Najdi forum

Korčula-izbrali smo si jo

Korčulo smo si letos izbrali za naše počitnice. Če ima kdo kakršenkoli namig glede počitnic na tem otoku, bomo zelo veseli.
Naš kraj pa bo BRNA. Malo me skrbi kako skombinirati pot s trajektom. Avto imamo namreč brez klime, tam lahko začnemo z nastanitvijo po 13.00 uri, mi pa bi radi planirali pot tako, da bi prišli tja do vročine, torej bi vozili ponoči, ko naš otrok lepo spi in bi bila pot najlažje izvedljiva. S trajekti Jadrolinije si torej ne moremo pomagati ker so bolj redke linije, bo treba poiskat kaj lokalnega. Torej če ima kdo kak predlog…Res hvala za informacije.

lep pozdravček….

lani smo bili tudi mi na Korčuli…

imaš dve možnosti.
.. trajekt iz Pelješca, ki vozi skoraj vsako uro, ampak je zaradi tega nekaj več vožnje (200 km)
..ali trajekt iz Drvenika (ki vozi 3x dnevno…prvi gre okoli 6 ure zjutraj…a bodite vsaj eno uro prej, ker drugače ne boste prišli gor…)

torej…veliko vožnje, zanimiva zadeva , a dovolj 1x ko vidiš

lp, monica

Pozdravljen!

Najboljša možnost je trajekt in Drvenika. Fino je, če si uredite tako, da se ne vračate v konici, ampak sredi tedna. Meni je Korčula čudovita, pa Vela luka in otok Proizd… Drugačni ljudje, življenje, vse…, je vredno doživet.Tja grem vsaj 2x na leto, če se da in to že 5 let, lepo se imejte!

bili na Korculi parkrat, vedno s trajektom iz Drvenika okej razen za novo leto iz Peljesca, ker v zimskem casu ne vozi iz Drvenika. Vozili smo se ponoci, tako da smo bili v Drveniku ze okoli treh do stirih ponoci in lepo pocakali trajekt, ki starta ob pol osmih, okoli sedmih je vkrcanje. Racunaj pot od meje, se pravi od Obrezja do Drvenika okoli sedem do osem ur, postanki vkljuceni in se krasna(soncni vzhod) voznja s trajektom 2 uri in 15 minut.

Priporočam hotel Marko Polo nekaj sto metrov od mesta Korčula. Morda je dražji, kot vaša varianta, ampak je vreden tega denarja. Mesto Korčula pa je božansko.

Za prevoz ne vem, morda nočna vožnja do Splita ali podobno, nato pa “čez”.

New Report

Close