Najdi forum

Mirena in dojenje

Živjo Karmen! Dobrodošla nazaj, smo pogrešale tvojo družbo:-)))))

Imam samo eno vprašanje. Z iskalcem sem že poiskala tvoj odgovor, ki se je nekoliko dotikal tudi Mirene. Pa me vseeno skrbi. Ali je za mojo skoraj desetmesečno deklico res popolnoma varno, če mi ginekologinja vstavi Mireno, jaz pa jo dojim čez dan 3-4 in ponoči prav tolikokrat!? Ker je zadeva novejša me je namreč strah, ali je dovolj preverjena. Si morda tudi o tem izvedela kaj novega na tvojem “izobraževalnem pohodu”?
LP majda

Draga Majda,
prebrala si že kar sem že napisala glede hormonske kontracepcije in dojenja. Popolnega zagotovila ti ne morem dati, saj je to odvisno predvsem od zdravja matere in otroka in njunega prenašanja hormonske kontracepcije. Večina žensk težav nima, nekatere pa jih imajo. Poznam kar nekaj žensk, ki so po porodu (po 6. mesecih) in ob dojenju uporabljale predpisano in primerno hormonsko kontracepcijo.

Na to vprašanje bo zato bolj kompetetno odgovoril zdravnik strokovnjak. Predlagam, da se obrneš na dr. Pušenjaka na forumu Ginekologija in porodništvo in ga podrobneje povprašaš. Kopiram (citiram) tudi odgovor na podobno vprašanje dr. Pušenjaka:
“ni res, da ni hormonske kontracepcije, ki bi bila primerna za doječo mati. To so PIP (progesteron only pills). Pri nas takih KT žal ni, so pa injekcije in hormonski maternični vložek. Inkekcije se daje vsake 3 mesece in se imenuje Depo-Provera, MV pa je Mirena. Sicer pa lahko pri 2x dnevnem dojenju uporabljate tudi kombinirane KT z nizkim odmerkom estrogenov, saj zelo malo teh prehaja v mleko. Lahko bi npr. uporabljali Logest.”

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close