Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost RAZGOVOR V MARIBORU GLEDE ČAKALNIH DOB

RAZGOVOR V MARIBORU GLEDE ČAKALNIH DOB

V sredo smo bili na sestanku z direktorjem dr. Gregor Pivec v Bolnici Maribor in govorili o preblematiki predolgih čakalnih dob v Mariboru.

Od direktorja smo dobili zagotovila, da bo stroril vse kar je v njegovi moči, glede same organizacije dela v sami bolnici. Odvisno pa bo tudi koliko dodatnih postopkov bo plačal Zavod ZZZS. Tudi na tem področju bo pomagal z svojim vplivom.

Hitrih sprememb ni pričakovati, saj veste, da pri nas birokratski mlini meljejo počasi. Veseli pa smo razumevanja in podpore, predvsem pa pripravljenosti nekaj storiti, da se bodo čakalne dobe skrajšale.

Smo na dobri poti.

Društvo za večjo rodnost

Res pohvale vredno, da se toliko aktivirate, me pacientke kot da smo včasih kar pasivne, vsaj kar se tiče birokratskih poti OBMP centrov!
Hvala, in veliko uspehov!

Spoštovana Mojca!
Hvala za vašo skrb in angažiranost. Morda smo res, kot je zapisala Stela nekoliko pasivne. Verjetno bi bilo možno s sodelovanjem in kakšno peticijo doseči več, vendar je to zaradi občutljive tematike, oz. nelagodja pred javnim izpostavljanjem težko. Kakorkoli že, imate mojo podporo. Pozivam pa dekleta, da izrazijo svojo podporo vsaj tukaj na forumu, saj nenazadnje gre točno za nas in nikogar drugega.

Lučka, popolnoma se strinjam s tabo. Težko se je javno izpostavljat, saj je kot da daješ na pladenj svojo intimo.sama sem morala zbrati veliko moči, da sem predstavila kot ena od nepolodnih, problematiko nepoldnih parov javno. Pa je šlo. sedaj mi gre vedno lažje!
Hvala tebi in tebi podobnim, sedaj počakajmo še na odgovor ZZRS. Veliko sreče!

Pozdravljeni!

Zahvaljujem se vam za podporo, upam da se bo čimprej kaj premaknilo,sicer pa prvi korak je narejen, saj brez nič ni nič in upam da smo na dobri poti.

Lp Lumpi

Mojca P napisala:

>V sredo smo bili na sestanku z direktorjem dr. Gregor Pivec v
> Bolnici Maribor in govorili o preblematiki predolgih čakalnih
> dob v Mariboru.

Spoštovana gospa Mojca!

Naslednji odgovor si bom kot soustanoviteljica Društva ŽIVA dovolila zapisati v imenu društva:

Vaše društvo smo obvestili, da Društvo ŽIVA je oddalo PETICIJO PROTI PREDOLGI ČAKALNI VRSTI ZA POSTOPKE OBMP V SPLOŠNI BOLNIŠNICI MARIBOR z namenom, da nam stojite ob strani in nam pomagate.
Peticijo ste zato tudi osebno prejeli v pisni obliki.

V imenu Društva ŽIVA sem bila jaz na razgovoru pri dr. Vlaisavljeviču že v petek, 26. januarja in pri direktorju SBM dr. Gregorju Pivcu v četrtek, 1. februarja.
Peticije v nobenem primeru nismo in nimamo imena izvesti brez da bi o njej obvestili odgovorne osebe v SBM.

Zato mi nikakor ni jasno zakaj je vaše društvo brez da bi nas obvestilo opravilo dodatni razgovor pri dr. Pivcu.

Gospa Mojca, prosim vas da o vaših namerah glede peticije, ki jo pripravljamo v prihodnje predhodno kontaktirate organizatorja tj. Društvo ŽIVA.
Veseli me, da nam želite pomagati in se vam zahvaljujem za sodelovanje, vendar naj bo to prosim VEDNO z našo vednostjo sicer bo prej ali slej prišlo do nasprotujočih informacij katere bodo spretno uporabili posti nam.

[url]http://www.moj-album.com/uredi/malaprinceska/[/url]

Po mojem mnenju je najbolj pomemebno, da so obveščene pacientke.
Šele sedaj ste sporočili, da ste bili v Mariboru pri dr. Pivcu, sprašujem pa
se zakaj niste obvestili pacientke o uspešnosti razgovora v Mariboru.
Tako bi zvedeli tudi mi in ne bi hodili posebej v Maribor.
Dr. Pivec je samo omenil, da je prišla ena ženska glede čakalnih dob, ni
omenil, da gre za Društvo Živa. Vprašanje je zakaj nas je sploh sprejel,
če bi bilo že vse urejeno.
Odločitev za Peticijo je vaša in z vsebino naj se strinjajo pacientke in
ne nujno mi.
Če želimo kaj doseči, pa menim, da je bolje dvakrat povedano kot nikoli.

Društvo za večjo rodnost

MojcaP kar je kristy želela povedat je, da smo vas o peticiji obvestili. Zakaj? Ker se nam zdi sodelovanje zelo pomembno. Sigurno se morajo strinjat pacienti, lepo je pa, če tudi različna društva sodelujejo. Tako kot pač društvo Živa sodeluje z ostalimi si to želi tudi za vaše društvo.
Torej če ste vedeli, da je peticija narejena in predana ministrstvu so v tej fazi najavljanja kliniki in pogovori nesmiselni saj smo že naredili korak dlje. Ko bo prišel odgovor ministrstva vas bomo pa spet obvestili in pripravili naslednji korak.
No vsaj tako smo si mi to predstavljali.

Naše društvo pa nobenega koraka ne naredi, brez da bi o tem obvestili člane in brez, da bi se pogovorili s klinikami.
Zato smo bili najprej pri prof.Vlaisavljeviču, drugi korak direktor bolnice in tretji korak ministrstvo. To mi je bilo pač tako logično, da se gre po vrsti, da se mi ni zdelo potrebno posebej poudarjati.
Tako prof.Vlaisavljevič in dr.Pivec sta peticijo predhodno videla in nas podprla.

Upam, da sem sedaj malo razločneje razložila naše razmišljanje in zakaj se je kristy vaša poteza pač zdela neprimerna.
Seveda pa lahko vsak počne svoje in se ne zanima za ostale. Vprašanje je samo ali bo to za pare bolje.

Se pa tukaj pač pogovarjamo in upam, da ne bo prišlo do kakšnih nesoglasij in zamer.

Imam pa jaz en kontra predlog. Glede na to, da smo za čakalne dobe že pisali ministru in je peticija pripravljena na štart zakaj ne bi vaše društvo sedaj istočasno organiziralo nekaj podobnega za spontane postopke.
S peticijo bo zanimanje javnosti sigurno povečano in bi se to obdobje komot lahko izkoristilo še za kakšno podobno akcijo.
Soglasje mariborske klinike za spontane postopke že imamo. Potrebujemo še soglasje lj in po in se že lahko pošlje nova peticija v roku kakšnega tedna.
Seveda imate vso podporo našega društva in tudi kaj pomoči če bi jo potrebovali.
Je pa seveda to samo moja ideja.

Spoštovana gospa Mojca!

Tista “ena ženska” sem bila jaz.
Gospodu direktorju dr. Pivcu sem se predstavila kot soustanoviteljica Društva ŽIVA, mu predala peticijo in zloženko, ki jo je naše društvo pripravilo v sodelovanju z Oddelkom za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo SBM.
Zakaj vam ni omenil, da sem bila pri njem v imenu Društva ŽIVA, ne vem.

Pogovorila sva se o trenutnem stanju, nezadovoljstvu pacientk in o načinih za skrajšanje čakalnih vrst – tudi o peticiji.
Dr. Pivec mi je povedal, da nam z dodatnimi sredstvi pomagati ne more,
ker jih nimajo in da je pravi naslov za rešitev naših težav Ministrstvo za zdravje. Zagotovil mi je tudi, da nas bolnišnica podpira in nam bo tudi v prihodnje stala ob strani.

Zakaj vas je sprejel? Ne vem? Zakaj vas ne bi?
Ničesar še nismo dosegle, še vedno čakamo na odgovor Ministrstva.
Mogoče je pričakoval kaj novega?

Tudi meni se je zdelo jasno da se vse dela z vednostjo in odobravanjem SBM in zato o tem nisem posebej pisala.

Naj napišem še enkrat, da si želim sodelovanja z vašim društvom.
Želim, da bomo delali kot tim, se dopolnjevali in si pomagali.

In strinjam se s Kittynim predlogom o naslednji peticiji.
To bi bilo potem pravo timsko delo. 🙂

[url]http://www.moj-album.com/uredi/malaprinceska/[/url]

Mi smo začeli že lansko leto in sicer je res naš koncept širši in ga
letos nadaljujemo. Iz sedanjih 2000 postopkov na leto na 2500
postopkov na leto.
Povečanje števila postopkov v Mariboru in Postojni v Ljubljani pa
zahtevamo da se izvede žć določenih 1229 postopkov IVF, ker
se na GK Ljubljana na leto ni izvedlo cca 350 IVF postopkov.
Ljubljani ne želimo zmanjšati, želimo pa večje število za oba druga
Centra, saj velja v Sloveniji svobodna izbira Centra in zdravnika.
Na Zavod ZZZS smo predlog poslali že leta 2005, odziva ni bilo.

V tem se razlikujemo, se pa lahko dopolnjujemo in vsak poziv in
vsak korak je dobrodošel.

Glede spontanih ciklusov, pa je žel strokovno mnenje, ki ga napisala
dr. Klun VIrant GK Ljubljana, tako, da je število uspešnih zanositev
premalo in bo Zavod pri odgovoru navedel strokovno mnenje.
Potrebovali bi več argumentov za večje število spontanih ciklusov, da
bi na Zavodu utemeljili nujnost tudi postopkov v spontanem ciklusu.
Jaz osebno se zavzemam za več spontanih kot za stimuliranih ciklusov.
žal pa stroka razmišlja drugače.

Tole s spontanimi je res grda fora!
Konec koncev nas je kar nekaj, ki imamo predvsem mehanske ovire, ki preprečujejo zanositev (okvarjeni jajcevodi…), sicer pa redne ovulacije in v redu hormonsko stanje.

Samo, kaj bi to – statistika je važna… 🙁

New Report

Close