Najdi forum

MAKROBIOTIKA

Pozdravljeni,

Ali mi lahko katera od vas, ki se že prehranjujete z makrobitiko napiše kaj sploh je, kako si pripravlja hrano, kje kupuje živila, kakšen recept za pripravo hrane. Kaj jeste za zajtrk, malico, kosilo, večejo.

Lep dan

Tia

Tia, lepo pozdravljeni!
Malo manj kot 2 meseca sem na makrobiotični prehrani. Zaradi pomanjkanja časa so moje jedi zelo preproste, meni pa ugajajo.
Včeraj je bilo takole:
zajtrk: skodelica polente in skodelica proje z malo sojinega mleka
malica: rjavi riž in pira posuto z rahlo praženimi sezamovimi semeni
kosilo: zelenjavna juha (alge,leča,koleraba,koren,cvetača,čebula,česen,list zelene in lovorja-samo kuhano, nič praženja čebulice) z rižem,piro in proseno kašo
malica:dušeno jabolko s proseno kašo
večerja: ponovila se je dopoldanska malica

Približno tako se prehranjujem zaenkrat, na nek način sem vzljubila to preprosto hrano in težko si predstavljam, da bi bilo drugače.

Žita običajno skuham za 2 dni, juho pa kar za 3. Ničesar pa ne zamrzujem.

Sicer pa vam priporočam, da pogledate temo “Nujni predpogoj da se FM začne zdraviti”. Tam nam je “ajtim” lepo predstavil makrobiotiko, našli boste veliko koristnega.

Vem, da obstajajo čudoviti recepti, meni zaenkrat zanje primanjkuje časa.

LP, Maša

Lep dan, Tia!
Najprej sem si kupila knjigo o makrobioticni prehrani, si jih nekaj iyposodila v knjiznici, si ogledala lepo yalozene police v Sparu, tusu, Mercatorjih, sestavila seznam zivil iz meni ljubih receptov iz knjig, ter se vrgla v povsem neynane vode, pocasi, vsak dan se kaj novega naucim, poizkusam, ya yajtrk pa ponavadi zrna, ki so ostala od prejsnega dne. Pa veliko srece pri poiykusih, drugic pa se kaj vec!!!!!lp maya

Ja, niso mi y vsec, se opravicujem zarad napak, ampak y je z.
se en lp maya

Drage maya, Maša, vse ženske in kuharji nasploh!

Kar srce mi zaigra, ko prebiram vaša e-sporočila. Ne poznam vas, pa vendar izgleda, da vam je dalo misliti, kar sem napisal o veležitni prehrani in pojasnjeval o prebavi ter zdravju nasploh …

Veste, zakaj še posebej to pišem? Ker imate ženske bolj izostren občutek za hrano kot moški, torej se tudi bolj zavedate njenega vpliva, običajno ste glavni družinski kuhar … sledi, da boste svoje izkušnje, če bodo dobre (srčno upam, da so in bodo!), prenašale na svoje bližnje, jih posredovale dalje znancem, prijateljem, naključnim znancem, ki imajo zdravstvene težave idr!

(In kot zadnje: Ženska je tista, ki da novorojencu telo in je zaslužna za njegovo zdravje v mladosti, saj je otrokova glavna negovalka, hranilka in zdravilka.
Ko bi nosečnice vedele, kako odločilna je njihova prehrana med nosečnostjo za otrokovo zdravje ves čas življenja na tem svetu. Vrojeno zdravje je žilavo in dolgotrajno zdravje. Vsak človek, ki je zdrav večino življenja, se za to lahko zahvali svoji materi, ker se je vede ali nevede hranila zdravo, ko je bila noseča z njim.)

Se opravičujem za dolgoveznost, a si ne morem kaj …

ajtim-Mitja

Hoj, se 1x se ti javljam, tokrat imam malo vec casa, pa upam, da ne bom tolk napak pri pisanju ustvarila.
Jaz sem si najprej kupila knjigo HRANA ZA ZIVLJENJE, UVOD V MAKROBIOTICNO KUHINJO, avtorja sta Jadranka Boban in Zlatko Pejic,v njej bos nasla veliko receptov in osnovnih napotkov o makrobiot. prehrani. Meni je zelo pomagala, ceprav sem prebrala tudi knjigo Makrobioticni zen, avtorja ne vem, in se vec literature. Makro prehrana je bila dalec od mojih prehrambenih navad*npr> polente do sedaj v zivljenju nisem niti poizkusila, sedaj mi je prav slastna*, zato sem se hotela najprej mocno poduciti o spremembah, ja, tudi druzina se pocasi navaja, poizkusa, kar je pac vsakemu zanimivo ali okusno. Nikogar seveda ne silim, kuham samo zase, ce pa se kdo pridruzi….Najbolj je navdusena nad mojo spremembo snaha, ki je vegeterijanka,cela nosecnost ji je minila brez kakrsne koli tezave in sedaj sem ponosna babica zdravega fantka.Veliko idej ti zelim pri kuhanju

MAYA

New Report

Close