Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Turčija z 15 mesečnikom

Turčija z 15 mesečnikom

Pozdravljeni!

Čez dva tedna se z možem in 15 mesečnim sinčkom odpravljava v Turčijo. Dopustovali bomo v hotelu all inclusive. Zanimajo me vaše iskušnje in nasveti glede malčkove prve vožnje z letalom in hrane v hotelu. Hvala za vse nasvete in delitev izkušenj.
Lep pozdrav!
Mateja

Ko se boste vrnili, bi prosila za vtise…

Na letalu, naj veliko pije po slamci, s tem naj bi si izravnal pritisk (zamašimo nos in pihnemo skozenj-odrasli), pa vzami seboj na letalo nekaj kar ga bo zamotilo ta čas na letalu in mu ne bo dolgčas, vzami vseno nekaj za jest ker ne veš točno ali mu bo hrana všeč …..drugače pa veliko sreče na potovanju, ne pozabite dodatnega zavarovanja in kakšne preventivne male lekarne v torbici (svečke, raz. alkohol, ‘hansaplast’, po sončno kremo……)-pa ne preveč

Ste pa pogumna družina, da greste s takim malim v Turčijo. Kot verjetno veste je treba biti zelo pazljiv pri uporabi vode iz pipe oziroma VODA SAMO IZ STEKLENICE tudi za umivanje zob da ne bo kakšnih črevesnih težav. V malo lekarno obvezno tudi oglej proti driski!
Drugače pa je Turčija lepa in upam, da boste uživali na dopustu!

Mateja lahko ti samo povem, da so temperature zelo visoke. Npr ob 9h zjutraj je bilo že 43 stopinj. (bilasva predlani ko je bil Mark še pri oči-ju he.he)Zoprno je tudi, ker imaš v hotelu klimo in je prijetno, ko pa greš ven udari v tebe neznosna vročina V morju se skoraj nisva kopala, ker so bili orjaški valovi in pa voda pretopla cca 28 stopinj. Hladila sva se v bazenu ob hotelu bilo je še kar, ampak na bazen bi lahko šla tudi v Slo. Hrana je bila edina stvar nad katero nisva bila razočarana, ker je bila prilagojena vročini in je bilo veliko sveže zelenjave sadja,mesa bolj malo (muslimani tako ne jejo svinjine) pa nad čistočo sva bila tudi navdušena. Hotelsko sobo nama so čistili dopoldan, popoldan pa so prinesli še sveže brisače in pa WC papir. To so moje informacije želim ti lep in prijete dopust
Alexa

Turčija je čisto varna, mi smo bili in smo full zadovoljni. Pazite na higieno rok (preden otroček začne jest, mu umijte rokice), sicer pa srečno pot in lepe počitnice.
PS:: Mi zgleda tudi gremo zadnji teden junija pa se še nisva odločila kam (Turčija je super, edino moti naju, ker sva tam že bila, rada pa bi še kaj novega. Najbrž pa je Turčija, gledana to, da imava dvojčke, edina res pametna varianta. Poceni, čisto in varno. V hotelu z 4**** ali več pa sploh. Razmišljava še o Španiji, Kanarih, Hurgadi…)

Z našo 15-mesečnico gremo na Kreto, v appartamje konec junija. Bom poročala.
Samo ne vem, kako naj ji dam piti po slamci na letalu, ker po slamci še ne zna piti?

Lp,

Lenčka

glede Hurgade.
priporočam hotel ALI BABA PALACE***** (super bazen, lepa plaža, veliko igral in izredno velik peskovnik)

Otrok lahko pije tudi po steklenički ali se doji, če se še dojita. Naš desetmesečnik bo sredi tega meseca letel z letalom že četrtič (prvič pri mesecu in pol) in sicer na poti, ki traja 5 ur in pol in še dodatno uro, ker presedamo. Zaradi letala naj vas nič ne skrbi. Za otročka bo to nekaj novega in zelo zanimivega. Glede vročine je pa tako, da se jo je treba navaditi in se seveda pri 40 in več izogibati soncu, saj jih je že v senci dovolj. Čez 40 jih imamo tudi mi te dni (živimo v tujini), avgusta jih bomo preživeli tudi 50 in še kakšno več. Prijetne počitnice!
LP! Vladka

TI ABSOLUTNO ODSVETUJEM. SAMO POMISLI KAKŠNO ZDRAVSTVO IMAJO TAM.. IN HOTELI ?? ČISTOČA ?? TO JE BALKAN !! KO BI VSAJ REKLA, DA GREŠ V FRANCIJO.. NEMČIJO.. V KAJ BOLJ RAZVITEGA ?? IN KAKO BOSTE KOMUNICIRALI..
??
ZELO NEODGOVORNO !

Draga Teja, ali mogoče živiš š v kameni dobi?
Ali se v šoli nisi učila tujih jezikov?
Ali se zadržuješ samo za domačim štedilnikom?
Za božjo voljo, pa saj živimo v dobi interneta in glede na to, da sodeluješ na tem forumu, me tvoje mnenje zelo preseneča. No ja, sicer pa smo eni rojeni za to, da vidimo čim več kar se na svetu videti da, drugi pa ste pač zapečkarji. želim ti obilo zabave ob domačem štedilniku in čim več vročih dni!
M.

New Report

Close