Najdi forum

Sem malo brala za nazaj, ko ste se pogovarjale o moki – pirini, da je gor pisalo tip 850… kaj to pomeni? Kako pa veš, da je polnozrnata? Jaz sem zadnjič kupila rženo, pa je tudi gor pisalo tip… A to ni v redu? A če piše TIPXXX, je predelana? Sem bila skor pol ure samo pri moki, ker nisem vedla, kero naj vzamem… kako naj ločim?
Kje pa kupujete pirino moko, ker v Tušu je okrog 1200 SIT, to se mi zdi pa malo predrago…

Če boš v iskalnik odtipkala -pirina polnozrnata moka-, boš dobila 26 informacij.

Tip 85o NI polnozrnata moka. Na vrečki piše, če je moka polnozrnata. Najcenejša pirina polnozrnata je od Mlinotesta (zdaj jo že nekaj časa nimajo)-malo manj kot 400 sit. Moka iz Rangusovega mlina je okrog 500 sit. Če jo hočeš kupiti na oddelku z zdfravo prehrano, pa je zelo draga.
Najcenejša je običajna, pšenična polnozrnata moka.

LP!

Hvala lepa, zadetkov je še več, niso pa vsi uporabni :))
Torej TIPXXX – NE NE NE!!!?

Lahko, če je TIP čez 1000. Če se prav spomnim, je polnozrnata moka nekje okrog 1200. Naj me Mačke, ki bolje vejo, popravijo. Govorim na pamet. Večja je številka, manj je moka osiromašena in predelana.

LP!

Na polici z moko imaš pšenično polnozrnato in pirino polnozrnato moko.
Vse ostale so predelane in torej skregane z Montijem.

Če kupuješ bio predelano polnozrnato moko, tu pa lahko bankrotiraš. Je draga ko hudič.

Jaz uporabljam zgornji dve. Belo moko imama v shrambi samo sedaj, ko pečem, oz. sem pekla krofe. Ko jo porabim, je ne bom več kupovala.

odpelji se do kakšnega mlinarja, kupi večjo količino, pa je. pa še vse kar se je dogajalo z žitom je to, da je bilo zmleto.

lp

V DM imajo pirino polnozrnato od Alnature – ta znamka ima bio oznako in moka ni draga , zdi se mi cca 360 SIT/kg, pšenična polnozrnata Alnatura pa nekaj čez 200 SIT/kg. Imajo tudi nekaj drugih izdelkov te znamke, sončnično hladno stiskano olje, razna semena, suho sadje,…

New Report

Close