Najdi forum

prehlad ali gripa?

Kaj mislite, da je to, prehlad ali gripa?
Utrujenost, obolelost sklepov, vročina je, pa je ni (do 38, kar je za mene že full), stalno mi je mraz, izcedek iz nosu, kašelj in izkašljujem sluz. Tudi bezgavke imam full natečene. To traja zdele že 2. dan in je full izčrpljujoče.

Kaj mislite, da je to? Ne mi prosim pisat, naj grem k zdravniku, ker nimam moči in energije, da bom čakala nekaj ur, da pridem na vrsto, potem bo pa pogruntal, da je le prehlad.

Hvala!!

Katarina to je gripa. Jaz jo imam že 14 dni in sem še vedno čist brez energije, kašljam kot slon. Enako moj sine in mama. Katastrofa.

Akutne okužbe zgornjih dihal in gripi podobna obolenja povzročajo mnogi virusi, eden izmed njih je tudi virus gripe. V končni fazi je popolnoma nepomembno, kateri izmed povzročiteljev deluje, ker so znaki isti: bolečine v mišicah in sklepih, povišana telesna temperatura, pekoče bolečine v žrelu, suh lašelj, izcedek iz nosu… Tudi način prenosa je isti: s kužnimi kapljicami ob kašljanju, kihanju, govorjenju, preko rok, v katere smo kašljali, predmetov…
Terapija: počitek, veliko tekočine, pogosto zračenje prostorov, naravni vitamini v obliki sadja,…
Nina

Vendar glede na novo zdravilo proti gripi, pa morda ni tako mimo razmišljat o obisku zdravnika. Vendar ti si pravi čas itak že zamudila. Za zdravilo namreč, ker ga moraš dobit v prvih dveh dneh.
Hitro okrevaj! Upam, da te kdo razvaja.

New Report

Close