Najdi forum

V soboto sem kupila palici.
Prva dilema: ali hoditi tudi po mestu? (da ne omenjam, da so me ljudje buljili, kot, da imam najmanj tri glave in 6 nog.
druga dilema: ali sploh hodim prav? (zdi se mi, da je ena napisala, da čaka na tečaj – je ta tečaj v Lj? – morda so me ljudje zato tako buljili:)))
Informacije o pravilni hoji, ki jih najdem na netu se mi zdijo vseeno premalo, da bi bila 100% ziher, da sedaj pa prav hodim. + čuden občutek
Ja punce, ta vikend sem se pošteno nahodila, zjutraj ob 6 30 sem bila že na gradu, oba dneva. S tem je povezana moja tretja dilema: kako naj se oblečem v tem jutranjem mrazu? Ko sem se po uri in pol hoje vračala domov sem čutila mraz v kosteh, ker sem bila pod vsemi plastmi oblačil popolnoma preznojena (beri – mokra) in sem tako skoraj zmrznila.
V jutranjem mrazu potrebujem pod palice rokavice – navadne volnene so predebele + drsijo, usnjene …nemara moram nabavit tanjše usnene, da ne dobim žuljev v roke.
Evo, srečni norde-hodci:), prosim vas, razpišite se.

Morda pa obesim vprašanja še na oblikovanje telesa…
Navijam za vse nas, da nam uspe.
LP

Čestitke za uspešen začetek!!

Sicer sama ne prakticiram nordijske hoje, ampak mislim, da pri njej ne moreš kaj zgrešiti, saj začutiš, kako in kdaj so ti palice v oporo in ne napoto.

Kar se tiče oblačil- ne pretiravat s preveč oblačili. Jaz imam na kožo majčko, ki “pije švic”- dobiš jih v vsaki malo bolje športno založeni trgovini- osebno pa ti priporočam firmo Craft, ki je res neprekosljiva kar se te funkcije tiče (ne delam reklame, želim samo pomagati), čez to majčko oblečem tanek volnen puli na kratke rokave (da lahko ovratnik potegnem čez usta, ko je res mraz) in čez to dam wind stopper flis, ki ne prepiha. Majčka, ki jo imam spodaj vase vpije moj pot in tako potem ne čutim hudega mraza, ko se vračam- sicer pa se vračam v istem tempu. Kar pa se samih rokavic tiče, so pa super kakšne gore teks, z odebeljenimi dlanmi- v njih ne boš dobila žuljev.

Srečno pot še naprej in lep dan.

Vigredna, veseli me, da končno najdem tukaj še eno, ki se navdušuje nad nordijsko hojo. Ja, jaz sem bila včeraj na brezplačni delavnici v Trbovljah, imajo pa v kratkem tečaj nekje v okolici Ljubljane. Pojdi na njihovo spletno stran, pa najdeš vse podatke. No, vsekakor jaz resno razmišljam še o tečaju. V vsakem primeru se razgibaš, če hodiš, vendar je nordijska hoja čisto nekaj drugega kot hoja s palicami npr. v hrib. In, če želiš izkoristiti vse pozitivne učinke te hoje(večja poraba kalorij, razgibanje vseh mišičnih skupin), jo moraš izvajati pravilno. Bolj je podobna teku na smučeh. In je treba kar nekaj vaje, da obvladaš res pravilno tehniko. In jaz, ki prehodim po 15 km brez palic po ravnem sicer brez problema, sem na delavnici, po 2 km bila za prvič kar rahlo utrujena(čutiš mišice na rokah).V bistvu je vse na rokah, noge trpijo še najmanj, korak uravnavaš z rokami, bolj se poženeš itd… Aha, še to. Po asfaltu se hodi z dodatkom kjer je gumica gor(vedno obrnjena nazaj), po poteh, travnikih, makadamu pa z jekleno konico. Jaz vsekakor nameravam hoditi tudi po mestu, vsaj do prvega travnika je vsaj poldrugi kilometer, pa naj ljudje gledajo še tako čudno. Čedalje več nas bo, v začetku so tudi tekače čudno gledali, sedaj pa jih ne več. Zato kar pogumno, morda še koga spodbudiš, da bo začel bolj zdravo živeti.
Ja, kar se pa obleke tiče , pa tudi jaz ne vem kaj obleči. Rokavice sem pa enkrat kupila v Hoferju prav za nordijsko hojo, ker so mi bile takrat všeč, palice pa dolgo zatem…

Korošica , lepo prosim mi lahko razložiš kakšen flis je wind stopper? Kaj posebnega? Kje ga kupiš, kako razložiš prodajalkam in približno ceno prosim? Sem vidla eno, ki je bla tako oblečena kot ti praviš(vsaj zgledalo mi je podobno) pa mi ni nič zgledalo da bi jo zeblo…mi pa v bundah zmrzovali, pozneje pa bili premočeni. LP!

Nordijska hoja je ena najbolj zdravih športnih disciplin, ki ne zahteva pretiranega napora, dobro pa pospeši krvni obtok, dvigne pulz, prepoti telo, ga dodobra razmiga in pojma nimate, kako učinkovito vpliva na stegenjske in ritne mišice, kasneje, ko pa ste hoje že vešče in natrenirane pa še za celoten ramenski obroč.

Ko hodiš s nordijskimi palicami, normalno “korakaj” in sprva palice samo vleci za seboj, da boš dobila občutek diagonalnega nihanja rok in nog. To je povsem naravna hoja. Palice se ti bodo same od sebe podajale v roke in ko boš roko stegnila, jih boš izpustila…, in spet bodo prišle za teboj. Nikakor jih ne postavljaj pred seboj, kot to delajo planinci. Palice so vedno za nogami.

Ti kar hodi po mestu, vendar morajo biti palice za asfalt obute v gumijaste copatke, ki nudijo oporo in ne spodrsavajao. Ljudje te bodo gledali sprva malce čudno, kasneje tega ne bodo več zaznali, se ti bo pa kmalu kdo pridružil.

Naj povem, da redno tečem, kolesarim, toda kadar grem s palicami odhodit 6- 8 km, imam vedno občuten muskelfiber v ritnih mišicah. Meni to godi, saj vem da delam dobro in pravilno. Kljub kondiciji se kar močno zadiham, če hodim intenzivno in pokurim kar nekaj kalorij.
Res mi ni jasno, zakaj se nordijska hoja v Sloveniji ni prijela. Aja, mi smo superiorni, tek je šport, kolesarjenje tudi, … ah ta hoja… V svetu je tudi nordijska hoja vključena v rekreativne tekaške tekme in veliko je teh pohodnikov. Torej veselje v roke in gremo!!!

***********************
Pravilno obleči za vsak šport je, da se oblečeš toliko, da te sprva hladi, saj ti v 7 minutah vedno postane vroče. Poglej tekače kako malo so oblečeni.

1) Kot je že Korošica povedala: kupi švic majico, Hervis jih ima v teh dneh polno na voljo v totalnih razprodajah, prav tako tudi windstoperje (je flis, ki prepušča toploto in znoj navzven, vetra in mraza na vznoter pa je = draga zadeva) in flise (dost poceni in povsem zadostuje). Švic majica mora biti oprijeta po telesu, da se znoj takoj izloča skozi njo na majico, ki jo nosiš čez, tako da koža ostaja suha in te ne zebe več.

2) Res je imel Hofer dobre rokavice za nord walking, ampak dobre so tudi kolesarske ali kakršnekoli druge, kakšne stare usnjene, ki imajo usnje na notranjem delu.

Zebra

Hvala punce!
Zdelo se mi je, da ne hodim prav. Ja, tisti opis…po planinsko je kar pravi…bom delala na tem, oz. pozanimala se bom na Fakulteti za šport, če ima res tečaje.
Kar se oblačil tiče ste mi tudi dobro pojasnile…skratka, super ste. Hvala.
Lep dan vam želim.

“wind stopper” flis lahko kupiš v malo bolje založeni športni trgovini- najbolje pa v LJ, CE ali MB v Igluju (BTC) ali pa Promontani, tam ga boš ziher dobila.
Ga pa toplo priporočam, ker je res praktična zadeva. Tudi v Hoferju so ga imeli pred kratkim- spremljal te njihove akcije po netu, pa boš naletela na kakšnega.
Ja, je pa v kakšni navadni športni trgovini težko razložit prodajalcu, kaj sploh hočeš….

lep dan!

tukaj nekaj linkov:
http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/oblacila/velurji/velurji.html
http://www.kibuba.com/katalog/index.php?cPath=21_33
http://www.promontana.si/cekarcek/Oblacila/Zenska/Jopici/?PHPSESSID=1c565857d665e0883fa8e5d73caadf51

ja, cene so kar “navite”, ampak resnično deluje…..

lp

New Report

Close