Najdi forum

živalski vrt

Glede na to, da se čez praznike nikamor posebej ne odpravljamo, razmišljam danes zjutraj ob sedmih ob kavici in ob kupu papirja, ki ga moram še danes obdelat v službi, da bi moja dva korenjaka za kak dan povabila čez praznike na kakšen izlet.
Hmmmm in tu nastopi problem, nič še nisem razmišljala kam. Zdaj mi je pač padlo v glavo da bi kam šli.
Punce, povejte kako je z živalskim vrtom. Smo ravno v fazi, ko naša Maruška kar “požira” živali v knjižicah in v knjižnici vlači na kup le knjige kjer se ji iz naslovnice smehlja kak muc ali medo. Nama z atijem pa bi tudi prišel prav tak lahkoten sprehodek.
Zdi se mi pametno, da združimo prijetno s koristnim in gremo v LJ. V živalskem vrtu še nismo bili, zato me zanima koliko časa bi rabili da ga “obhodimo”, ker nimam pojma kako zgleda. A je odprt tudi čez prvomajske praznike? Hvala vam.

Mi smo bili lani poleti prvič z Andrejem – star je bil dobri dve leti in pol. V glavnem so ga zanimale tiste živali, ki jih je poznal že iz knjig (razne eksotične živali in plazilci ga niti pod razno niso pritegnili). Po živalskem vrtu smo hodili kake tri ure, res pa, da smo si vzeli čas in nismo dirjali od ene kletke do druge. Aja, najbolj zanimiva je bila kmetija z domačimi živalmi in koši za smeti. ;))

Pri nas smo bili tam pri 18 mesecu, vzeli smo si tam 2 uri časa, zanimanje je še kar bilo, odprto je mislim, da vsak dan v letu……imajo zelo dobro igrišče, saj najdeš pol Ljubljane na igralih…..vzamite kakšno malico, pijačo lahko kupiš tudi tam, da boste lahko dalj časa tam, za otroke je zanimiv del, kjer lahko greš božat kozice in ovčke, pa kakšen zajček se najde, če se ne skriva ravno pod hišo……….lani je bila vstopinca 1000 SIT, če se ne motim, letos še nismo uspeli obiskati ZOO, bomo pa kmalu………imejte se lepo….LP

Hvala vama, sem mislila da eno popoldne ne bo dovolj za naš obhod. :)) Glede na to da smo iz štajerskega konca se nameravamo odpraviti na pot med Maruškinim dopoldanskim počitkom, da bo naspana. Torej bomo imeli celo popoldne dovolj. Hvala za informacije. Lepe praznike

Enkratna ideja, mi smo bili lansko leto in smo potrebovali približno 2 uri za ogled celega živalskega vrta. Najbolj je užival ob pričkih in papigah, sploh ker se je neki ptiček začel pogovarjati z nami, oz. je ponavljal za nami.

Mogoče pa bomo tudi mi letos zavili tja med prazniki. Hvala za idejo!

LP

Zivalski vrt je res zanimiv, predvsem za otroke. Pa tudi za starse, ce se niso bili. Jaz sem ga ze malo navelicana, a rada ustrezem svojemu sinu, ki tja zahaja z velikim navdusenjem. Mislim, da bo kar lep izlet, ce se boste skupno odpravili tja.
Dvakrat sem tudi videla, kako zaposleni v ZOO otroke seznanijo s kacami. Vzamejo kaksno majhno in prijazno in potem razlozijo osnovne znacilnosti, na koncu pa jo lahko se vsak poboza, tako da se morda splaca po telefonu pozanimati tudi o tem. Za nasega sina je bilo to lepo dozivetje. Zivali hranijo okoli 11 in 15 ure, predvsem se splaca videti morskega leva (takoj ob vhodu) , ki skace za ribami v vodo ipd….. Tudi urnik hranjenja je vredno preveriti po telefonu.
In samo za informacijo – mislim, da je zoo v ponedeljek zaprt……sicer pa se boste verjetno odpravili na pot med vikendom. Cena karte za odraslega je 1100 SIT , za otroke od 2 leta naprej pa 900 SIT, vendar se da z lepim pogledom “presvercati” tudi nekoliko starejse……..
Ogled vam bo vzel 2-3 ure, sploh ce se boste zadrzevali tudi na otroskem igriscu. Priporocam, da vzamete s seboj malico in pijaco.

Midva sva boila včeraj in lahko povem, da je super (tudi za 10 mesečnike).Prišla sva ravno na hranjenje morskega leva Miškota (24 let je že star!) , ki je ob 15.00 in potem sva si čez eno uro ogledala še hranjenje slonice Gange.
Vstopnina je za odrasle 1100sit,za otroke od (mislim,da) 2 let pa 700.Za podrobnosti si oglej nijhovo stran.

Pozdravljeni!
Zanima me, če je kdo pred kratkim obiskal zagrebški živalski vrt. Ljubljanski je (bil?) dosti manjši, pa tudi naveličali smo se ga že in glede na to, da smo doma v vzhodni Sloveniji, nimamo do Zagreba daleč. Včasih (v mojem otroštvu) je bil zelo dobro urejen; je še vedno?
Hvala za informacije in lepe praznične dni.
Mateja

New Report

Close