Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Uveljavljanje kasko zavarovanja

Uveljavljanje kasko zavarovanja

Spoštovani

Imela sem prometno nesrečo, v kateri je bil moj avto poškodovan do take mere, da se popravilo ne izplača več. Povzročitelj je bil tujec, zato so mi na zavarovalnici predlagali, da naj najprej škodo uveljavljam iz svojega kasko zavarovanja, medtem pa bo zavarovalnica terjala tujo zavarovalnico.

Avto je bil skoraj nov, star manj kot 5 mesecev (sicer leto izdelave 2004, prodan konec januarja 2005), prevoženih 6.000 km.

Ker je bil avto iz zadnje serije te vrste, program so ukinili, je bila prodajna cena tudi toliko nižja. V tem času je tudi prodajna cena padla še za 170.000 SIT (v bistvu ga ni več možno dobiti).

Izplačilo škode, ki ga mi zav. ponuja je 2,5 M (kolikor je vrednost avta po Eurotaxu – 1 leto star avto s prevoženimi 17.000 km), dejstvo je, da sem zanj plačala 3 M, zavarovalna preija pa je napisana za 3,9 M SIT, kolikor je bila uradna maloprodajna cena avta brez popustov.

Ali lahko uveljavljam višje izplačilo, glede na to, da so mi na servisu rekli, da bi se za avto, ki še ni star pol leta morala izplačati vsaj celotna vrednost po Eurotaksu, oziroma, kakšne argumente bi morala podati, da bi kaj takšnega lahko uveljavljala, in glede na to, da dejansko nisem bila povzročitelj nesreče, torej lahko zavarovalnica uveljavlja škodo naprej. (zavarovanje mi ohranitve vrednosti vozila ne krije)

Najlepša hvala za pojasnilo in lep pozdrav.

s

Da skrjate postopek v vašem primeru so vam na zavarovalnici,pri kateri imate zavarovano vaše vozilo predlagali,da koristite vaše kasko zavarovanje.
V vašem primeru lahko uveljavljate še izgubo vrednosti vozila,to pa je razlika v ceni novega vozila(po računu),ter cena avtomobila po eurotax katalogu.Upam, da boste rešili primer brez zapletov,Lepo vas pozdravljam, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close