Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija kompletni av-blok

kompletni av-blok

Lep pozdrav

Imel bi par vprašanj za vas g.dr.med. Boris Cibic.

Kot majhnemu otroku so mi diagnosticirali kongenitalni av-blok.Sedaj ko sem bil na službenem zdravstvenem pregledu je na EKG-ju pisalo kompletni av-blok. Zanima me kakšna je razlika med kongenitalnim in kompletnim av-blokom.
Ali mislite, da bi moral obiskati kardiologa in ali zaradi tega rabim kakšno zdravljenje oziroma zdravila?
Naj povem,da sem nekadilec,športnik ,pulz imam 42 udarcev na minuto, pritisk 135/86., povišan holesterol. Moram pa priznati,da nisem bil pri kardijologu že veliko časa.
Povem,tudi da nimam nikakršnih problemov z srcem in jih nikoli nisem imel,razen upočasnjenega bitja srca,ki sem ga nekoliko zbil z deset letnim aktivnim športnim ukvarjanjem(atletika).
Lepo vas prosim, če mi lahko odgovorite na vprašanja in poveste če se moram zaradi tega sikirat ali ni to nič takega……

lp tomi

Spoštovani,

“Kongenitalni av. blok” in “kompletni av. blok” sta samo dva opisa ene bolezni, pri kateri je prekinjen normalen prevod dražljajev iz preddvorov v prekate. Če srce pri av. bloku bije s hitrostjo nad 35-40 utripov na minuto, je lahko bolnik povsem brez težav. Če pa srce bije s hitrostjo okrog 30 utripov na minuto ali še z manjšo, ima bolnik različne težave, ki jih premagamo z vsaditvijo srčnega spodbujevalnika.

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zahvaljujem sem vam za odgovor.

V mirujočem stanju imam pulz med 36 in 42 udarcev na minut, kadar pa ležim oz.se zjutraj zbudi imam 32 udarcev na minuto.
Vprašal bi samo ali mi lahko srčni utrip zaradi av-bloka s časom še pade ali bo ostal na teh parametrih.

Vprašal bi še , če mi kljub temu,da se dobro počutim in nimam z srcem nobenih težav, kljub temu svetujete pregled pri kardijologu.

p.s. srečno ,zdravo in uspešno leto 2006

Spoštovani,

Po podatkih, ki ste jih posredovali, imate že od otroških let (ali prirojeno) kompletni av. blok s frekvenco srca 30-40 utripov v minuti. Ker nimate nobenih težav (omotice, napadi nezavesti), vam niso kardiologi do sedaj vstavili spodbujevalnika. Zanj se bodo gotovo odločili, čim bodo nastopili navedeni zapleti. Trenutno ne predvidevam nadaljnega padca srčne frekvence. Vsekakor bo prav, če vas bodo imeli kardiologi “v evidenci”.

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close