Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje V kolikem času rezultati NS in DHT?

V kolikem času rezultati NS in DHT?

Pozdravljene!

Bila sem na merjenju NS v Dravljah, potem pa sem dala kri na polikliniki za DHT. Zanima me, če katera mogoče ve, v kolikem času pošljejo izvide za skupni rezultat NS in DHT?

LP,

Neda

Popolnega odgovora ne vem, ampak, kaj nisi dobila takoj izpisek za NS? Naj bi bilo to tam narejeno.

Če boš zelo nestrpna jih lahko pokličeš že po približno 7 dneh.
V 10 pa bodo izvidi gotovo pri njih oz. ti jih bodo poslali domov.

Lp, Mateja

v Dravljah izpis dobiš takoj … iz poliklinike pa je bilo meni rečeno … da če bi se izvid poslabšal me pokličejo … v nasprotnem dobim obvestilo domov najkasneje v 14-tih dneh.

Izpis NS sem dobila takoj, vendar so rekli, da se po testu DHT rezultat spremeni. Tako da me je zanimalo za drugi, skupni rezultat.

Najlepša hvala vsem za odgovore.

Jaz sem ga dobila v treh dneh. V poned. sem bila na NS+DPT (NS v Dravljah), V četrtek sem že prejela pošto iz Dravelj na novo izračunano tveganje. To je bilo okoli 15.12., ko sem bila prepričana, da bo zaradi praznikov trajalo vsaj 14 dni.

Živjo,

test NS sem dobila takoj, DHT pa v dveh tednih. NS je bila 1:4000, DHT pa potem 1: 8000. Če je vse O.K. ti ga pošljejo domov, drugače te pa pokličejo. Nič ne skrbet, to je samo verjetnost za tveganje. Meni je ginekologinja rekla, da je NS 70 % zanesljiva, oboje skupaj z DHT pa 90 %.

lp.

Punce se opravičujem za nevednost, kaj je to DHT? Zdajle mi ne pade na pamet, pa vrtim nazaj vse preiskave v nosečnosti, ampak se tudi slučajno ne spomnim.

to je dvojni hormonski test -iz krvi in NS pokaže skupno tveganje, ki je še dodatna preiskava za plačat seveda.

New Report

Close