Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kako obleči dojenčka za odhod iz bolnice, če rodiš junija oz. julija?

Kako obleči dojenčka za odhod iz bolnice, če rodiš junija oz. julija?

Drage mamice in bodoče mamice, potrebujem vaš nasvet. Zelo se mi že lušta kupit kompletek za dojenčka za odhod iz bolnice, pa ne vem kaj naj kupim. Rodila bom konec junija oz. začetek julija in zamislila sem si, da bi našemu dojenčku kupila jopico ali majčko z dolgimi rokavi na gumpke in hlačke (ne pajacek, ampak tako, da so nogice zunaj), pa ne vem ali mu je potrebno dat spodaj še plajšek in kolegica mi je celo rekla, da naj kupim tanke žabice. Zdaj pa vas sprašujem za nasvet.
Pa še nekaj, kakšno številko boste kupile za odhod domov? Jaz 62, ker sva oba z možem večja.
Hvala in lep dan vsem – kljub dežju!

heh, js bom rodila (ce bo po nacrtih) sredi junija in babica je za malega spletla kompletek iz garna (jopica, hlacke, kapica in copatki), spodaj pa mislim dat samo bombazno majcko in nogavicke.

res, da je treba cisto svezo bebico malo bolj obleci, ampak pretiravat vseeno ne gre. materiali naj bodo naravni, da koza diha.

ce bo letosnji junij kot je bil lanski, se ni treba bati, da bi se malcek na poti domov prehladil.

je pa res pametneje, ce kupis st. 62, ker kaj manjsega veliko otrok preraste ze v trebuhu, ce so pa zabice malce predolge, jih pa se vedno lahko potegnes malo gor in das gor nogavicke/copatke.

velikost vaju z mozem niti ni tako relevantna: moja mami je bila 156 cm, tudi ata ni ravno pri tavisokih, jaz pa sem se rodila s 53 cm ;))

Če bosta sredi junija oblačili otroka v volnene garnturice,potem dajta še sebe oblečt v štrikano jopco in žabice sred take vročine in bosta vidli kako se bosta počutili.Ne vem kaj razmišljata!

Mi smo vedno staršem govorili,naj oblačijo otroka tako kot sebe,saj je otrokom praviloma še bolj vroče…..a je to bilo v materinski šoli kot gluhemu dobro jutro,saj so prišle te mamice z otroki k pediatru,češ,da ima izpuščaje,ki so bili seveda posledica oblačenja otroka sredi poletja,kot bi bil eskim,poleg tega so jih še pregrele,tako,da so obili vročino,saj je otrokov termoregulacijski center popolnoma nezrel in s tem je še večja nevarnost vročinskih krčev……in še bi lahko naštevala. Po možnosti dajta še otrokoma gor volneneo in bombažno kapico,vidvi pa bosta seveda hodili naokrog v kratkih hlačah in majici…..

Joj, kako smo prijazni!

Garn je 100% bombaž in DIHA! Ni vsaka štrikarija štrikariji enaka! Poleg tega se pa zelo dobro spomnim časov, ko sem sama ugibala “a ga zebe, a mu je vroče”. Junija je lahko 12 ali pa 32 stopinj. Pri 12 bo garnast kompletek čez bombažne žabice in srajčko še malo premalo, pri 32 pa skoraj preveč. V prvih mesecih se orientiraj tako: ena tanka plast več, kot za tebe. Pomeni, če ti “umiraš” v kratkih rokavih in kratkih hlačaš, daj dojenčku tanek bombažen bodi (lahko dolg ali kratek) in tanke dolge hlačke. Na nogice -vsaj po moji izkušnji- tudi v najhujši vročini tanke nogavičke, ki na robu ne žulijo ali pa hlačke z nogicami. Je pa tako, da dva otročka nista enaka: moj je že zdavnaj imel jopico in kapico (ker je sicer kolcal od mraza), medtem ko je od prijateljice še vedno bil v kratkem bodiju in žarel od toplote.

Če boš sama v dolgih rokavih, daj bebici en tanko jopico več, kot sebi. Toploto preveri na prsih, ne na rokicah. Rokice so bile pri nas prvega pol leta stalno hladne. Smo pa pazili, da so bile tople nogice.

Kapica: če ne piha in imaš globok voziček, si hitro lahko brez, pazi le na sonček, da ne sije na glavo! Kak klobuček, ki dela samo senco, je kmalu dobrodošel.

Raje obleci več tanjših stvari, kot eno debelo in pa glej na naravne materiale, ki bodo tudi v primeru, če malce pretiravaš, dopuščali koži dihanje. Če pa dojenček pordi v obraz ali se na vse kriplje dere, le preveri, kako topel je pod oblačili.

Uspešne priprave in zdrave dojenčke/čice!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Saj so ti že punce povedale… jaz lahko dodam le še par stvari. Tanka kapica je skoraj obvezna, saj malčkom ne sme sijati sonce na glavico, lahko jim poškoduje možgane, ker nimajo zraščenih kosti.

Če je otročku vroče, pa preveriš zadaj na vratu in po potrebi dodajaš in odvzemaš plasti oblačil.
Junija so namreč temperature lahko zelo različne.

lp

Hehhe,,,… se kar nasmejim.
Sma sem rodila lani junija (še zdaj ne morem verjet, kako čas beži) in je bilo full vroče.
Moj sonček je imel ob odhodu domav bodi z dolgimi rokavi, preko žabice od Clarka in bonbažno jopico oz.mako majčko za zvezat preko in tanko bombažno kapico. Vse nežno zeleno in seveda bele zokenčke. Še zdaj se točno spomnim kako sem se počutila. Točno tako kot se bos ti: SREČNA.

Zapomni si, da je otročku tudi vroče pri taki vročini.

Veliko lepih doživetij še v nosečnosti in lep porod,
m.

Ne vem, če to velja za vse Skrbna:))) Sama sem rodila konec maja, ko je bilo peklensko vroče. Pripravljene sem imela garnaste garniturce in plajške itd. Domov (pa tisti dan ni bilo prav vroče) sem ga pripeljala popolnoma premočenega. Prvi teden je imel še zelo zelo tanke bombažne bodije in ko so se mu spustili vročinski mazolčki, mi je patronažna rekla naj ga končno oblečem tako kot sebe. Od takrat naprej je imel planičko s širokim povijnjem in majčko brez rokavčkov čez in bil med srečnejšimi ne toliko oblečenimi dojenčki. Pri nas ni delovalo, da je bil eno plast oblečen več kot jaz, moral je biti popolnoma enako ali pa je bil ves premočen.

Anina jaz ti svetujem, da si pripraviš eno malo toplejšo garniturico in eno malo hladnejšo. Predvsem pa naj ima novorojenček, če bo res zelo zelo vroče bombažni pajacek (pa naj bo tanek in z dolgimi rokavčki, ker bo vseeno šel prvič ven) bombažne nogavičke in tanko bombažno kapico.

Želim najlepši in najhitrejši porod in najlepšega, zdravega dojenčka.
A.

Mene pa bolj zanima kje boste kupile te stvari.. A je za odhod iz bolnisnice res potrebno ful komplicirat? Saj gres samo do doma.. Ne razumem cist dobro.. Hehheeh. :)))

http://www.lubica.net/gaby/blog

Ja, sej vem, da preveč kompliciramo z oblačilci za odhod domov, ampak midva sva ta dogodek toliko let čakala, da si ne moreva pomagati, pa tudi babica in dedek ga bosta pričakala doma z “svečano pojedino” za atija in mamico seveda 😉 in potem si pač želiš, da bi bil kar najlepše oblečen. Drugače je pa tako vseeno, jaz vem, da bo meni moj dojenček najlepši na svetu!
Oblačilca pa bom kupila drug teden v H&M ali C&A, če mi bo kaj všeč, drugače pa bom pobrskala v Baby centru.
Hvala vsem za nasvete! Vsem, ki pa ste na istem kot jaz, pa uspešen nakup in čudovitega dojenčka!

Jaz sem za našega že nabavila v Chiccu in sicer: žabice do pasu, spodaj body s kratkimi rokavi in čez majčko z dolgimi rokavi (enako kot žabice) – vse številka 62 (ker je bil že prvi velik, ta pa naj bi bil še večji).
Kakšnih copatk mu ne mislim dat, če bo vroče, pa tudi za kapico nisem prepričana če le ne bo pihalo. S sabo bom imela še dekico, čeprav mislim, da je sploh ne bom rabila. Lupinica ima itak strehico, do avta bo par korakov in doma bomo v dveh minutah, ker smo iz Novih Poljan (nasproti porodnišnice).

Glede številke ti toplo priporočam 56, ker če so večji od 54 so že kar veliki. Jaz sem tudi pri prvem imela vse 62, ker nam je tako svetovala babica v materinski šoli, pa mu je bilo kake tri mesece vse nekako preveliko, za porodnišnico je bilo pa obupno preveliko pa je bil velik 54 ob rojstvu.

Sicer pa naj ima tenko kapico ter kakšen tenek kompletek z dolgimi rokavi-lahko tudi tenke žabice in čez tenek kompletek ali dvodelni kompletek iz hlačk.

Pa še kakšno jopčko pripravi, kaj pa veš, v kratke rokave ga pa jaz ne bi dajala.

Lp, srči

Jaz sem rodila konec junija in iz porodnisnice smo odsli v zacetku julija. Tisti dan se je ohladilo in lilo je kot iz škafa. Oblekla sem mu dvojno majcko in pajacek zracen a smo ga pokrili z dekico.Kapica je bila obvezna, saj je po hodnikih stalen prepih. Doma sem ga pa manj oblekla a me je patronazna okregala, da je premalo oblecen. Saj vidis po barvi in dotiku kože. odvisno je tudi koliko vaga, moj ni vagal 3 kg.

Imej vsaj dva pajacka in bos videla kaksno bo vreme oz. temperatura.
lp sabina

glej,za otročka je važno,da so stvari,ki ga boš oblekla bombažne,tudi kapica mora bit bombažna.Glede velikosti pa,moj hčerka je bila velika 57 cm in težka 3800 gr pa sem jkupila št.56,saj je ginekologinja na zadnjem pregledu 14 dni pred porodom rekla,da bo dete težko do 3 kg.in ta kompletek ji je bil še prevelik.Rvno prav pa ji je bil na prvi posvetovalnici in glede na to da je imela kompletek kot si ga želiš ti,da im stopala prosta ga je nosila do 3 mesecev

Pozdravljene izkušene mamice☺️,

mene pa zanima če je katera rodila konec avgusta/začetek septembra in kako ste oblekle svoje novorojenčke? Ob odhodu domov in potem doma? Za zg. del me ne skrbi ker bi dala en dolgi bodi, pa zraven bi imela še eno majčko z dolgimi rokavi za vsak slučaj. Skrbi me za nogice, saj nevem ali so tanke bombažne hlačke z stopalci in nogavičke premalo? Zebe dojenčke po nogicah🤔? V stopala ga po mojem na tak način ne bi zeblo ampak kaj pa gor po nogicah?

Hvala vsem za pomoč.

Lp❤️

New Report

Close