Najdi forum

Debelost in nosečnost

Pozdravljeni!
Imam en velik problem.
In sicer imam zelo povečano telesno težo in ker sem že poskušala razne diete in mi ni uspelo, sem se nekako sprijaznila. A zdaj nastaja problem, ker poskušam zanosit. Seveda imam težave, a o tem ne bom tukaj.
Rada bi samo vedela, če je katera imela tudi zelo povečano TT (govorim o 25 kg in več nad normalno težo) in vseeno zanosila? Kako je potekala nosečnost? Kakšne težave lahko pričakujem?
Vem, da bom izjemno težko shujšala, a zaradi tega se ne bi rada odpovedala otroku. Kaj mi svetujete, kako naj se na to pripravim?
Kako s povečano TT v nosečnosti?
Hvala vsem za odgovore!

Jaz ti lahko v tolažbo povem, da sem imela na terapiji gospodično (140 kg) Ki je imela (ima) vsaj 50 kg preveč. Zanosila je z lahkoto, imela krasno nosečnost in tudi rodila je z lahkoto.

Želim ti povedati, da je veliko odvisno od tebe! Vem, vsi ti govorijo, to je zato ker imate prekomerno težo, zaradi prekomerne teže boste imela težave… Lahko ti povem, da prekomerna teža res lahko vpliva na zdravje, ni pa to zakon. Ne poslušaj takšnih vedeževalskih napovedi, če se počutiš dobro, boš zlahka zanosila in ne bo popolnoma nič narobe, če se boš v naprej pripravila, da boš imela težave jih boš pa zanesljivo imela.
Ti si kar privošči otročka, to je lepa izkušnja. Samo pazi, da se ne boš med nosečnostjo zredila do neskončnih širin, ker nosečnicam tudi vsi govorijo: “jej, saj zdaj si lahko privoščiš” = TO JE NAJVEČJA KATASTROFA; KI JO LAHKO STORIŠ SEBI IN SVOJEMU TELESU!!!!

Lepo nosečnost, brez strahov ti želim!

Še to sem pozabila. Če pa že imaš težave z zanositvijo pa poskusi z refleksnoconsko terapijo. Meni je uspelo že kar nekaj mamic narediti!:)

No zdaj pa ti pišem še jaz iz svojih izkušen. Zanosila sem pri 83 kg. na porodno posteljo sem šla pa z 117 kg. Res je da sem se jaz prekomerno zredila v nosečnosti, ti pa lahko povem, da ti svetujem, da poiskusiš najprej kako kilo izgubit.
Moje izkušnje so take: povišan pritisk v nosečnosti, zatekanje, Ko je bilo pa treba rodit, se je pa že malo mudilo, ker se hčerki ni dobro godilo.
Tudi jaz načrtujem sedaj še enega otroka, pa si ne bom pustila zanosit, dokler na pridem na težo, ki si jo želim (največ 10 kg več od idealne teže).
Res pa je da vsaka ženska prenaša nosečnost drugače in da mogoče ti ne boš mela problemov.

jaz sem zanosila drugič z 80 kg, se zredila za 9 kg in prišla domov iz porodnišnice s 85 kg. Nato sem še 5 kg izgubila brez napora v prvem mesecu in prišla na predporodno težo. Med nosečnostjo nisem imela nobenih problemov razen nizkega krvnega pritiska, ki ga imam že od nekdaj.Ponavadi pa je ravno obratno… višja TT, višji pritisk.

Sedaj se močno trudim, da bi prišla na tisto težo izpred prvega poroda, torej minus 10 kg.

Moj ginekolog ni imel nobenih pomislekov zaradi teže, me je pa vsakič opozoril, da moram na težo in prehrano zelo paziti. Problem je bil med prazniki 🙂 ko sem prišla na pregled mesecu v januarju, sem imela 5 kg več v enem mesecu. (Takrat pa res, že sestra me je ful skregala, potem pa še ginekolog.)
Potem dalje pa sem pazila na hrano in res jedla zmerno. Pa saj niti nisem mogla kaj veliko jesti, večkrat me je pekla zgaga.

Sodelavka je zanosila s pribl. 85kg in se je v celi nosecčnosti zredila za 2 kg, otrok in ona sta bila super. Potem pa so ji kg z dojenjem kar puhteli. Zato je zelo težko kar koli posploševati.

Torej, samo pogumno!!!!
želim ti lepo nosečnost in enega zdravega otročka 🙂

Jaz ti moram povedati da imam podoben primer. Velika sem 158 težka pa 108 kg. Imam velike pribleme z zanositvijo imam pa tudi močan PCO bila sem že na vseh preiskavah in je ostalo vse vredu samo lastnih ovulacij nimam. 24marca imam ginekologa sem pa jih že tudi slišala da moram shujšat in bom lažje zanosla. Vponed. začnem z 3MD upam da nama bo obema uspelo. Poznam pa primer tako kot je rekla Hobit soseda moja iz mb je imela 140 kg ko je zanosla mantrala pa se je nekje 1 letoda je zanosla. In sedaj je rodila zdravo punčko brez problemov. Pa še en podoben primer poznam in tudi bp.
Če hočeš mi lahko pišeš na moj imeil pa se boma še kaj pogovorili.

Vse je povedala že Hobit, a da pristavim še malo svoj piskerček: jaz tudi poznam nekaj bolj okroglic mamic, pa je vse ok! Pred drugo nosečnostjo sem imela več kot 20 kg nad mojo idealno težo, pa sem zanosila takoj in nisem imela problemov, povezanih s težo. Drugačne, a nič , nič povezane s težo. Zato kar pogumno! Vseeno se lahko pred zanositvijo trudiš kaj dobiti dol- ker je to dobro zate nasploh. Le prve tedne nosečnosti le glej, da boš dobila v hrani res vse kar potrebuješ!
Kolk luštn se je pogovarjat o nosečnosti in dojenčkih, jaz bi najraje imela še enega- to je moja(pa tudi moževa) želja od vedno. Le stanovanje je majhno…
Mamm, ti bi imela tretjega, kajne?
Jaz sem morala nosečnost vsakič večinoma preležat- vsaj prve tri mesece. Zavidala sem ostalim, ki so telovadile, hodile na sprehode- a sem vseeno neizmerno uživala v nosečnosti. To je zame najlepši čas v življenju. In potem otroci kar naenkrat tako zelo hitro rastejo in odraščajo…
Petja, nasmešek gor in novim dogodivščinam naproti! Izpolnjene sanje so tudi zdravilo- celo za odvečne kg.

Prvič sem zanosila z 100kg (višina 183), in ginekologinja je vila roke, da zdaj bo pa treba pazit, ker je teža tako povečana. Bilo pa mi je blazno slabo in bruhala sem do porodne mize. Roditi, sem šla – ne boste verjele – s 100kg, priošla domov z 93, na hitro zgubila še 3, nato pa po enem letu zavestno shujšala na 70kg, kar je zame idealna teža(zdravstvena, ne manekenska, da se razumemo). Drugič(7 let kasneje) sem zanosila torej pri 70kg, spet mi je bilo slabo do konca, roditi sem šla z 76 in mesec po porodu sem jih imela le še 67, ker me je vse čisto izčrpalo.

Povedati želim, da je vsako telo nekaj posebnega. Jaz menda težje prenašam ta t.i. nosečnostni hormon in sem se morala siliti, da sem veliko jedla, da sem imela kaj metati ven in da je bilo še dovolj za oba otročka. Aja – oba sta se rodila zdrava, krepka in dovolj velika(oba cca. 4,5kg). Treba je verjeti in med nosečnostjo izklopiti kilograme, misliti na bitje ki raste, se vprašati, ali je bilo dovolj vitaminov danes? Moja mama je v šali rekla, ko je videla mlajšega, ki je imel ob rojstvu izredno zalita lička(samo lička, drugače je bil v povprečju), da le od kod to, če pa sem ga hranila le s solato in jabolki (po tem namreč nisem velikokrat bruhala, po ostali hrani pa skoraj vedno). Odvečna teža naj se regulira prej ali kasneje, med nosečnostjo pa je otrok glavni.

Je pa res, da sem v prvi nosečnosti čutila bolečine v nogah, hrbtenici in kolenih bolj, kot v tadrugo, čeprav sem bila dosti mlajša, sem pa zato imela dosti več kg. Če se da, prej malo shujšaj. Če pa bo že prej, pa odloži hujšanje in nič se ne boj.

Nikar se ne obremenjuj s težo. To za psiho ni dobro. težka, ali lahka, ni važno. Dandanes je važno, da zanosiš, ko ima toliko mladih deklet probleme z zanositvijo.
delaj na tem, da zanosiš (a ne Hobit???),pa bo vse v redu.
Pozitivna energija je vse, kar potrebuješ. Ostalo bo prišlo samo opd sebe!!!!
Upam, da kmalu sporočiš, da pričakuješ….

Hobit, imam nekaj vprašanj.
Res imam težave z zanositvijo. S partnerjem že več kot dve leti poskušava, a brez uspeha. Ravno to nedeljo bom začela s klomifenom, ki naj bi spodbujal ovulacijo.
Sem pa ravno zadnjič nekaj brala o refleksnoconski terapiji. Mi lahko kaj več poveš o tem? Kje se izvaja, kje se lahko prijavim, koliko terapij je potrebnih, koliko ti stane…?
Hvala ti za odgovore.

Zdravo, Karmen.
Ja, vesela bi bila, če bi mi pisala na mail. Moj je:
[email protected]

Piši, pa se bova lahko kaj pogovorili o skupnih težavah.
Tudi jaz razmišljam o 3md in kot si lahko prebrala, imam velike težave z zanositvijo.
Piši, bom vesela.
LP

jaaa. …..bi ga imela. čeprav moja sestra pravi da ni lepo otrok za sebe rojevat zato da se ti bočje počutiš ampak da so otroci pač namenjeni na svet sami zase…. no jaz vem da bi ga imela za crkljanje in spet bi najbrž pri meni spal do 2.leta….to je tako malo nerealno pač želja v moji glavi. ki pa jenisem imela do zdaj ko je moj malček star 3 leta. ampak se mi zdaj močno pojavlja. sem pa obakrat zanosila z preveliko težo in to kar precejšnjo (nisem pri drugem otroku uspela shujšat še od prvega pa sem se zredila za 26 kg, ri drugem pa za 16. no tako je to…

Refleksoterapija je metoda, oz.neke vrste masaža, ki se izvaja preko stopal.Predvidevam, po skopem opisu, ki si ga navedla, da zdravniki pri tebi niso našli kakšnih večjih fizioloških nepravilnosti oz. bolezni. Po terapiji sodeč imaš hormonske težave. Pri tem zanesljivo lahko z refleksoterapijo dosežeš čarobne rezultate. Sama jo izvajam dobrih sedem let, sem strokovno usposobljena refleksoterapevtka. Pri meni terapija stane 5000 sit, traja od 50 min do 1 uro. Ko boš iskala svojega terapevta, bodi pozorna na dolžino masaže, ker jo nekateri izvedejo v 20 – tih minutah ali pol ure. To ni strokovno! Ne bi si rada delala reklame, če pa te še kaj zanima me lahko pokličeš na 041 811 999.

Pa optimistično naprej, sigurno boš enkrat držala tvojega otročka v naročju!

No Petja !
Sama sem tudi lepo zalita.
Pri svojih 168 cm sem imala prvič in drugič 110kg – no drugič še kakšnega zraven.
Je pa res, da sem bila med nosečnostjo tako pridna, da se nisme nič zredila. Veliko sem hodila na sprehode in jedla po Montignacu – Jem torej hujšam. sem pa potem “da sem ko bajagi imela dobro mleko” pridelala vse nazaj, naprej pa so zgodbe že tu. Kar brez strahu in bo.

Mateja ti si tista ko si shujšala 30 kg po 3 md povej mi ali se nisi čisto nič prekršila ali si jedla večerje in kako je blo pri tebi s kruhom in sladkarijami. Ali še imaš zdaj to dieto ali težo vzdržuješ.

No med nosečnostjo še nisem vedela za to dieto. je pa res da sem jaz tista, ki je tako hujšala in je tudi res, da se cele tri mesece nisem nič pregrešila. Me je pa potem nekaj zrukalo zeloo in nisem zdržala še naslednje tri mesece samo s sadjem dopoldan. Sladkarij se napokam vsake 4 dni in obvezno rebro jedilne in potem čakaš in spet četrti dan ješ. Sem zelooo sladkosneda in sem 10 kg pridelala kot bi mignil, ker sem zašla na stara pota, kar pomeni sladoled, ko otroci pospijo in se vse pomiri – okoli 10ih zvečer HALOOOO.
no zdaj sem spet skulirana in sem od 1. 3. spet na 3MD in sem izgubila že 3 kile – tako lahko vidiš da sem kar pridno jedla.
No sem vztrajna, podpiram vse ki smo se odločile da bomo shujšale in tiste ki so si všeč v svoji koži in tudi jaz grem na maraton SIGURNO !!!

New Report

Close