Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost genetske preiskave

genetske preiskave

Pozdravljene!

Ker sem v nedeljo imela drugi spontani splav (prvega sem imela maja lani) mi je ginekologinja dala napotnico za genetske preiskave. Ali je katera med vami že bila na takšnih preiskavah, grozno me je strah, da bodo mogoče odkrili kakšne gentekse nepravilnosti, saj to verjetno pomeni, da potem midva ne bi mogla imeti otrok, saj kolikor vem, se genteskih nepravilnosti ne da popravljati.

O tem sem sicer zastavila vprašanje dr. Pušenjaku, zdaj čakam na odgovor….

lep pozdrav

iriss

pozdravljena iriss. jaz sem bila s partnerjem na teh preiskavah, v ljubljanski porodnišnici. Z partnerjem naju je zelo prijazna zdravnica spraševala vse o najini preteklosti boleznih starih starših njihovih boleznih, narisal je prav družinsko drevo do toliko nazaj kolikor sva se spomnila, povedati sva morala o bratrancih sestričnah…… če so imeli splave, prizadete otroke….. vse vse na koncu nama je vzela kri za pregled dnk, hvala bogu je bilo vse v redu. vsi kromosomi pri obeh ok. a so ti po splavu poslali tkivo na pregled??? upam da sem ti pomagal, nič se ne boj to je zgolj preventiva saj bo vse v redu. lp darči

Hvala, darči za odgovor, tkiva mi niso poslali na pregled, ker sem spontano splavila doma, prvič sem celo nesla tkivo zdravniku, vendar je rekel, da po prvem splavu ne delajo preiskav……

upam, pa do bo vse v redu……

lp

iriss

darči, pa še to, ali je tudi tvoj partner imel napotnico ali sta šla na tvojo napotnico???

mene so naročili k dr. Anamariji Brezigar, sestra, ki me je naročevala (v postojnski porodnišnici, ambulanto pa imajo tudi v ljubljani, na metelkovi11) mi je povedala, da mora tudi partner prinesti svojo napotnico….

lp

iriss

ja vsak svojo napotnico rabita, pomoje ne spomnem se čist dobr ampak mislim da je potrebno, ker obema pregledajo kri. in se potem stroški krijejo iz napotnice, sej jo rabi partner tudi pri ivf, za pregled semena. bolje da jo imaš kot ne. lp darči

iriss

ta zdravnica ima pa tudi na med.over.netu svoj forum, pa jo lahko kaj vprašaš

Draga Iris,

tudi jaz sem imela drugi spontani splav, sedaj v četrtek. Tudi meni so predlagali genetske preiskave. Imela sem pa malo drugačen splav kakor ti. Odmrl plod so odstranili na tako imenovanem čiščenju. Dvomim, da so ga poslali na genetske preiskave. Bila sem v Postojni.
sem zelo zelo žalostna.

Imela sem spontani splav tako kot ti 2x. Glede na to, sem zdravnika vprašala, če mogoče plod pošlejo na preiskave da ugotovijo, zakaj je do tega prišlo. Odgovor je bil: Tega ne delamo, ker je vse skupi predrago!
Mislim, da je pošteno odgovoril!
Plod ni šel v preiskave temveč v smeti!

Punce zelo zelo mi je zal zelo ste morale trpet-:(
Sem kar zalostna postala ko sem tole brala.

lp…

New Report

Close