Najdi forum

Lep pozdrav!

Morda moje vprašanje ne sodi v ta forum, pa vendarle….morda kdo od vas ve, kako ločimo lipo od lipovca (vem, da po cvetovih, ampak katero drevo ima kakšne cvetove?) in pa, cvetje katerega drevesa je primerno za čaj. saj vem, lahko pogledam v knjige, pa vseeno-morda bom od vas izvedela hitreje kot pa da grem v knjižnjico ali da brskam drugod po mreži…Hvala za pomoč!

HOJLA!!

Meni je nekoč nek gozdar pojasnil sledeče: lipa je tako kot ženske kosmata med nogami. Ko sem ga vprašala kako to misli je utrgal list iz lipe in na stičiščih žil (tiste ki potekajo od peclja v končke lista) je bilo malo kosmato. Rekel je, da lipovec tam ni kosmat. Drugo pa ne vem, sem že pozabila, to pa sem si nekako zapomnla. No lahko da me je zaj… a kaj čmo, sem pač nasedla.

Pri lipovcu so listi zgoraj temno zeleni, spodaj modro zeleni in imajo v stičiščih žil in peclja rdečerjave kosme dlačic.
Pri lipi so listi veliki, sveže zeleni, na spodnji strani v vogalih žil pa belo dlakavi.
Pri nas pa najdemo še druge vrste lip npr. srebrnolistna itd…..

Razlika je torej v barvi dlačic in velikosti listov

Jaz pa mislim, da lipa diši, lipovec pa nima tako močnega vonja. Za čaj se uporablja lipa upam da sem ti pomagala Alexa

Mislim, da to vidis ze na prvi pogled. Lipa lepo cveti ima izrazito cvetje in tudi listi so bolj razkosni in veliki. Lipovec pa ima manjse listke in cvetki so tudi bolj drobckani. Nabira pa se lipa za caj iz lipovca nismo nikoli nic pobirali.Moram pa reci, da lipovca nisem nikoli kaj prevec opazovala in da sem iz kraja kjer je zelo zelo veliko lip in sem jo tudi zelo veliko vcasih pobirala(pred cca 15 leti ali se kaj vec)

Če se pelješ po Celovški, boš zelo dobro lahko opazila, kaj je lipa in kaj lipovec.
Lipo uporabljamo za čaje. Lipa je bistveno živahnejših barv od lipovca. Lipovec je tak, kot kakšna temna mikica, ki je bila predolgo na soncu:))

New Report

Close