Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Potovanje – da ali ne?

Potovanje – da ali ne?

Zivjo, punce,
bliza se poletje, cas dopustov, in mene kot zagrizeno popotnico po bolj eksoticnih dezelah ze srbijo noge. Rada bi spet sla nekam dalec, toda letos je situacija nekoliko drugacna. S fantom nacrtujeva dojencka, vendar nama zaenkrat se ni uspelo. In zdaj ne vem: ali naj si rezervirava letalsko karto za avgust in tvegava, da vmes morda zanosim, ali ne. Zdaj so namrec cene izredno ugodne. Ne vem pa, koliko je pametno hodit naokrog po malce bolj vprasljivih drzavah – kar se tice zdravstvenih storitev (a la Kuba, Mehika in podobne).
Kaj mi predlagate: naj tvegam in grem na potovanje v zacetku avgusta (prva dva tedna) tudi če slučajno zanosim sredi julija? Zadnja M bo tam nekje okrog 25. 6. Pa se to: julija zacnem s klomifenom.

Hvala vsem za odgovore, upam, da mi boste pomagale.

LP, Ropotuljica

Komplikacije v nosečnosti so največje v prvih 12 tednih in zadnjih 10 tednih, zato se takrat odsvetujejo taka potovanja v dežele, kjer lahko kaj fašeš, pa letako ni primerno za nosečko zaradi umetne klime, pa pretirano sedenje povzroča tromboze, pa če se ti v tisti ekzotiki kaj zgodi, kdo ti bo pomagal…
Načrt OTROK je velik in odgovoren projekt. Predlagam vam, da gresta na potovanje, potem pa se po vrnitvi lotita in zbereta le na majceno bitje, ki potrebuje vso tvojo pozornost…

mislim enako kot drejka … če še nisi noseča in želiš na potovanje .. pojdi .. ampak počakaj z nosečnostjo še en mesec .. ker tveganje je preveliko … pojdi na Pušenjakov forum … vtipkaj potovanje in beri njegove odgovore … verjemi mi .. minilo te bo.

možnosti da bi šlo kaj narobe so sigurno majhne .. so pa … tudi jaz že dolgo časa potujem … tudi po tropih .. smo šli tudi z malim otrokom .. ampak noseča si ne upam nikamor 🙂 .. je tveganje preveliko … zdravstvena oskrba tam pa poden in mene je vedno strah če bi rabila kako transfuzijo ali kaj takega … nikoli ne veš kaj dobiš … ko pa si noseča pa nisi več samo ti … odgovorna si še za novo življenje .. ki je odvisno samo od tebe.

problem so še razna cepiva in antimalariki če jih potrebuješ .. pa druga zdravila in hrana itak .. nikoli ne veš s čim se okužiš Hepatitis A je v teh deželah ful pogosta zadeva …

B.

Zivjo, punci,
sem si mislila, da bidi taki odgovori. Se zavedam, kaj se mi lahko zgodi. Pri nama je nedvomno na prvem mestu otrok. Ce bi lahko izbirala med potovanjem in zanositvijo, bi zagotovo izbrala zanositev. V taki dilemi sem pa zato, ker nama pac ze nekaj mesecev ne rata in se mi zdi zdaj ful neumno, da bi celo poletje precepela doma in si mislila, sej mogoce pa bo in se pri tem se smilila sama sebi, ker si zelim dve stvari, ki sta popolnoma nezdruzljivi…

Barbara*, s kako malim otrokom pa ste sli? A ste sli v samorežiji ali z agencijo? Ker jaz si tega ne predstavljam najbolj. Se najbolj me skrbi hrana – vem, kako je tam. Kako ga prepricas, da pac ne more jesti vsega, kar si zazeli?

sej vama ni potrebno čepeti doma in študirati o dveh črticah :))) … jaz bi na tvojem mestu (če ima otrok pač prednost pred potovanjem) … šla v raziskovanje Slovenije … je ful lepa in še najdeš lahko kaj zanimivega za naslednje leto ali dve … ko bosta imela malega dojenčka in boste skupaj raziskovali lepote slovenije 🙂 … tako bi naredila jaz 🙂

sicer pa … sem prej pozabila omenit da sem bila že marsikje .. spala marsikje .. jedla svašta .. še sama nisem vedela kaj točno je … v krajih kjer o higijeni še slišal nihče ni … pa sem preživela … potem pa sem se doma .. med nosečnostjo okužila s toksoplazmozo … nimam pojma s čim .. kdaj .. kako … zato ti pišem da se čuvaj .. ker živci ki te stanejo ob vseh preiskavah in možnostih poškodb na tvojem otročku … to se neda primerjat z nobenimi tropi 🙂

z malim pa smo šli (poleg vseh vikend zadev po slo in Italiji.. vedno sami) … pri njegovih 20-tih mesecih na Kanare za 10 dni … toliko da smo videli kako se zadeva obnese … naslednje leto pa smo šli na Bali in Tajsko za malo dlje … sami .. brez rezervacij in tega .. imeli smo se čudovito .. nobenih problemov … samo naš otrok je bil pač tak da smo si to upali … ni uhajal stran .. ni dajal zadev v usta … pri hrani je zelo izbirčen … pa je tam vseeno bil raj za njega … pri vseh nudlih in rižu .. ki jih premorejo tam .. je pa res da sva tisti konec poznala od prej in zato sva si tja upala z otrokom.

no … naši dopusti so drugače bol šotor varjanta … blizu ali daleč … za naslednje leto ko bo sine star 7 let … ta ki je trenutno še v trebuhu pa cca. 10m … planiramo tudi kam z avionom … dokončno pa se bomo seveda odločili tik pred zdajci.

hočem ti samo rečt da zaradi otročka ni konec vajinim popotniškim pustolovščinam … z malim potovati je … neskončno lepše … če le to počneš s pametjo 🙂

naredita si prioritete in potem bo vse lažje 🙂

srečno!!

B.

Živjo. Jaz na tvojem mestu ne bi začela s klomifenom med dopustom, ker se lahko zgodi, da ne bo prijetno. Mene so jajčniki precej boleli in sem komaj hodila, pa še tečna sem bila, da bog pomagaj. Da ne govorim kako so še pričakovanja potem večja, ker ni rečeno da bo prijela že prva doza.Tudi zdravnica me je opozorila, da če bom opazila zelo hude bolečine naj pridem kar na pregled. In ker je povečena možnost dvojčkov :)) sem tudi zelo hitro šla na pregled, da smo videli kje se je kaj parkiralo.

New Report

Close