Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika vstavljanje leč

vstavljanje leč

Zanima me ali je bolje da je prst na katerem je leča moker ali suh? Včeraj sem se matrala 45 min, da sem jih vstavila. Vmes se je na leči že nabral prah, tako da sem jih morala vmes umiti. Včasih sem imela občutek, da je leča že na zrklu, pa se potem ni hotela odlepit s prsta.
A vas je več takih , ki ste na začetku imeli težave s tem?

LP; M

Odvisno, ali imate ogledalo na mizi ali se gledate v ogledalo na steni. Če imate ogledalo na mizi, lahko imate čisto suh prst, ter se leča tako lažje odlepi od prsta. Če pa ste pred ogledalom na steni, pa morate imeti ravno pravo vlažnost, da vam leča ne pade iz prsta in da se ne zalepi preveč nanj. Način vstavljanja s slikami imam lepo opisano na moji internetni strani, pod rubriko: ponudba > leče > splošna navodila:

Lp.

O ja! Jaz sem se mučila tri dni preden sem jih spravila not! Je ni blo roke, ki bi mi zadržala veke narazen ko se je leča dotaknila zrkla! No zdaj mi gre vstavljanje že bolš, ampak dobit jih ven… To je pa še zmer problem. Ker imam malo daljše nohte (pa ne si predstavljat ne vem kok dolge, samo nimam postrižene čisto v živo pač) mam pri tem velike probleme. Tudi jaz sem bila v Mestni optiki na pregledu. Ker sem imela že tam probleme z vstavljanjem leč mi je zdravnica rekla, da nej si postrižem nohte in pridem drugič, da me nauči. Je rekla da ne more gledat kako si bom spraskala pol roženice dol 🙂
Drugač imam pa jaz tudi 14 dnevne leče. A je normalno da te po enem tednu še vedno režejo? Ker če jih imam not 5 ur, imam oči na eni strani – tam kjer se leča konča kr rdeče. Ne vem. Upam da je to zaradi tega ker še nisem navajena nanje. Drugače pa pravijo da so mesečne boljše (v tem smislu da te ne režejo tok) od 14 dnevnih (kar se znamke J&J tiče). Ampak to je seveda samo pristransko mnenje. Kaj veš… Mogoče me pa motijo številke ki so zapisane na robu leče 🙂
No kar se pa vstavljanja tiče: jaz si jih vstavljam tako da imam ogledalo na mizi, in ja, prst na katerem imam lečo mora biti čimbolj suh, tako da se leča hitreje odlima s prsta in prime zrkla. Lahko pa poskusiš tako da v lečo kapneš še kapljico tekočine-mogoče bo šlo tako še lažje (ampak meni to ni bilo všeč-brr tekočina je mrzla pa mi ni bil všeč feeling).

Upam da sem ti vsaj malo pomagala.
Sej nama bo uspelo, ane? 🙂

živjo
sama nosim leče že 3 leta in prst naj bo suh ker voda lečo uniči.najprej si umij roke nato z tekočino za leče si jo zlij malo na roko in tam poskušaj pravilno obrniti lečo nato jo daj na prest drug prst pomoči v tekočino in se na rahlo dotakno leče da se m,alo ovlaži nato razpri oči in si jo vstavi poskušaj čim manj mižikati želim ti veliko sreče pri vstavljanju čaw

živio…
pred kratkim sem se odločila za leče problem je pa ta, da si jih ne morem vstavit ker me je preveč strah….oči se mi kar zapirajo same od sebe..imate mogoče kak nasvet kako bi si jih lahko lažje vstavila????
lp!

Torej, pri nas vas naučimo, kako je drugje, pa lahko vidimo. Mogoče vam lahko pomagajo moja on-line navodila, ki jih najdete na:

Jaz imam leče približno eno leto… V splošnem je tako: prvič ti pomaga optik, potem vstavljaš sam.

Prva dva tedna sem imela kar nekaj težav, ampak potem je šlo. Zdaj spravim lečo v oko v 5 sekundah ;).

Pomoje se ne da kaj veliko narediti, kvečjemu vaja je potrebna!

Jst sem si jih danes prvič vstavil sam. In lahko rečem, da je bilo dobesedno mučenje, ki je trajalo približno 2 uri. Pa še to nisem desno lečo pravilno vstavil in zaradi tega videl meglo na desnem očesu. Sicer pa jih je vn dat najlažje. To mi je uspelo v par sekundah, tnx god 😀

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Mhm.
Jaz sem dobil leče danes in se jih vstavil v 5 min. Zanima pa me če jih moreš pred uporabo umiti ali kaj podobnega?
Hvala in LP!

Lahko jih splahnete z fiziološko rastopino, ni pa nujno, torej jih lahko daste direktno v oči iz tekočine. Seveda morate prej prebrati navodila tekočine, saj so pri nekaterih tekočinah predpisani časi, kako dolgo morajo leče biti v njej in po kolikšnem času si lahko nato daste potem leče v oči.

Lp.

Mene me zanima če je velikost očesa ključnega pomena pri vstavljanju leč. Sam imam zelo majhne oči kot kakšen kitajec 😀 Leče pa nikakor ne grejo v oko. Ima kdo kak predlog, kako naj se vstavljanja lotim?
Hvala

Hvala za video…res pomaga…Najpej sem se pol ure trudil vstaviti leče, potem pa sem našel vaš video, si ga ogledal in sem imel leče vstavljene v dveh minutah…HVALA 🙂

Hvala, se trudimo, ter s tem upravičujemo največjega ponudnika v regiji:

Pozdravljeni vsi skupaj 🙂
Ja glede samega vstavljanja sem sam tudi na začetku imel probleme (leče imam 1 leto) namreč boli ko jih daješ ven ker s prstom dražiš oko in maš rdeče oči ko angora zajec ali kot da bi kadil opojne substance.. ampak vaja dela mojstra in po 1 tednu gre to veliko hitreje, tudi oči ne bolijo več, niso rdeče. Preprosto oko se mora navadit. Nosim mesečne leče in nimam problemov z njimi. Vzameš direkt iz tekočine, pustiš kapljico na prst da je vlažno in hopa v oko. Nekaj časa sem imel še ogledalo, zdaj pa znam tudi brez tako da ja.. praksa praksa praksa in vse je lažje 🙂

Pozdravljeni

Imam poskusne leče in imam problem z vstavljanjem. Do sedaj sem porabil vsega skupaj za 15-18 ur časa (v 1 tednu) in mi je uspelo samo 1x v eno oko v drugo pa ne. Leče so že precej “zdelane”, saj niso več povsem okrogle in komaj ugotovim katera stran je notranja oz. zunanja. Največji problem je ker se mi leča prilepi na prst (ko prst z lečo obrnem navzdol in migam s prstom, leča ostane na prstu). Poskusil se z mokrim prstom, povsem suhim, tudi kožo na prstu sem nekoliko zbrusil pa nič ne pomaga. Zelo vrjetno bom leče vrgel v koš.

Sicer pa sem prvi dan nošnje leč (vstavili so mi jih v optiki) videl nekoliko nekontrastno. Pri branju po 15-20min sem videl prebrat samo še zelo veliko pisavo, vse ostalo je bilo megleno.

New Report

Close