Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje SVETOVNI TEDEN DOJENJA-ta teden!!!

SVETOVNI TEDEN DOJENJA-ta teden!!!

Svetovni teden dojenja poteka od 1. do 7. avgusta, mednarodni dan dojenja pa je 2. avgust. Vsako leto prvi teden v avgustu v več kot 120 državah po svetu praznujemo svetovni teden dojenja.

Dovolila sem si prekopirati ta dva stavka s strani:

http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/dojenje/index.htm

Drage forumovke!

Tiste, ki dojite, ste dojile, bi rade dojile…, pišite kaj o tem (čeprav je bilo o tem že toooliko napisanega-bi rekli nekateri), kajti ta teden je naš teden in praznujmo ga!
Ne samo to, veselim se, da nam je ženskam mati narava podarila to čudovito in enkratno sposobnost. Odnos in povezava, ki sta nastala med nama z mojim štiri in pol mesečnim miškom je zame neopisljiva in ena najbolj čudovitih stvari na svetu.
Lp! N.

Draga N.,
vesela sem, da sta s svojim dojenčkom uspela navezati tako lep in čudovit odnos.

Hvala, ker si nas spomnila na teden dojenja, posvečen dojenju. Res je, da po svetu poteka svetovni teden dojenja od 1. do 7. avgusta in da je Svetovni dan dojenja 2. avgust.

Vsako leto do sedaj so v tem tednu tudi potekale akcije in medijska obvestila v zvezi z dojenjem. Vendar pa so se pri Slovenskem nacionalnem odboru za spodbujanje dojenja lani odločili, da zaradi avgustovskega dopustniškega mrtvila prestavijo teden dojenja na mesec oktober. Tako bo potekal uradni slovenski teden dojenja letos šele v oktobru.

Več informacij o Svetovnem tednu dojenja in akcijah v zvezi z njim:

(V veliki Britaniji je nacionalni teden dojenja v mesecu maju)

Seveda pa ne bo prav nič narobe, če boste mamice napisale kaj več o tem. Vaše izkušnje (naj bodo dobre ali slabe) so vedno dobrodošle!

Dragi vsi!
V Sloveniji bo potekal svetovni teden dojenja od 1. – 7- 10. 2003 (avgust je morda malo manj primeren mesec zaradi dopustov, odsotnosti itd).

Da bi širšo družbo “še bolj prepričali” o neizmernih možnostih, ki jih lahko ponudijo za še boljše dojenje, smo se v Celju odločili otvoriti teden dojenja s stojnico TEDEN DOJENJA. Stojnica bo postavljena v središču Celja, na “zvezdi”, dne 1. 10. 2003 od 11. pa do najmanj 13. ure.
Vljudno vabljeni vsi: mamice, dojenčki, očki in drugi. Pridite in dodajte svoje izkušnje ter tako približajte prednosti dojenja vsem!

Pozdrav
Zlatka Felc

New Report

Close