Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina koloskopija

koloskopija

še eno vprašanje imam za vas….na straneh med.over.neta sem že večkrat prebral poste posameznih udeležencev foruma, da je koloskopija zelo problematična zadeva…npr. ena od udeleženk navaja, da je med posegom izgubila zavest, spet drugi pravijo da so bolečine zelo hude…..kaj je res, spoštovani dr…..

Spoštovani!

Iz svoje osebne izkušnje vam ne morem povedati, a tako hudo spet ni. Je pa zagotovo neprijetno, ker ti “rijejo” s cevko por črevesju in se trudijo, da cevka pride okoli vseh ovisnkov do slepega črevesa. Kot nagrada to zagotovo ni, a če je potrebno boste zdržali, pa tudi potrudijo se, da je čim bolj znosno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani,

imela sem že kolonoskopijo in sem jo tudi preživela. Bilo je neprijetno, brez bolečin ne gre ampak so znosne, ne pa take da bi padel v nezavest. Bolj mučna mi je bila priprava na pregled. Praznenje črevesja, pa veliko donata, pa pri meni takrat velika lakota ( verjetno psihičnega izvora )
Kakor sem sedaj seznanjena se dobi kamera v obliki kapsule vendar jo je potrebno doplačati cca 200.000. Več o tem vam morda lahko pove g. Kersnik.

Drugače pa malo strahu je dobro vendar ta pregled ni tak bav bav.

lp, romi

Spoštovani!

Kljub vsemu kamera ni rešitev za vse težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdrav,

ali lahko svoj odgovor malo obrazložite?
Je znanega že kaj več o pregledu s kameru.
Zanima me, ker me ta preiskava čaka naslednje leto in to bolj spremljam.
Imam ulcerozni kolitis in kolikor vem pri potrjeni diagnozi preiskava s kamero ni možna. Imam prav?

Spoštovani!

Kamera ima prednost za diagnostiko sprememb med dvanajstnikom in debelim čreveso, kjer z drugimi preiskavnimi metodami nimamo neposrednega pregleda. Ob sumu zapore črevesja ali kakih večjih nepravilnosti, pa je ni moč uporabiti, ker bi lahko kam “zašla”. Natančnih indikacij ne poznam, saj se bolj ali manj preiskava še uvaja in bo nekaj časa potrebnega, da bo postala popolnoma rutinska.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Dala ta poseg že skozi – prav nič hudega. Če ubogaš navodila zdravnika, ki poseg dela, se da vse preživeti – daleč od tega, da bi padel v nezavest . Mis mo se še pogovarjalo med posegom, ko sem gledala v ekran.
Brez bojazni !herman je pisal/pisala:
>
> še eno vprašanje imam za vas….na straneh med.over.neta sem
> že večkrat prebral poste posameznih udeležencev foruma, da je
> koloskopija zelo problematična zadeva…npr. ena od udeleženk
> navaja, da je med posegom izgubila zavest, spet drugi pravijo
> da so bolečine zelo hude…..kaj je res, spoštovani dr…..

New Report

Close