Najdi forum

Napet trebušček

Pozdravljene!

Oglašam se prvič. čeprav vas berem že kar nekaj časa, že vse od takrat, ko sva z možem začela razmišljati o zanositvi. Ker se mi vaši pogovori zdijo izredno zanimivi in poučni, se na vas obračam s prošnjo za pomoč.

Pred dvema dnevoma sta se nama obarvali dve črtici in bila sva presrečna. Vendar mene vseeno obhaja nešteto zmedenih misli. Naročila sem se na prvi pregled, ki pa bo, zaradi vseh vmesnih praznikov, šele 8.1. Meni se to zdi še neskončno daleč! Kaj, če je slučajno izvenmaternična nosečnost ali karkoli drugega, kar gre lahko narobe?

Sem v petem tednu, včeraj zvečer pa sem nenadoma opazila, da se mi je trebuh zelo napihnil. Ko sem ponoči spala na trebuhu, me je že bolel. Je to možno v petem tednu? Kako je bilo pri vas v tej najbolj začetni fazi?

Hvaležna bom za vsako mnenje in nasvet, kako naj preživim do januarja. Obremenjujem se tudi s tem, če jem dovolj zdravo in dovolj kvalitetno. Imate morda kakšne dobre recepte ali literaturo na to temo?

Lep pozdrav v pričakovanju vaših sporočil!

Cestitam Goga!!!!

Verjamem, da se ti bo do pregleda neznansko vleklo, da se zelis prepricat, da bo vse ok.

Moj nasvet, veseli se pikice in misli le na najboljse. S tem bos naredila tako sebi kot malemu soncku najboljse. Skrbi pa mislim, da so nekaj kar te bo spremljalo celo nosecnost, vsaj kolikor sem prebrala od noseck na forumu.

Kar pa se tice prehrane pa nic komplicirat. Jej kar ti v tistem trenutku pase. Nic ni nezdravo, ce je v mejah normale. Sicer ti pa telo samo pokaze. Jaz prej nisem marala recimo zelja, zdej bi ga pojedla kolikor bi se dalo :))

Aja kar pa se tice napetega trebuscka tud mislim, da ni nic narobe. Pri meni je bil tud nekam napet in tud nelagodno sem se pocutla, ce sem poskusla zaspat na trebuhu. Hehe teh zacetkov se zdej sele spominjam, prej, ko se mi je dejansko to dogajalo pa niti nismo se vedl da gre za nosecnost…. 🙂

cim lepso nosecnost ti zelim in zdravega soncka

pobozaj trebuscek

lp, teja ( 17 t)

Tudi jaz ti moram čestitat!
Napet trebušček je bil tudi pri meni – kar malo napihnjen. Pa malo bolj se je že v samem začetku “obložil” z maščobo, čeprav se na kilogramih to ni nič videlo – pri meni je bilo to poleti in sem takoj opazila.

Kar se hrane tiče, pazi le, da ne ješ domačih svežih sirov in skut, da je vse meso dovolj kuhano ali pečeno, da je mleko prekuhano… Sicer imaš pa tule na med.over.net kar precej nasvetov za prehrano med nosečnostjo. Jaz je nisem pri sebi nič spreminjala, ker že sicer zdravo jem. No ja… zaradi slabosti sem precej povečala porabo sladkarij, ker ne smem bruhati.
Nasvet, ki sem ga jaz zraven še dobila je bil, da moram popiti 3 litre tekočine na dan, najmanj 0,5 litra soka rdeče pese (iz trgovine je dober).

Moja G pravi, da bi noseče mamice najraje imele UZ doma in potem bi cele dneve opazovale otročka in skrbele, da je vse v redu. Pregled bi imele pa vsak teden. Mislim da ima prav ;))))))

Hojla,
Nikar ne ramišljaj toliko. Jaz sem trenutno v 13. tednu nosečnosti in priv pregled sem imela 2 tedna nazaj, torej v 11. tednu. No ta teden pa imam pregled za nohalno.
Glede napetega trebuška pa ti lahko tudi povem ,da ga imam tudi sama…. Sem tudi sama mislila da ne smem več spati na trebuhu, pa so mi povedal da če lahko spim da naj spim, ker otroka s tem ne bom nič poškodovala. On je v trebušku zelo na varnem in tudi dobro zaščiten.
Pa veliko prijetnih dni,
Geja

Najprej ČESTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIITTKEEEEE!!!!! Tako je lepo brat, da je še ena bodoča mamica med nami … :)))))

Glede tvojih skrbi pa:

Jaz sem bila tudi naročena komaj v 8. tednu nosečnosti in se mi je zdelo čakanje do takrat neskončno dolgo. Vsako špikanje, vsaka minimalna bolečinca … vse se mi je zdelo, kot da je nekaj narobe z dojenčkom. Najbolj pa sem se bala, da bo plod odmrl. In ko je končno prišel dan za pregled … sva na UZ z gonekologinjo gledali malo pikico … in videle sva srček … :)))) In bila sem takoj pomirjena … :)))

Glede napetega trebuščka se pa ne sekiraj. Jaz sem tudi že zelo zgodaj opazila, da se mi je zelo napihnil trebušček. Ko sem bila na pregledu pri ginekologinji mi je celo rekla, da sem noseča več … ampak potem je videla na samem UZ-ju, da sem še kak teden manj … :))) Se mi zdi, da mi že takoj v 5. tednu niso niti bile več prav hlače, ki sem jih prej nosila, saj sem imela dokaj ozke v pasu … in jih nikakor nisem upala zapet … Nič hudega …

Hrana pa … enkrat sem prebrala, da prve tri mesece otrok pobira hrano iz krvi matere, tako da niti ni toliko važno kaj poješ. Še posebej ko se začnejo slabosti nas večina shujša. Važno je, da piješ tablete s folno kislino, da ne ješ domačega surovega mesa (biftek, pršut, salame, …), svežega sira … in pa seveda veliko vitaminov in vsega.

Malo si preberi tu po internetu pa v kakšnih knjigah in boš videla, da bo vse OK. Kar je pa najbolj pomembno … bodi čimbolj sproščena.

Lp, Bgv

Najprej iskrene čestitke.
Tudi jaz sem na samem začetku, po izračunih v sedmem tednu. Prvi pregled imam drugi teden, ko bom v osmem tednu. Tudi jaz bi najraje šla na pregled že drugi dan po dveh črticah, vendar pa je najbolj optimalen čas prvega pregleda med osmim in desetim tednom, ker se že vidi število utripajočih srčkov ( zame zelo zanimiv podatek, ker sem zanosila po Klomifenu).
Drugače je pa tudi pri meni tako, da zjutraj še lahko zapnem hlače brez problema, ko pa kaj pojem pa trebušček naraste.
Drugače pa se počutim odlično, nobene slabosti, le tu in tam me špikne..

Srečno in mirno nosečnost

New Report

Close