Najdi forum

POZDRAVLJENI!

POTREBUJEM NASVET, KAKO NAJ SE REŠIM MOJEGA ” NEZAUPANJA “.
NI RAVNO NEZAUPANJE, NE VEM KAKO NAJ TO IMENUJEM.

ZAUPAM VANJ, A VEDNO KO GRE VEN S PRIJATELJI ME GRIZE OD NEVEDNOSTI KJE JE, KAJ DELA ITD.
ZNOTRAJ SEBE VEM, DA NE DELA NIČ TAKEGA, A ME TAKO GRIZE, DA PO NAVADI GA ZAČNEM MORITI PO TELEFONU.
TEGA BI SE RADA ZNEBILA ZATO PROSIM VAS, ČE MI LAHKO DASTE NASVET?!

HVALA V NAPREJ IN LEP POZDRAV!

TANA

Tana,

takšne nasvete je vedno težko deliti. Dejstvo je, da ga lahko zaradi tega tudi izgubiš in bo res začel delati še kaj drugega.

če pa ti kaj pomaga, prava ljubezen ne pozna nezaupanja. če je, obstaja tudi zaupanja, in ljubezen že ve, kako je najbolj rpav in bo tako tudi naredila. Zato zaupaj njej in varovala te bo vseh pomislekov.

Ko pa boš na dnu, ti bo dala tudi nasvet za naprej.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

zasleduj ga

taja, ne dajaj butastih nasvetov!

Si tudi ti nezaupljiva? Te je kdo prevaral?

Mattias

Taja,

ti se pa hecaš, samo mislim, da je Tana resno spraševala. Si prestavljaš, kakšna bodo njena čutenja, ko bo (je) tole prebrala?

LP

HVALA ZA VAŠE NASVETE. AMPAK ZASLEDOVALA GA PA NE BOM, KER SE MI ZDI DA S TEM BI ZELO NIZKO PADLA, NEKOLIKO PONOSA PA LE IMAM.
SEM DOKAJ SAMOZAVESTNA IN PONOSNA, AMPAK KO GRE ZA TO SE MI KAR PODRE VSE SKUPAJ. SICER PA TUDI SLABIH IZKUŠENJ NISEM IMELA S TEMI STVARMI,TAKO,DA NE VEM OD KOD SE MI JE VZELA TA NESIGURNOST, KO GRE ZA FANTOVO POHAJANJE.

LEP POZDRAV, TANA

Upajmo, da nimaš vzroka, vendar običajno nam intuicija pove, da je nekaj narobe. Kaj pa boš morala sama ugotoviti. Zakaj si ljubosumna? Ker si vedno takšna ali le v tem primeru? Ali je on tako privlačen, da se ti ne počutiš dovolj privlačno? Kaj je pravzaprav vzrok moraš piskati?

Ne grizi se….konec koncev je veliko rib v morju :)))

Koliko se pa pogovarjata?

Tana, mislim,da je to zelo slabo, če ga moriš po telefonu, ko je on s prijatelji zunaj, ker moškim enkrat poči pokrov in se naveličajo tega. Moški so tudi radi v svoji družbi, da kakšno rečejo. Najbolje,da mu zaupaš, če mu seveda lahko.. Ali ti je morda že naredil kaj takega, da si izgubila zaupanje vanj?

Če ga imaš rada, in če veš, da si te on zasluži in te ima rad- zaupanje!!

lp-nadine

mogoče se pri tebi problem ne začne z ljubosumjem ampak s čisto navadno radovednostjo. Ko gre, si najprej radovedna, ali je že tam, kako se ima, in bi rada podzavestno bila zraven. Potem pa ne moreš – ne, nisem se prav izrazila- NOČEŠ nehati misliti na to in v misli se prikrade strah, da bo prišla zraven kakšna lepotička.
Tega se čisto enostavno odvadi, ker sama veš, da je škodljivo zate, saj matraš najbolj sama sebe.
Predvsem se aktivno zaposli, bodi si samozadostna in planiraj polno izkoriščanje prostega časa. Misli si: aha, zdaj pa imam spet priložnost za pogledat tisti film, ali prebrat revijo, ali se zmenit za obisk pri kakšni teti, za katero nimaš sicer časa, ali greš plavat s prijateljicami. V času, ko gre on sam, moraš v glavnem imeti tudi ti nekaj enakovrednega, da se imaš tudi fajn, da ne boš niti hotela niti mogla misliti na to, kako se ima on.

Draga Tana,
Tudi jaz imam enak problem. Ljubosumna sem vedno ko gre s kolegi ven jaz pa ostajam doma. Potem pa mu po telefonu grozim pa take fore, ampak men živci totalno popustijo, če ne pride domov takrat ko reče.
Tud jaz bi se rada tega rešila ampak nimam pojma kako. Zaupaj, ja zaupaj, res je da še ( upam )nisem bila prevarana, ampak če me pa vseeno grize do nezavesti. Začela pa sem razmišljati, da je mogoče vzrok tega tudi to , ker sem jaz skoraj vedno doma. On pa lahko gre kadar koli kamorkoli, ker ima doma tako poštimano.
Ma brez veze.
a veš kaj , malo poglej okrog mogoče pa se najde kdo,ki ti bo naredil mal metuljčkov po trebuhu pa boš ( bova) kar manj tečni ženi. (hecam se).

Lp Mojca

Ne nori, jaz sem bila popolnoma ista, tok sem tezila, da sem ga s tem izgubila pa sva se imela drugace skrajno noro rada in fino vezo sva imela. Razen mojega tezenja. Samo eno je bilo moje je bil iz druge drzave! Nauci se kaj iz mojih napak, pa , ce ti je namenjeno, da ko gre ven koga spozna, bo pac spoznal, ce bo to pomenil konec med vama ni tudi konec svetaa.
Punca glavo gor, ne tuhtaj, sigurno te ima rad, ne tecnari, takrat raje pojdi ven s svojimi prijateljicami, telovadi, pojdi v savno, naredi si dan ali vecer zase. Pomaga in se nekaj, veliko bolj bos zanimiva, kakor, da tezis in sikas po telefonu:))

Ne zameri, probaj potegniti iz tega kaj ven.

lp

JA PRAV IMAŠ MOJCA. VSI IMATE PRAV, KO MI DAJATE TAKE NASVETE.
BOM ZAČELA ŽE TA VIKEND, KO MI JE REKEL,DA BI RAD ŠEL NA NOGOMETNO TEKMO. TOKRAT BOM OSTALA MIRNA IN MU NE BOM PRAV NIČ REKLA,RAZEN TEGA NAJ SE IMA FAJN. BOMO VIDELI.

ŠE ENKRAT HVALAAAAA VSEM ZA VAŠE NASVETE!!!!!

POZDRAVČEK!

TANA

Troje bi omenila.

1-pogovorita se, če je možno. Vprašaj ga, če ga moti, da ga kličeš. Sama si razjasni, zakaj to počneš. Povej mu, če imaš kakšne pomisleke, pa te bo najbrž potolažil.

2-če je možno, pojdi z njim. Seveda ne vedno, ampak mogoče mu bo pa všeč, če boš tudi ti pokazala zanimanje za npr. nogometno tekmo. Tako se ne boš počutila, da si kljub zvezi preveč osamljena. Ali pa si, tako kot so že drugi rekli, poišči v tem času kaj zase.

3-ali si mogoče patološko ljubosumna? Ne tega jemat kot slabo, ampak nekateri imajo to tako vcepljeno, da ne morejo ven iz tega. Posledice so pa pogubne – razpadajo zveze, zakoni – po nepotrebnem! Saj je vseeno, če ga ti poskušaš pustiti pri miru; če ti ob tem še vedno nisi mirna in te razjeda ljubosumnost, je morda kaj narobe s teboj (razen, če imaš seveda razlog ali slabo izkušnjo). Menda se da to pozdraviti. Mogoče pri kakšnem psihoterapevtu.

Upam, da ti uspe popraviti tvoj odnos le z nekoliko vaje. Malce ljubosumnosti pa ne škodi, saj se moramo tudi same malo bati in bolj potruditi, da obdržimo svoje moške.

ŽIVIJO!
NIKOLI MI NI NAREDIL NIČ TAKEGA, DA BI SE MORALA TAKO OBNAŠATI. MOJE VEDENJE JE NEOPRAVIČLJIVO! ZATO,KER IMAVA DRUGAČE RES DOBER ODNOS.

TANA

Odvisna si od njega, nisi samostojna, ne najdeš si zaposlitve, zanimanja, ki bi te izpolnjevala; čeprav praviš, da mu zaupaš, mu ne, to pa je začetek vajinega konca. Slejkoprej bo do njega prišlo. Vprašanje pa je, zakaj mu ne zaupaš. Nanj si žal odgovor najdeš le sama, ali bolje: PRIZNATI si boš morala, da odgovor najbrž že dolgo poznaš…
Ne slepi se!

Eto Tana, torej moraš samo na sebi delat, pa bo! 🙂 Zaupaj mu in mu daj, da tudi on malo “zadiha”, ko je s prijatelji. Tudi ti pojdi s kolegicami ven..pa boš videla, da bo bolje!

lepo se imej, nadine

Iz navedenega ni moč sklepati na nič določnega, ker si napisala premalo konkretnih informacij, vendar pa se mi dozdeva, da si odvisna od odnosov. Gre za vrsto zasvojenosti, pri kateri ljudje kar naprej potrebujejo potrditev pomembne osebe za to, da bi zmanjšali kronično duševno bolečino (sama praviš, da te notri “grize”). Ker gre za bolezensko odvisnost, te privlači takšen odnos, v katerem lahko preigravaš svojo notranjo dramo o zapuščanju (fant gre z družbo ven, kar ti verjetno ni všeč, ker si želiš, da bi bil s tabo), nezupanju, ignoriranju in varanju. Tovrstna zasvojenost nastane zaradi specifične prilagoditve neustreznim razmeram v otroštvu in se manifestira v odraslosti v soodvisnih odnosih. Glede na prebrano ocenjujem, da te je prizadela t.i. nadzorniška bolezen (“control disease”), ki nastane v otroštvu, ko se v naši duši oglašajo glasovi osramočenosti (zaradi nasilnega nadzora močnejših nad nami), ki jih nočemo slišati in jih zato zakopljemo v podzavest. Ko odrastemo, nas obsede potreba po tem, da bi imeli vse pod kontrolo. Da bo to v odnos sčasoma vneslo nesoglasja in prepire ni izgubljati besed. Svetujem ti, da se udeležiš kakšnega kvalitetnega psihoterapevtskega programa za partnerske odnose, vanj pa povabi tudi fanta, ki kaže povsem “fantovske” lastnosti, nezrelost in precejšnjo nezainteresiranost do tebe, če raje večer preživi z družbo kot pa v tvojem objemu.

dejte no, še vsak ki hodi s prijatelji pogosto ven, išče morebitne prilike in avanture. Taki pač so… dedi!!!

Nasvet: skini ga, če so mu prijatli več…. na koncu boš itak popušila, ker boš ostala brez družbe… sama doma, seveda čakala na drgega….

Zaupaj v svoje obcutke. Tudi jaz sem bila nezaupljiva in obcutki so bili upraviceni. Ni bil iskren in posten. To sem ugotovila po dveh letih.

Bodi pozorna…. mislim, da je nezaupanje znak, da nekja ne stima…

New Report

Close