Najdi forum

Koliko $ za vse to

Pozdravljeni!

Zanima me sledeče.

Ali se bolj splača material kupiti sam ali preko gradbenega podjetja, ki ti bo zidal? Koliko sploh to nanese za hišo k+p+m vse tri etaže po 100 kvadratnih metrov, kar znese skupaj 300 kvadratnih metrov + notranje stene?

Koliko računajo zidarji v okolici Ljubljane?

Vem, da so cene tako različne, pa me zanima koliko lahko računam, da bi prišla hiša 300 kvadratnih metrov k+p+m do tretje gradbene faze s plehnato streho? Gradila bi v okolici Lj.

Hvala!

Če sama kupiš material, je ddv po 20%, če ti ga kupi gradbeno podjetje je 8,5…

Pa en lep dan želim, Joan

dati eno približno oceno je zelo težko, saj je odvisno od tega, kakšno kakovost materiala izberete. Midva sva za podobno kvadraturo dala okoli 500.000 SIT za železo, 70.000 SIT za stremena, 1,5 mio SIT za beton za podložni temelj, temelj in plato, 1,5 mio SIT za zidake (porotherm), les je vreden okoli 1 mio SIT (za streho), streha ne bo plehnata, zato ne znam oceniti. Potem je pa tu še ogromno drugih drobnarij, npr. izotekt in ibitol za izolacijo, ki ogromno nanesejo. Upam, da sem bila v pomoč. Aja, beton za temelje je bil narejen s pomočjo bagra, ne s hruškami, saj bi bilo to še enkrat dražje.

felix, hvala za pomoč.

Bi te pa še vprašala ali sta zidala v lastni režiji ali sta imela delavce in koliko je to naneslo? Pa kje sta kupovala material? Kakšno streho sta pa vidva dala in koliko je to stalo? Pa kakšen bager je sploh to oz. mi daš kontakt te osebe?

Me pa tudi zanima, če mi kdo zna svetovati kakšna streha se bolj obnese za mansarde?

Hvala!

oprosti ampak nekateri so res smesni.moras vedeti da ce das delati firmi pobere marzo in popuste na kolicino on ce sam zvrtas material vse kar zvrtas ostane tvoje.enostavno moras pravi cas na lov za materialom ali se tiu pac ne sme mudeti.tako da lahko zvrtas material.kaksnih 20% neki kaj vam je.vse se da to je vedno bilo in vedno bo.kot primer.nazadnje kaksen teden nazaj sem celoten material za fasado po kvadratu dobil 800sit po kvadratu ceneje kot dobijo fasaderji po nabavnih cenah.da ne govorim po koliko potem zaracunajo stranki. torej 340kvadratov krat 8oo je 272 ooo oosit plus marzo in popust ki ti jo nabije izvajalec cca 1.200 00 sit po kvadratu.kar usedi se potem pa racunaj.nekoc mi je neki starejsi mozakar rekel bolje je par dni sedeti in vse skupaj preracunati kot se zaletavati.

zidava v lastni režiji, gre malce bolj počasi, vendar zelo natančno in kakovostno. Delo in najem bled plošč, punt in nosilcev naju bo prišlo okoli 700.000 SIT, zidamo namreč s pomočjo treh mojstrov. Material sva kupovala v Gabru v Ivančni gorici in v SBSu na Lavrici. Preden se odločiš za enega ponudnika, izbereš najcenejšo ponudbo za material, greš do tistega, pri katerem bi material najraje jemal in rečeš: tole ponudbo imam od vaše konkurence, a mi date še ceneje? Ne moreš verjeti, kakšne popuste so trgovci pripravljeni dati. Sama delam v veleprodaji enega podjetja in vem, kakšne marže ima npr. Merkur ali pa Mercator. Tako da naj se vam ne zdi fino, če vam ponudijo par procentov na gotovino. Strešnike pa kupujeva ravno v teh dneh, verjetno bova vzela glinene, nemške. Samo strešniki bodo okoli 1,4 mio SIT, plehnate strehe pa mislim, da so še dražje. Okoli 150 SIT pridejo še žlebovi. Aja, prva plata, betonirana s hruškami, bo verjetno vredna okoli 600.000 SIT. Za plehnato streho pa se ne bi odločila, ker nam je v firmi 2 leti nazaj odtrgalo celotno streho v neurju. So namreč precej lahke.

felix oprosti ampak ta prva trgovina je dalec od tega da je poceni.

od približno 10 trgovin, kjer sva dobila ponudbe, so bili najcenejši. Je pa res treba izkoristiti tudi vsa možna poznanstva. Sicer pa deluje princip, kakršnega sem opisala – z najcenejšo ponudbo “težiš” dalje.

New Report

Close