Najdi forum

holesterol!!!???!!!

Imela sem možnost zmeriti si ga, in jaz, ki sem bila vedno prepričana, da ne bi mogla imeti previsokega doživim pravi šok!!!!
Zgornja meja je 5, pri meni pa je pokazalo 6,23!!!! ufffffffffffffffff!!!
Ker je to skupni izmerjen holesterol, le-ta pa se deli na dobrega in slabega, so me skušali potolažiti, da mogoče imam pa dobrega tako visokega …. ampak vseeno …. slaba tolažba!
In seveda nobene logike! Pojemo zelo malo mesa, še tega 90% kurjega in puranjega. Vedno odstranim vso vidno maščobo (če je že slučajno kje na sporedu kakšna varianta mesa, ki jo ima), ker enostavno ne prenesem mastnega. Praktično ne jemo ocvrte hrane. Jajce jem v povp. 1krat na mesec … v glavnem nič takšnega zaradi česar bi lahko imela povišan holesterol!
Naslednji teden grem še k osebnemu zdravniku na odvzem krvi in tisto natančnejše testiranje, ampak do takrat pa …. ma, tole mi res ne da miru!

Ste si kdaj merile holesterol? Kakšna je bila dieta, ki ste jo dobile tiste, ki ste imele povišanega?
Menda je lahko holesterol povišan tudi zaradi stresa in ne le zaradi hrane!

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

Na holesterol vpliva več dejavnikov, med njimi so dednost, stres, telesna aktivnost in prehrana. Novejše raziskave govorijo tudi, da imajo tisti ljudje, ki so bili kot dojenčki manj časa dojeni večje težave s holesterolom.

Glede na to, kaj si napisala o prehranjevanju, hrana ne bi smela biti dejavnik za nastanek holesterola.

Drugače pa nivo holesterola dvigujejo tiste maščobe, ki so pri sobni temperaturi trde(nasičene maščobe) in se jim izogibaj, prav tako je problem že sam holesterol v živilih (samo v živilih živalskega izvora, rastlinska hrana ne vsebuje holesterola)

Počakaj na naslednje krvne preiskave, pa boš videla.

Jaz sem imela povišano vrednost med nosečnostjo, verjetno tudi zaradi vpliva hormonov, manj telesne dejavnosti in večje količine hrane, ki sem se ji pred tem izogibala npr. maslo, več mlečnih izdelkov…Taja, ne skrbi preveč saj je možno holesterol zelo učinkovito znižati tudi s pomočjo zdravil. Pomemben podatek pa je seveda kakšen je tvoj pritisk? Upam, da se bo vse v redu izteklo.

Naj ti povem, da se 70% holesterola tvori samega v jetrih in samo 30% ga dobimo s hrano.
Poznam dekle, ki je vegetarijanka(!) – tudi mleka ne uživa, pa ima povišan holesterol!!!
Veliko resnice je prav v tem, da se povišan holesterol pojavi pri ljudeh, ki so nagnjeni k stresu. Kaj se pa da proti temu storiti, je pa lažje reči kot narediti. Poskušaj v svojem življenju storiti kaj v tej smeri. Srečno!

Tudi sama sem si 5.aprila dala izmeriti holesterol. Kar tako, ker me je zanimalo koliko ga imam in pa predvsem zaradi tega, ker sem se odločila spremeniti svoje prehranjevalne navade, pa sem želela vedeti kje se nahajam in kaj bo čez tromesečje in pol leta drugačno.
Skupni holesterol je bil povišan (6,1) in prav tako je bil povišan tudi slab holesterol (4,08).
Že druge so pisale o holesterolu, predvsem o tem, kako ga samo 30% pridobivamo s prehrano. Sedaj držim dieto in upam, da bo v začetku julija izvid boljši. Če ne bo, se bom trudila še naslednje tri mesece.
Sem pa slišala, da je holesterol povezan tudi z nerednim prehranjevanjem (samo enkrat ali dvakrat dnevno) in pa da uživanje določene hrane po naravni poti znižuje holesterol v krvi (saponini, ki jih je veliko v fižolu, fitostreoli v hladno stisnjenih oljih, tokotrienoli v kaši, ovesu in rižu).
Kot so tudi omenile pa je pomembno tudi še, kakšna si drugače (krvni pritisk, teža, kajenje, aktivnost…
Delež holesterola, ki iz zaužite hrane prehaja v telo, pa je odvisen od prebave in vsrkavanja prebavljenih sestavin hrane v krvni obtok.
Pa srečno in javi kaj, kako je bilo v biokemičnem laboratoriju in kaj so ti svetovali zdravniki.
Še v tolažbo:Kar nekje okoli 60% odraslih slovencev ima povišan celotni holesterol. Smo bač dežela, katere ljudje uživamo v prehrani.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

New Report

Close