Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Mastni lasje

Default avatar

Tonja

pl
jaz mam pa ful mastne lase, umivam si jih vsak drug dan. zanima me a pozna ktera kej proti temu (šampon, "zdravilo"...)
Default avatar

Victoria

Tudi jaz imam enake težave in bi potrebovala nasvet- nujno!
Default avatar

študentka S

Javita se mi na mail, pa vama posredujem nekaj podatkov.

LP
Default avatar

Kiki

Mastno lasišče
Na drugi strani pa se pojavi težava mastnih las, ki jih povzroča preveliko delovanje žlez lojnic; pri takem tipu lasišča je potrebno umivanje las z blagim šamponom po potrebi, ko se lasišče vidno zmasti. Priporočajo se predvsem otroški šamponi. Lahko se odločimo tudi za nekaj tedenski tretma s kvalitetnim šamponom, ki zavira delovanje žlez lojnic in posledično pomaga, da se lasišče ne zmasti tako hitro. Spremeniti je potrebno tudi prehrano, saj je poleg hormonskih vzrokov za prehitro mastenje odgovorna tudi nepravilna prehrana.
Default avatar

Ona mala

Jaz imam zaradi mastnih las kratko frizuro, lase pa si operem prav vsak dan. Poskusila sem že vse, pa nič drugega ne pomaga :-(((
Default avatar

Belisa

Po pranju las na lase nanesite malo jabolčnega kisa. Pustite minutko in
temeljito izpirite. Preverjeno lasje ne bodo mastni vsaj 7 dni.
Default avatar

študentka S

Pozdravljena,
mail mi nekaj ne funkcionira, zato vam pišem še 1x tukaj. Jaz imam iste težave z lasmi in zato imam tudi kratke. lase si perem na 3 dni, če sem pod stresom, pa lahko tudi vsaki dan. Katastrofa.
Uporabljam pa justov šampon tea tree in mi še najbolj pomaga. Deluje tudi prosti ušem in klopom, zato ga imajo radi starši, ko nastane " epidemija uši", kot je to bilo aktualno pred nekaj časa v Lj in razvidno iz teh forumov.
Lahko se mi javite na mail,da kaj podebatiramo, sporočila dobivam, ne morem pa jih pošiljati, zato sem odprla nov mail.

LP
Default avatar

jaaaaaaaaz

Belisa je napisal/a:
kdaj si na lase nanesem jabolčni kis?
ko si jih umijem s šamponom ali ko lase še nisem umila s šamponom?
ali čisto na koncu umivanja?
Default avatar

Birdy

Pozdravljeni!

Imam redke lase, ki se mi zelo hitro mastijo. Običajno si jih moram umivati vsak dan, bolj izjema kot pravilo je vsaki drugi, sicer izgledam neurejena oz. kot "polizana".

Prebrala sem nasvet na temi, ki jo je citirala NAYA http://med.over.net/forum5/read.php?86,1866621 , da bi naj lase "navadila" na redkejše umivanje, umivala 2x na teden, hodila mesec dni z obupno frizuro naokrog, a moji lasje ne ubogajo!
Zanima me, ali tako pogosto umivanje škoduje lasem ali lasišču? Je nevarnost povečanega izpadanja las?
Katerih šamponov se moram izogibati oz. kateri so priporočljivi?
Preizkusila sem jih že nekaj, uporabljala po mesec ali dva, a brez bistvenih razlik.

Kaj menite o suhem spreju za "sušenje" (razmaščevanje) las, kake so izkušnje? Smem uporabljati?

Svetovali ste, da po pranju las nanesem malo jabočnega kisa, potem ga pa izperem.
Deluje? in (kislina) ne škoduje?

Ali lahko pričakujem kaj od obiska dermatologa?
Ah, pa še nekaj: ne jem mastne hrane ali sladkarij.

Ali pa se naj s pogostim pranjem enostavno sprijaznim, ker očitno nisem edina.

Hvala za nasvete
Lep pozdrav
Default avatar

zig

Pozdravlejni!
Sem 17 letni fant in imam težave z mastnimi lasmi. Težave so se začela nekako, ko sem si postrigel lase. Imel sem jih nekje do sredine hrbta, sedaj pa so do ramen. Pred striženjem sem si lase umival 2krat na teden, sedaj si moram vsak drugi dan. Ne vem, ali je težava v izbiri šampona ali kaj. alverde(breza&žUbistvu ne vem kateri šampon naj uporabljam. Imam pa goste in mogoče malo suhe lase na konicah. Pred striženjem sem uporabljal FRUCTIS-ov šampon(navaden), sedaj pa uporabljam ALVERDE(žajbelj & breza + balzam), katerega mi je svetovala delavka v DM trgovini. Kdaj pa kdaj imam tudi srbeče lasišče.

Mogoče, če mi lahko kdo kaj svetuje. Mogoče ne uporabljam pravilen šampon?

Hvala za odgovore, LP.
Default avatar

rerere

jaaaaaaaaz je napisal/a:
Jast si najprej dam dvakrat šampon potem si dam balzam in potem čisto na koncu dam če tri kozarce jabolčnega kisa in imam ful lepe lase k jih prej nism mela.. tako da provaj.
Default avatar

fčelica

Jaz uporabljam bio šampon Logona ( Balance Shampoo Lemon Balm ). Je za mastne lase in občutljivo lasišče. Imajo ga v Sanolaborju, stane okrog 7€, lase pa perem 1X tedensko. Poskusite, mogoče bo pomagal tudi vam. LP
Default avatar

Hwkh

jabolčni kis je super za lase, ampak čist nč ne pomaga pr tem da se ti ne bi mastil- sam bl se svetjo smrdijo pa k hudič, še posebi če švicate!! vrjemte sm ga 2 leti uporablala.
če bi mi loh kira svetovala glede tankih las, k mi je frizerka rekla da mam grozn tanke lase. sm se postrigla pa je blo supr, kr sm mela res goste lase, sam zdej so mi spet zrastl pa mam redke-strižt se pa tut ne bom usak mesc hodla...
Default avatar

Ebba

Meni Logona ne pomagam, v bistvu se mi zmastijo še bolj. Mogoče je za odtenek boljši od ostalih šampon Lush - sivka, drugače pa bom tudi jaz poizkusila z jabolčnim kisom... bomo videli.
Default avatar

monyka

Tudi jaz imam mastne lase, perem si jih vsaki drugi dan. sedaj sem nekje zasledila da naj bi pomagal pomarančni ali limonin sok. poskusila sem. po pranju las s šamponom sem na lase naneslA limonin sok in nisem izpirala. učinkovalo je. prav nič nimam mastnih las.. priporočam..
Default avatar

Krošnja

LIMONIM SOK, pri meni pomiri mastno lasišče in pomaga malo, da si mi lase ni potrebno oprati kak dan več.
Default avatar

neimenovana1234

Na strani z bio izdelki sem zasledila, da šamponi za mastne lase vsebujejo zeleni čaj. Zato me zanima, če učinkuje spiranje las z njim?
Tudi sama imam zelo redke in tanke lase, ki se takoj zmastijo. Moja prijateljica je imela podobne težave zato se je pobarvala in zdaj nima več tako pogosto mastnih las. Jaz bi storila enako, če nebi bila alergična na kemijske dodatke. Moji lasje me resnično skrbijo, saj sem že preizkusila vrsto šamponov ampak z nobenim nisem bila zadovoljna. Upam da ima kdo kakšno naravno zdravilo ker si kisa res ne želim nanašati na lase, saj to zelo smrdi.

Hvala že vnaprej
Default avatar

meeeee

ali jabolcni kis res pomaga proti mastnim lasem? in ali se res potem ne zmastijo lasje 7 dni?
Default avatar

Jasmina M

Pozdravljeni!
Imam eno težavo, ki bi jo lahko morda rešila z malo vaše pomoči. Kajti imam zelo mastno lasišče. Glavo si moram umivati vsak večer, kajti če si je ne umijem prejšnji večer zjutraj izgledam kot en polizan "cucek".
Upam, da mi boste lahko pomagali z vašim nasvetom.
Za nasvet se že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav!
Jasmina

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek