Najdi forum

Krpanovi jedilniki

Vsi, ki vam je Krpan sestavil jedilnike, nam jih prosim posredujte. Upam, da lahko in da se Krpan ne bo jezil. Mogoče pa nam bo svetoval, kaj je pretehtalo sestavo jedilnika za posameznika. Lepo se imejte.

to je lahko varljivo, ke rn epotrebujete vsi enako kalorij, s en egibljete vsi enako, tako da je lahko to tudi varljivo.

saj če pogledaš nazaj sem dal že ene jedilnike gor samo kot sem rekel ne moreš to n avsakega prenesti.

No pa še podatek. Stara 51 let, pretežno sedeče delo – tajnica – najbolj priljubljen šport je vse vrste hoje in pa telovadba. Ne ljubim fitnesov in drugih dvoranskih aktivnosti. Trenutno 90 kg – porkaduš dve kile sem pridelala v 2 mesecih, ma tko ne gre več naprej.

ne mi zameriti, sem pač novinka, a me vseeno zanima, kako je s kombinacijo krompirja in mesa… (čeprav mesa ne obožujem, ga drugače kot s prilogami ne morem pojesti)… a ni samo dobra kombinacija zelenjava – meso… kako je s tem… hvala, pozdravček…

nekateri to ločijo in prvo pojedo meso potem krompir ipd. osebno sem prepričanja da lahko komot ješ vse skupaj

Ojla Bernardica, tudi jaz sem preučila način prehranjevanja na mojtrener.net, ker je sin že hujšal po tej dieti mi pomaga:
Začela sem včera, moj jedilnik danes je oz. bo:

Z: mleko in musliji
M: jabolko
M: jogurt, kivi in 1,5dcl sirotke
K: kuhan krompir z blitvijo popraženo na žlički olja in čebuli, skleda solate
V: piščančje prsi v ovitku + crispy

Hoja, telovadba in pred spanjem še malo lahke skute.
Kaj misliš ti Krpan na moj današni jedilnik?

Kar nekaj, a po kalorijah ni veliko.

Pozdravček

za kosilo ni beljakovin, za večerjo raje pečena piščančja prsa z solato, 2 malici pred kosilom bi naredil eno pred in eno po kosilu

Ni varjante, da bi jedlakosilo prej, ob 16.h je čas, ko si ga lahko privoščim.
Na mojtrener.net piše, da morajo vsaj trije obroki vsebovati eno porcijo beljakovin, eno porcijo ogljikovih hidratov in zelenjavo. Ker je lahki jogurt med ogljikovimi hidrati sem malici dodala še sirotko. Za večerjo ne morem jesti preveč, ker mi ni dobro, zato sem si dala le malo piščančjih prsi in paradižnik.

Tako so trije obroki beljakovinski, če odštejem žlico skute, ki jo pojem pred spanjem!

Pozdravček

osebno sem si na faks nosil prehrano zraven po 3 obroke in tekočino, tako da če je volja gre vse!

Hojla krpan….

Evo jaz sem si po tvoji formuli zračunala kolk kalorij naj bi potrebovala na dan. Pride mi 1420 in če naredim 500dificita je to 920.
Ok pa recimo, da pustim kr 1420 zarad športa in vseh aktivnosti dodatnih.
Kaj bi mi svetoval glede jedilnika.

Zjutraj imam navadno jogurt z ovsenimi kosmiči
malica kako šalico mleka ali čaja
kosilo makaroni s tuno, solata s puranom, jajčki in malo sira
malica kak jogurt
zvečer pa se trudim s skuto ali nekaj beljakovinskega(hrenavke počasi ukinjam, tuna ipd.).

Je to v pravi smeri?

Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

bazalni metabolizem ni dnevna poraba kalorij, to je poraba kalorij organizma če miruje s epravio to rabi organizem da preživi, potem še moreš dodati kalorije ki jih porabiš čez dan in potem od tega odštet 500 kalorij.

Najbolj eje malo osnovnih pojmov predelat ker lahko hitro naredeš napako. npr bazalni je 1500 porabiš pa na dan še dodatnih 500 kalorij dejansko porabiš na dan 2000 kalorij je potem -500 = 1500 kalorij da hujšaš če pa bi od bazalneg aodštelča p abi to bilo 1000 kalorij s epravi -1000 kalorij,.. itd. sedaj je to karikirano povedano

New Report

Close