Najdi forum

HUJŠANJE brez TELOVADBE???

Pozdravljeni!

Vem, da ste takoj začeli zmigovat z glavo ..NE, NE…eni pa ste se verjetno nasmihali in mislili spet ena lenoba, ki hoče brez dela shujšat.
No pa ni tako. Pred tremi leti in pol mi je pri porodu ob nestrokovnem delu babice prišlo do razmika v medenici za 2,5cm. bolelo je ko hudič pa mi ni nihče ni verjel dokler nisem skup padla od bolečin. Potem so me dali slikat in ugotovili, da me res boli. Ortoped je pač rekel, da se ne da nič naredit in da bo čas naredil svoje. Pa ga ni. Še danes imam bilečine in vedno moram pazit kako stopam s postelje, se žogam…

Eno leto nazaj sem imela prometno nesrečo in mi je pijanec povzročil poškodbo pri obeh kolkih. Zdravniki niso za zamnejavo kolkov, ker sem še premlada in tako čakam in živim v bolečinah.

Ne, nisem vam tole napisala, dabi se vam zasmilila. Zanima kaj mi predlagate glede na to, da lahko telovadijo samo moje roke osatali deli telesa pa žal ne. Pri višini 165 tehtam že tri leta 62kg in bi rada prišla na svojo staro težo 55kg. Kaj mi predlagate?
Vesela bom vaših nasvetov;-))).

Občudujem vaše spodbujenje in dobro voljo:-))).

Lep in uspešen dan,
Marja

Hojla …

Žal mi je, da se ti je to zgodilo, upam da bo šlo kaj na bolje ali da se bojo zdravniki kaj pomujali.

Glede hujšanja pa je teko, lahko se lotiš diete 3md ali katerekoli druge, lahko se prehranjuješ po montiju(o obeh je veliko napisanega že na forumu), še vedno ti lahko uspe. Seveda je boljše, če še kaj migamo zraven, a če to ne gre pač ne gre.
Razmisli, morda pa bi bilo dobro, če bi hodila na plavanje tam niso tako velike obremenitve, a se raje posvetuj z zdravnikom, da ne bom jaz kaj preveč glasna 🙂 Malo razmislsi in pobrskaj, če bi vendarle kaj lahko delala, morda kaki krajši sprehodi….
Se pa vsekakor da shujšat tudi brez športa.
Jaz bi ti priporočala več obrokov na dan, a manjših. Izogibanje beli moki, maščobi, sladkarijam, cvrtju.
Vprašaj se kaj je tvoja šibka točka pri prehranjevanju in jo zmanjšaj 🙂 navadno se kar zavedamo kje ga lomimo 🙂

Lp pa vso srečo
sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

Tudi jaz imam hude probleme s kolki, vendar še vedno ne tako hude, da ne bi mogla hoditi in zmerno kolesariti. Odkar imam sobno kolo, imam precej manj bolečin, pa tudi po ravnem lahko kar dolgo hodim-s palicami, seveda.

Premalo si napisala o tem, koliko se smeš gibati. predvidevam pa, da hodiš lahko. In to je za hujšanje čudovita telovadba. Saj ni treba, da se namučiš “do amena”.

LP!

Najlepša Hvala Ira!

Na plavanje hodim 1x na teden pa je očitno to premalo.
Sprehodi so vsakodnevni do službe kaj več pa ne gre. Ko sem v nedeljo šla na Rožnik sem mislila, da bom umrla. Za gor je še šlo za dol so mi solze tekle od bolečin. Ne vem, če se bom še kdaj upala na Rožnik.:(

Mislim, da sem tukaj prebrala, da če hujšaš brez telovadbe izgubljaš mišice- ma saj jih itak nimam. A to pomeni, da se bom sesula, če bom začela hujšat brez telovadbe????

IRA napisala
Jaz bi ti priporočala več obrokov na dan, a manjših. Izogibanje beli moki, maščobi, sladkarijam, cvrtju..

Ja, mogoče bo to res najboljše, ker nikoli nisem hujšala in si ne predsatvljam
da bi se mogla striktno držat jedilnikov in strogo določene hrane.

Hvala in lep pozdrav,
Marja

Draga Marja!

Jaz ti ne priporočam nobenega hujšanja, ker je tvoj koeficient v mejah normale.
Vzdržuj svojo težo in poskušaj živeti lepo življenje.

Lahko se ti zgodi, da boš po hujašnju, če se boš držala pojavi jojo efekt in se potem boš velikoooo več zredila.

Dobro premisli, če si res želiš tako spremembo!

Vse dobro,
Andreja

brez telovadbe lahko shujšaš, samo bo razmerje med izgubljeno maščobo in mišicami porazno oz nebo vredu. če lahko hodiš, še vedno lahko počasi kolesariš ali pa pogosteje plavaš.

prehrano pa si boš morala urediti seveda razvade odpadejo.

Ja, pogosteje plavanj bo težko, ker imam tri in pol letnika in se moram tudi njemu posvečat. Kolesarjenje po ravnini gre ampak tudi ne na daljše proge.

Moja največja razvada je Sladoled. Težko se mu uprem:-(
Mogoče bom mogla še omejit kruh, čeprav je polozrnat toda žal ne doma pečen.

Hvala Krpan za nasvete.

Lep pozdrav,
Marja

Hojla ….

Jaz bi ti priporočala, da si nabaviš sobno kolo, niso več tako dragi in kadar boš lahko boš kolesarila in sicer po ravnem. Vidiš tudi babica pravi, da si je s kolesom lepo oblažila težave s kolki. Plavanje seveda lahko ostane.
Ne spoznam se na tvoje težave, a sem mnenja da bolj ko se boš šparala in izogibala gibanju, težje se boš gibala. A seveda potrebno je bit pazljiv.

Sladoled 🙂 je rešljiv problem :)))
Vzameš jogurt navadni + sadje malo natrena pa v skrinjo z njim. Lahko tudi sadni jogurt zamrzneš, celo okus stračetele in še vedno bo bolje kot sladoled, ki ga kupiš v trgovini.
Glede kruha pa … polnozrnat je le, če ga narediš doma … pa še to je vprašanje koliko belega je zmašanega v moki 😉

Res je kar je napisala modro nebo, ne potrebuješ hujšanja, ampak malo spremembic, da se boš sama bolje počutila. In tole kar ti jaz predlagam ni hijšanje, ni nobenih jedilnikov in velikega odpovedovanja … le male spremembe, ki so lahko dolgoročne … in tu je ključ do uspeha 🙂

Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

Hvala, hvala, hvala….1000xhvala IRA!

Sobno kolo imam, samo je tudi za krajše proge, ker se začnejo bolečine oglašat:(.
Nič se ne šparam in nekje do meje bolečin telovadim. Včasih je preveč in se potem vse sesuje…

Hvala za recept za sladole!

lep pozdrav in velikoooo zdravja,
Marja

New Report

Close