Najdi forum

Zdravo!

Verjamem da je bilo na temo tega napisano ze ogromno, ampka odgovora na moje vprasanje nisem nasla. ZAdeva je taksna:
– stanovanje (novogradnja) sem kupila s hipotekarnim kreditom
– podjetje, ki je novogradnjo gradilo, je ze vlozilo predlog za vpis v ZK na svoje ime
– jaz pa zeim sedaj vpisati nepremicnino v ZK na svoje ime.
Kaj potrebujem? Na firmi so mi govorili o neki št. podvložka ki pa nimam pojma kje jo naj dobim. Vse kar imam je kupoprodajno pogodbo, hipotekarno pogodbo in kopijo predloga te firme za vpis v ZK.

Ali lahko vlogo oddam na katerem od teh obrazcev? http://www.informiran.si/index2.aspx?catid=1000326 Ima kdo kaksen primer taksnega predloga?

Med vsemi temi strokovnimi izrazi sem popolnoma izgubljena.

Hvala za pomoc ze vnaprej!

Petra

Tvojega primera ne razumem čisto natančno. Omenjaš hipotekarno pogodbo. Kdo ti jo je pa dal, če zemljišče v zk ni vpisano na tvoje ime?

Predlagam ti, da greš v dzs, za pribl. jurja kupiš obrazec za vpis stanovanja v ZK (pazi, da se boš pravilno izrazila, ker imajo več razl. obrazcev). Potem pa greš na ZK. Tam ti bodo pa razložili kako naprej.
Če pa ti ni škoda denarja pa lahko stopiš do notarja in ti bo on razložil na tvojem primeru in za storitev zaračunal 10-15 tisoč.

New Report

Close