Najdi forum

Če se kdo kaj spozna na eterična olja, naj mi prosim pove ali obstaja več vrst eteričnih olj (ne več vonjev, ampak več vrst). S tem mislim na olja, ki bi bila ločena glede na to, da so npr. za razkuževanje prostorov, kopeli, olja za masažo… Kje bi lahko dobila res prava eterična olja? Na tržišču se dobi ogromno te robe, vendar mislim, da se kvaliteta zelo razlikuje.
V neki knjigi imam namreč recepturo kako se naredi določeno olje( recimo za masažo), vendar se dokler ne dobim odgovora na vprašanje ne upam nič coprati sama.

Hvala vsem, ki mi boste odgovorili, Maja

TUDI JAZ SEM PREPRIČANA DA JE KVALITETA ETERIČNIH OLJ RAZLIČNA, PRIPOROČAM VAM ETRIČNA OLJA JUST. ETRIČNA OLJA SO LAHKO OLJA VEČ RASLIN V KOMBINACIJI, VENDAR MORAMO VEDETI NATAKO ZA KAJ JIH PRIPRAVLJAMO. SO PA TUDI SAMOSTOJNA, VENDAR MORAMO POZNATI UČINKE RASTLINE – NAPR. BRINOVO OLJE ZA POSPEŠITEV CIRKULACIJE, NE SMEJO PA GA UPORABLJATI LEDVIČNI BOLNIKI, TOREJ PREMALO JE TO, ČE POZNAMO SAMO RECEPT ZA IZDELAVO ETERIČNEGA OLJA, PODUČITI SE MORAMO O UČINKIH RASTLIN. PA ŠE TO ETERIČNA OBLJA SE UPORABLJAJO V ZELO MAJHNIH KOLIČINAH, BODI KOT KOPELI, MASAŽA….

Pozdravljena, Maja –

ne, eterično olje je natanko določen izraz, ki pomeni z destilacijo (ali kako drugače) pridobljeno hlapno olje dane rastline. Če je razredčeno (torej ne 100%), bi to moralo biti označeno na embalaži (pa pogosto ni).
“Dišavno olje”, recimo, je že hudo razredčeno, mešano, največkrat s sintetičnimi vonjami okrepljeno olje, ki ga nikakor ne smete uporabljati na telesu. (Odsvetovala pa bi ga tudi za dišavno svetilko.)

Izmed olj, ki so na voljo pri nas, osebno kupujem (za nego telesa in obraza) izključno olja nemške firme “Primavera”. Za dišavno svetilko so zelo v redu tudi “Bergland” in domača olja “Papaja”. Drugih ne kupujem.
Pri izbiri vam bo veliko povedala cena: če, recimo, vidite 5 ml stekleničko olja melise ali vrtnice, ki stane okoli 1000 SIT, ste lahko 300% prepričani, da je ponaredek najslabše sorte. (Enaka količina pravega eteričnega olja melise, denimo, bi stala okoli 30 000-70 000 SIT.)

Predvsem si najprej kupite dobro knjigo. Tam boste izvedeli tudi vse o nosilnih oljih, ki niso nepomemben dejavnik. (Mandljevo olje, recimo, se zelo hitro kvari in postane škodljivo)
Izmed knjig, prevedenih v slovenščino, je “V svetu dišav” (kljub neuglednemu videzu) kar dobra in zanesljiva. Če berete angleško, bosta izbira in s tem temeljito učenje tem lažja.

Veliko sreče!

AdAstra!
kje pa se dobijo olja primavera v ljubljani in kaksne so okvirne cene(saj vem,da se od olja do olja razlikujejo,samo vseeno…)?
hvala za odgovor

PRAVA IN ZELO DOBRA ETERIČNA OLJA SO OLJA JUSTA, S ČIMER BI SE GOSTOVO STRINJALA TUDI GA. ADASTRA GLEDE NA CENO, SAJ ETERIČNO OLJE JUSTA 10 ML. STANE 2200 SIT.

sem ze zvedla kje imajo olja primavera-v kalcku,le za cene se ne vem:)

probaj na
http://www.kalcek.com

imajo tudi dostavo na dom , samo ne vem nad katerim zneskom naprej je dostava brezplačna

najlepsa hvala za ta link,sploh nisem pomislila,da bi lahko to imeli…hvala!!
sej za dostavi ni porblem,sem iz ljubljane,tako da grem jutri kar tja.

Zdravo, Kiki

zanima me če si že bila v nabavi in kaj si ugotovila. Ali ti znajo trgovci v Kalčku tudi kaj svetovati ali moraš točno vedeti zakaj in kaj iščeš. Eterična olja me sicer zelo zanimajo in privlačijo a zaenkrat o njih nimam kaj dosti znanja.

Se vam zdi da so eterična olja priporočljiva tudi v nosečnosti (vem da je cimet skoraj prepovedan)?
No, sicer pa bom po nasvetu AdAstre prišla najprej do predlagane knjige.

Vsem hvala in lep pozdrav, M.

V nosečnosti in za otroke so priporočljiva olja citrusov (limona, pomaranča) in sivka. Drugih olj se raje ogibaj.

sem bila v nabavi in sem kupila teatree in tulsi-prvo zato,ker me usesa bolijo,drugo pa je ptori glavonolu,zzraven pa sem kupla se eno fajn knjigo,v kateri so vsa olja napisana in tudi pri vsakem je opozorilo,ce ga lahko uporablja nosecnica ali otrok-to je ta knjiga,ki jo je priporocila tudi Ad AStra.

ce te za kaksno posebno olje zanima,ti lahko pogledam,da ne bos takoj letela v trgovino.

lp

Joj, Kiki, ce si res tako dobra pa poglej kaj pise v knjigi za sivko
oz. potrebujem nekaj za pomiritev, sprostitev…zelo slabo namrec spim in bi si rada na tak način pomagala, saj zdravila v mojem stanju res niso dobrodošla. Doma imam sicer že olje pomarančke, a se mi zdi da je (čeprav lepo diši) kot je rekla AdAstra eden od ponaredkov najslabše sorte, saj je stalo ok. 700 sit.

Sicer pa sem si predvčerajšnjim v knjižnici izposodila knjigo “Aromaterapija” nekega francoskega avtorja, pa se mi zdi kar dobra – taka, za začetnike ki res ne vedo dosti in gre po korakih.
Ja, za nosečnice pa res piše, da so najboljša olja citrusov- sicer pa bolje da se nosečnice olj na začetku nosečnosti izogibajo, vendar jaz sem že krepko zakorakala v šesti mesec, tako da verjetno ni problema. Pretiravati pa vemo, da tako ali tako ni dobro nikoli.

Vsem hvala za pomoč, Maja

Eterično olje sivke:

Pošlji oblikovano (23-01-04 00:40)

takole pise v knjigici:
antiseptik,pospesuje celjenje ran,zaraščanje, primerna pri aknah,abscesih,turih,dermatitisu,ekcemih,glivični bolezni nog,preprečuje znojenje,primerna pri opeknlinah(tudi sončnih),pikih čebel,insektov,ugrizih kač,napadih uši,krepi imunski sistem,pospešuje tvorbo belih krvnih telesc, dobrodošla pri oslovskem kašlju,bolečinah v ušesih,stabilizira krvni pritisk v obe smeri,dobrodošla pri razbijanju srca,bruhanju,slabosti,žolčnih kamnih,driski,fistuli danke,prežene črvičenje,pospešuje menstruacijo,omili krče,bolečine,pomaga pri glavobolu,migreni,epilepsiji,nevralgijah(vnetje zivca),epilepsiji,revmi,ohromelosti.
deluje proti depresiji,histeriji,psihicni prenapetosti,nespečnosti. pomirja razburkana čustva,sprošča in omili telesne in duševne bolečine. dvigajoča se para sivke pomaga pri očesnem vnetju.

nic pa ne pise,da ni primerna za uporabo v nosecnosti,tako da kar mirne duše.

lp

Oh, hvala za odgovore, res sem prav vesela. In tista knjiga ki sem jo včeraj omenila (“AROMATERAPIJA”) je zelo dobra – vsaj kar se razlage za laike tiče.

Pa je kdo od vas dejansko sam z eteričnimi olji pregnal kakšno težavo ( brez aromaterapevta) ? Ali si pač vse probleme ustvarimo z mislimi in jih z mislimi lahko tudi odpravimo ? No ja, to je pa že skoraj druga tema.

Lep dan vam želim !

Jaz sivko precej uporabljam

Pošlji oblikovano (23-01-04 00:39)

jaz sem si kupila eno sorto bazilike-tulsi,ker imam ob menstruaciji migrene in mi je zadeva res pomagala,tako da priporocam,tudi tea.tree,ki sem ga dala v ušesa,mi je pomagal. ostalega pa se nisem sprobala-razen umetnih olj,ki le odišavijo…

lp

New Report

Close