Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Joga- zanositev

Joga- zanositev

Punce,

končno sem prišla do informacije, da se tudi v našem kraju (no al pa 25 km proč od mene) začenja začetni tečaj joge. Ker si že nekaj časa želim začeti z jogo sem prav vesela, vendar tudi v skrbeh.
Ker sem sedaj ravno v času O (intenzivno smo delali na bebiki), joga pa se prične čez en teden, sem v skrbeh, da pa mogoče le ni dobro začeti z jogo zdaj. Ker želim zanostiti se bojim, da bi mi joga vaje lahko povzročile spontani splav (zaradi raztezanja). No mogoče pa niti vedela nebi.

Skratka zmedena sem in ne vem kaj naj naredim. Želim si začeti z jogo pa ne vem ali ja ali ne!! Vem pa kaj mi je najbolj važno.

Na naše sončke,

Ana

Joga tehnike so različne, prve vaje temeljijo na sproščamju in učenju dihanja, kar pa ti ne bo škodovalo.

Ja, pošteno povedano vsi ne učijo ravno po principu ki ga je omenila Mojca. Pri nas (mislim da je v okviru društva Preporod) smo kar od prve ure dalje delali asane, se sproščali, raztegovali…skratka se šli jogo ornk.
Za raztegovalne vaje pa sem slišala, da niso uredu; razmisli sama, ampak jaz sem preventivno po pol leta prekinila.
Lp

Pozdravljena,
tudi jaz sem se ravnokar vpisala k jogi pa sem hkrati tudi prvič v postopku IVF. Sestra v bolnici mi je rekla, da ne more biti nič narobe, v bistvu me je še vzpodbujala k temu, saj joga veliko pripomore k sproščanju. Ne smem pa k fitnesu, aerobiki,….
Jaz sem se odločila, da bom jogo obiskovala, če pa se bomo kaj preveč raztegovali pa teh vaj pač ne bom delala – sem že tudi na vpisu povedala, kako je na stvari.
LP, Jasna

Pozdravljene,

Na jogo hodim od oktobra, res smo od začetka delali na sproščanju in dihanju, kasneje pa prešli na asane. Naša voditeljica nam je sproti povedala katere vaje niso priporočjive za noesečnice in med menstruacijo. Predlagam ti, da se na začetku pogovoriš z vaditeljem in ga prosiš, da vas opozori katerih vaj ne delati.

Lep pozdrav 🙂

Glej ne vem kako lahko joga negativno vpliva na nosecnost, celo verjamem da ti lahko kvecjemu godi.

Delno se lahko poistovetim s teboj od kar sem se odlocila na zanositev sem dobila 2-3 kg in jih nikakor ne dajem dol ker kao moram imeti dovolj velike zaloge kvalitetne ‘hrane’ za mojo pikico.
No pa sem se odlocila da bom kljub vsemu morala nekaj narediti za se saj se poletje vrtoglavo bliza.

Moje laicno mnenje je da ti joga lahko kvecjemu pomaga, konec koncev pa lahko vprasas voditelja joge.

No pa se to mi je prislo na misel od tako velike zelje po otroku sem (pred nekaj meseci) prezivela prehlad brez kakrsnih koli zdravil ker kao lahko skodujejo otroku.
Ma mislim da bi se ta obsedenost morala malo omejiti-to seveda nic ni tvoj problem ampak so le moji in hocem reci da se jih zavedam in da delam na tem da zivim normalno kljub temu da mogoce nikoli ne bom mamica:(

Hvala vsem ki so tukaj da mi prisluhnejo

Sama hodim na jogo že drugo leto in moram reči, da mi je doslej veliko pomagala – veliko bolj sem sproščena, pa tudi bolj gibčna. Imamo izredno prijazno vaditeljico, ki ob vsaki vaji vedno pove, za koga je primerna in za koga ni, tako da ni bojazni, da bi posamezne asane izvajali tisti, ki jih ne bi smeli. Sicer pa je prvo pravilo joge: nikoli ne delaš čez prag bolečine. Če ti katera vaja ne ustreza, jo preprosto ne delaš. In se namesto tega recimo sproščaš.

Veliko zadovoljstva pri tem
Briar

Hvala vam za odgovore in vaša mnenja. Toliko lažje je, ko se lahko ”pogovoriš” z nekom, ki je v podobni situaciji, kot ti. Verjetno se bom odločila in začela s tečajem. Vem, kako pozitivno lahko joga vpliva na naše telo in tudi na um. Rada bi našla spet mir v sebi. Vse preveč sem obremenjena z delom in s tem, kdaj bom noseča. Po drugi strani si pa verjetno ne bi nikoli oprostila, če bi zaradi takšnih stvari prišlo do kakšnih zapletov pri zanositvi… Vem preveč razmišljam o tem, vendar si človek v taki situaciji ne more prav dosti pomagati. Trudim se biti pozitivna, zato se še enkrat zahvaljujem za podporo in vaše mnenje.

Pa delajmo na sončkih in poskušajmo živeti ”normalno”!

Čisto potihem: jaz kar nekako upam, da smo ta vikend naredili pikico in komaj čakam, da mine 14 dni.

Pozdravček Ana

Hoj, jaz sem pa kar dr. Pušenjaka vprašala za mnjenje:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=41513&t=41426

Pozdravček, Minea

New Report

Close