Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Noče druge tekočine

Noče druge tekočine

Imam 8-mesečno hčerkico, ki je še dojena. Čez dan ji želim dati za pit tudi drugo tekočino, a mala enostavno noče drugega, le dojenje. Poskusila sem že različne vrste čajev, če ji slučajno katerega okus ne ustreza, vodo, sokove,… Pa nič!!! Naredi požirek, nato pa se prične s cucljem igrati. Poskusila sem tudi različne nastavke. Zanima pa me ali tako dobi zadostno količino tekočine čez dan. Doji se 5-6x, včasih le toliko, da nekajkrat potegne in se odžeja. Vodo odvaja normalno, plenice so mokre. Pa me vseeno zanima, kako naj jo prepričam, da bo vseeno kdaj pa kdaj popila tudi kaj drugega in katera tekočina se najbolj priporoča!
Za Vaš odgovor se Vam najlepše zahvaljujem

Tudi nasa 10mesecnica zelo redko spije kaj drugega kot moje mleko (no, se pa veliko doji, predvsem ponoci, tako da je zjutraj plenico posteno tezka in velikokrat kar prepusca). Po steklenicki sploh ne zna piti, tako da naceloma pije iz kozarca, potem si pa sploh lahko predstavljas, kaksne kolicine so to 🙁 Zanimivo je to, da je poleti veliko pila, vedno, ko je videla, da jaz pijem, je zacela kar cviliti, ker je bila zaradi vrocine res zejna. Potem pa – konec. Tudi jaz bi raje videla, da bi pila, ampak si mislim, da ze dobi dovolj tekocine, drugace bi bila bolj sitna, bi se hotela vec dojiti oz. piti iz kozarca, ker je znala ze dobro pokazati, da si to zeli.

Zgleda, da imamo res isto hčerko…. ne, ne, naša je 23.3. (vaša 11.3., ne?), tudi jaz ji vsak dan prekuham vodo in naredim čaj v majhno stekleničko 125 ml in nikoli (oz. res redkokdaj) ne sprazni cele (podnevi + ponoči).

Mene je skrbelo, ko je bila prehlajena in je kašljala, ko je treba ful pit, pa je zdravnica rekla, da če se doji, je OK.

LP, Mojca

Tudi naša navihanka spije bolj malo tekočine čez dan, drugače kot s dojenjem. Pije pa kar iz kozarca. Sedaj smo sicer nazaj prešli k aventovemu lončki, pa spije le po 10-20ml.
Sicer pa lahko preveriš z urinom: če je plenička bolj rumena (gost urin), ali če premalo lula, pomeni, da je dehidrirana. če pa ni, pa brez panike.
Li Ann*

Draga mamica,
vaša deklica ima 8 mesecev in ob dojenju zavrača tekočino. Poskusili ste že z različnimi pijačami in nastavke. Ne skrbite: dokler ima polulnih vaj 5-7 polulanih pleničk dnevno, zagotovo dobi dovolj tekočine, saj zato poskrbi z – dojenjem. Najbolj zdrava tekočina je navadna voda.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close