Najdi forum

Ali katera tukaj gor pripravlja sama recimo sojine polpete ali kakšno drugo jed iz soje?Rabila bi kakšen nasvet oz.recept.Če kupim sojo v kockah ali moram to potem kuhati ali samo namočim z jušno osnovo in potem dodam npr.zelju(ala segedin).Na embalaži ni navodila.Hvala,vsakršna pomoč bo dobrodošla.

Zdravo, ne moreš spati?
Torej soja se dobi v večih oblikah. Za tisto, ki jo ti vprašuješ, je soja kot briketi in se uporablja lahko kot sojin golaž(prej jo namočim v vodi-mlačni), za polpete uporabljam tisto malo drobnejšo in jo uporabljam tako, da jo namočim v mleku ali vodi, zmešam z mletim mesom ali pa zelenjavo(bučke,kumare,malancani,zelje,korenje…)dodam praženo čebulo na olivnem olju, pertešilj, jajce, ki ga zmešam in solim,zčinim(mleta kumina, poper,muškatni orešček….).
Soja je zdrava in mi je zelo pri srcu(pomaga pri usklajevanju delovanja žlez, ki so pomembne pri zdravem delovanju telesa).
Upam, da sem ti kaj pametnega svetovala, jutri pa ti bodo dale kakšen recept še druge mačke.
Lahko nočko, Andreja

sem kar jem

Jaz sojine produkte (kocke, drobno mleto, kosmiče) namočim v topli slani vodi, odcedim, malo ožamem nato pa pripravljam naprej kot meso. Koščke za rižoto, golaž, paprikaš…….(ponavadi vedno dodam nekaj mesa), kosmiče za polpete in jih običajno mešam z mletim mesom v razmerju 1 : 2 v korist kosmičev. Uporabljam enake začimbe, kot bi jih uporabila za meso. Na ta način, da sojo mešam z mesom tudi mojo družino malo “prelisičim”, da z veseljem vse pojedo.

lp

Julija

New Report

Close