Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 16 let in imam en problem (če temu lahko tako sploh rečem). Ni nič večjega, ampak vseeno upam, da mi boste znali kako svetovati ali povedati svoje mnenje. Do zdaj še nisem nikoli imela resne zveze, saj sem še namreč mlada in pod resno zvezo si ne predstavljam samo držanja za roke ter to, da je nek par skupaj eno leto, pa se še niti prav dobro ne poznata. Zdi se mi, da so moji vrstniki dokaj neresni za kaj več kot prijateljevanje, saj se obnašajo na ravni 11 – letnega fanta. Ko pogledam malo fante iz višjih letnikov na šoli, sem še bolj nesrečna, ker tudi oni niso najbolj zreli. To npr. dokazujejo s tem, da (ne vsi, nekateri) pravijo, da punce, ki bi bila mlajša od njih dve leti, ne bodo imeli, saj je to premlado za njih. Pa se vprašam, kaj je z njimi. Če je punca stara 16, fant pa 18 let, je to še celo mala starostna razlika. Moja sestra je stara 23, njen fant pa 33, pa vse laufa. Kasneje razlika v letih res ni več tako zelo očitna in tudi bolj sprejemljivo je, ampak do 5 let je starostna razlika v mojih letih čisto normalna. Se vam ne zdi tako? Imam tudi sošolko, ki hodi že z nekom, ki ima službo. Torej, ovir v ljubezni očitno ni. Je pa problem, da so mi že v podzavesti bolj všeč malo starejši. Pa ne zaradi tistih tipičnih razlogov, ki so tako znani: češ moj fant pa ima svoj avto, stanovanje, službo, denar itd. Gre se za to, da ne najdem ljubezni med mlajšimi fanti, se pravi mojimi sovrstniki. Rada se razgledam po šoli in spoznavam nove ljudi, ampak to je bilo do pred kratkim. Zdaj mi več nihče ne more reči: razglej se malo po fantih svojih let, ne izbiraj si starejših. Ampak vedno znova razočarano spoznam, da se niti en srednješolec ne zna pogovarjati z mano, ker vsi hočejo samo, da si nekomu kot trofeja, te še hoče razdevičiti in potem zapustiti. Večina jih pije in kadi, jaz pa nič od tega in me tudi takšni fantje ne zanimajo. Ne pritegne me nekdo, ki izstopa z pretirano zgovornostjo in vsiljivostjo ter vzvišenostjo in da ima čik v ustih ter pivo v roki. Kam gre vse skupaj, da se več ne da najti kakšnega umirjenega fanta, ki bi me razumel? Načeloma je tako, da če punca ne najde topline in ljubezni med prijatelji in v družini, jo gre iskat k predstavnikom nasprotnega spola. Jaz imam ljubečo družino in nekaj dobrih prijateljev, pa vseeno čutim praznino in osamljenost. Večinoma se vame zaljubljajo fantje, ki meni niso všeč. Na vrat na nos nikakor nočem siliti v zvezo, sem že raje sama. Ampak vsak v teh letih rabi tudi tisti občutek varnosti, zaljubljenosti, topline in zaupanja. Vsak. Le da nekateri iščejo na napačnem koncu. Jaz sem verjetno med njimi (nisem še obupala, da so vsi isti, niti si ne drznem posploševati). Toda kje drugje pa lahko srečaš bolj “skuliran” krog ljudi kot v šoli? Tam si še vsaj prepričan, da so trezni. Drugam niti ne hodim ven.
Upam, da ne mislite, da rinem z galvo skozi zid, ker vem, da je fantom zdaj omogočeno življenje polno žurk in podobnega. Vseeno pa me zanima, kaj vi porečete na to. Kaj lahko še storim?
Lp

Še veliko časa imaš, zato ni treba nič hiteti, je pa rpav, da se tudi česa nučiš in prav je tako kot razmišljaš, zakaj bi za vsako ceno, samo zato da ne bi bila slabša od vrstnikov. Poslušaj svoje srce.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Živjo!

UAU, Little_angel!!!

Presneto zrelo za tvoja leta! Spominjaš me name, ko sem bila v srednji šoli. Do 18. leta so se mi čisto vsi fantje zdeli totalni bebci, nezreli, otročji in nevredni moje pozornosti. Enostavno povedano-šli so mi na živce. Prav vsi.

Ko pa sem enkrat prišla čez 18 in moji vrstniki tudi, so se pa med njimi začele pojavljati razlike in opazila sem, da so nekateri pa celo malo dozoreli. Takrat sem se začela zanimati zanje, ampak žal oni zame ne, tako da sem bila še nekaj časa brez zveze.

Kot ti je napisal Primož, hiti počasi in pri tem poslušaj svoje srce.

Moja prva resna zveza je prišla šele pri mojih dobrih 23 in sicer z vrstnikom, vmes pa sem ga malo biksala s tem in onim. Med njimi je bil tudi moški, 28 let starejši od mene in z njim sva bila 4 leta malo tako malo drugače. Bila je izkušnja, veliko sem se naučila iz nje in od njega in mi ni žal niti za trenutek. Ker sem poslušala svoje srce, čeprav mi je razum govoril drugače.

S svojim dragim sva zdaj že več kot dve leti in osem mesecev… se splača počakat.

Veliko sreče.

Lp, P.

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Ti si še taaaakoo mlada, res nevem zakaj se ubadš s takimi stavrmi 🙂 Uživaj dokler še lahko… Pišeš kot, da si stara 30 in ti že tika-atako biološka ura…. Lepo se imej, se zabavaj, delaj šolo in neišči naj pride samo od sebe…

********************************************* We all know that cats rule the world!

Prvo, lep pozdrav!

Občudujem tvoje ramišljanje predvsem zato, ker šteješ šele 16 let.
Pa sem že babica veš, pa niti najmanj starokopitna in tečna ženska.
Želim le, da tvoje vrstice prebere kar največ mlajših in starejših deklet kot si ti.

Bodi dobra in pametna še naprej! little_angel napisal:

> Pozdravljeni!
> Stara sem 16 let in imam en problem (če temu lahko tako sploh
> rečem). Ni nič večjega, ampak vseeno upam, da mi boste znali
> kako svetovati ali povedati svoje mnenje. Do zdaj še nisem
> nikoli imela resne zveze, saj sem še namreč mlada in pod resno
> zvezo si ne predstavljam samo držanja za roke ter to, da je nek
> par skupaj eno leto, pa se še niti prav dobro ne poznata. Zdi
> se mi, da so moji vrstniki dokaj neresni za kaj več kot
> prijateljevanje, saj se obnašajo na ravni 11 – letnega fanta.
> Ko pogledam malo fante iz višjih letnikov na šoli, sem še bolj
> nesrečna, ker tudi oni niso najbolj zreli. To npr. dokazujejo s
> tem, da (ne vsi, nekateri) pravijo, da punce, ki bi bila mlajša
> od njih dve leti, ne bodo imeli, saj je to premlado za njih. Pa
> se vprašam, kaj je z njimi. Če je punca stara 16, fant pa 18
> let, je to še celo mala starostna razlika. Moja sestra je stara
> 23, njen fant pa 33, pa vse laufa. Kasneje razlika v letih res
> ni več tako zelo očitna in tudi bolj sprejemljivo je, ampak do
> 5 let je starostna razlika v mojih letih čisto normalna. Se vam
> ne zdi tako? Imam tudi sošolko, ki hodi že z nekom, ki ima
> službo. Torej, ovir v ljubezni očitno ni. Je pa problem, da so
> mi že v podzavesti bolj všeč malo starejši. Pa ne zaradi tistih
> tipičnih razlogov, ki so tako znani: češ moj fant pa ima svoj
> avto, stanovanje, službo, denar itd. Gre se za to, da ne najdem
> ljubezni med mlajšimi fanti, se pravi mojimi sovrstniki. Rada
> se razgledam po šoli in spoznavam nove ljudi, ampak to je bilo
> do pred kratkim. Zdaj mi več nihče ne more reči: razglej se
> malo po fantih svojih let, ne izbiraj si starejših. Ampak vedno
> znova razočarano spoznam, da se niti en srednješolec ne zna
> pogovarjati z mano, ker vsi hočejo samo, da si nekomu kot
> trofeja, te še hoče razdevičiti in potem zapustiti. Večina jih
> pije in kadi, jaz pa nič od tega in me tudi takšni fantje ne
> zanimajo. Ne pritegne me nekdo, ki izstopa z pretirano
> zgovornostjo in vsiljivostjo ter vzvišenostjo in da ima čik v
> ustih ter pivo v roki. Kam gre vse skupaj, da se več ne da
> najti kakšnega umirjenega fanta, ki bi me razumel? Načeloma je
> tako, da če punca ne najde topline in ljubezni med prijatelji
> in v družini, jo gre iskat k predstavnikom nasprotnega spola.
> Jaz imam ljubečo družino in nekaj dobrih prijateljev, pa vseeno
> čutim praznino in osamljenost. Večinoma se vame zaljubljajo
> fantje, ki meni niso všeč. Na vrat na nos nikakor nočem siliti
> v zvezo, sem že raje sama. Ampak vsak v teh letih rabi tudi
> tisti občutek varnosti, zaljubljenosti, topline in zaupanja.
> Vsak. Le da nekateri iščejo na napačnem koncu. Jaz sem verjetno
> med njimi (nisem še obupala, da so vsi isti, niti si ne drznem
> posploševati). Toda kje drugje pa lahko srečaš bolj “skuliran”
> krog ljudi kot v šoli? Tam si še vsaj prepričan, da so trezni.
> Drugam niti ne hodim ven.
> Upam, da ne mislite, da rinem z galvo skozi zid, ker vem, da je
> fantom zdaj omogočeno življenje polno žurk in podobnega. Vseeno
> pa me zanima, kaj vi porečete na to. Kaj lahko še storim?
> Lp

Živjo

glej res je kot si napisala da je večina fantov neresnih vendar to ne pomeni da so usi taki ponavadi tisti ne resni mislijo da so nevem kakšni frajeri ki mislijo da so kralji sveta in da si lahko lastijo vs svet vendar kakšnim puncam še do kolen ne sežejo vendar pa je tudi res da so punce dosti ne resne saj večina niti ne ve kaj hoče od zveze vendar po tem kar sem prebral lahko sklepam da ti nisi ena izmed njih. Lepo je imeti dobre prijatelje in ljubečo družino vendar oni ne morejo zapolniti tiste praznine ki jo čutiš verjami in še to večina fantov se umiri ko spozna kaj hoče od življenja ali pa ko spozna kakšno punco in vidi da je ne zanima zabava in pitje ter kajenje.
Probi prvo spoznati fanta kot prijatelja in e ti bo ušeč lahko s tem nadaljuješ

Srečno

New Report

Close