Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost gonal s. c.?

gonal s. c.?

Zanima me ali si je katera že dajala gonal subcutano,torej v podkožje.V navodilih piše,da se lahko,celo je opisan cel postopek aplikacije.Zakaj potem na kliniki tega ne delajo.Ali ne bi bilo tako vsem lažje,posebej tistim,ki si injekcije dajejo same?
Katja

Jaz sem si ga dajala sama, in sicer v trebuh. Res prihraniš veliko časa… Hodim v SBM Maribor in tam mislim, da te vprašajo oz. ti celo kar sami predlagajo takšno rešitev.

Ja jaz se bom pozanima na GK če si lahko sama dajem v trebuh in da naj mi pokažejo kako, ker prihraniš ogromno časa sploh če nisi med postopkom takoj na BO.
Poznam eno, ki je bila v MB in si je sama dajala v trebuh pa ji je uspelo v 1.poskusu. Naključje?Ne vem.

Lp, Bianca

Nevem,tudi dr.Pušenjak misli,da je učinek enak.In nevem,zakaj potem na kliniki vztrajajo s tazadnjo…..
Katja

Pa ne samo v tazadnjo – menda so si nekatere dajale injekcije tudi v ramo (oz. so za to potrebovale “asistenta”). Kar se mene tiče, je trebuh najbolj “priročen” in tudi zbodeno mesto je najmanj izpostavljeno oblačilom, drgnjenju in podobno. Pri injiciranju v trebuh ne potrebuješ pomoči koga drugega, kar je bil zame velik plus (imam velik odpor do injekcij, ampak ko sem si jih sama dajala, je še šlo. Težje bi mi bilo, če bi mi jih kdo drug dajal).

V trebuh ali v ramo je enako,torej v podkožje.V tazadnjo ali v stegno, se pa da globlje,torej v mišico.Problem je v tem, ali je učinek enak,če gonal daš v mišico ali pa v podkožje??
Katja

Ja sestre na GK pravijo, da mora biti gonal i.m. in da si tega ne moreš dajati sam!!!! Hmmmm……. Zakaj mora biti pa glih i.m. pa ne vem?!

i.m. je “v mišico” in je v redu, če si ga daš v zgornji del stegen, kot je tudi navedeno v navodilih. Kamorkoli pač ne moreš počiti igle, ker se je potrebno izogniti žilam!

Ja vse to vem… Samo če mi to pač pokažejo kako, si lahko tudi sama injiciram, kajne? Ne vem zakaj na GK v LJ komplicirajo npr.v MB pa ne in si lahko dajejo tudi same gonal?

V Lj te vprasajo oziroma, ko sem rekla, da bom sama poskrbela za to, so mi dali kompleten material – igle, brizge in alkoholne robcke. Nic niso komplicirali. (letos spomladi)

A gonal? A res? Meni so rekli, da naj hodim v ZD!!!!!!
Če je to tako bom pa zatežila.

Jutri namreč pričnem z ivf-jem.

Številka 4!!!!!

Bianca
4 je lepa stevilka!
In – kar zatezi, ti bodo dali (meni je dala tista, malce bolj okrogla sestra z ocali .)))

Tako,včeraj sem poklicala sr. Gino na kliniko.Rekla je,da se Gonal lahko daje tudi v podkožje (trebuh),torej si ga lahko apliciramo same.Zatrdila je tudi,da je učinek enak in da je v navodilih gonala opisan natačen postopek apliciranja.Igle in brizge lahko dobite na kliniki ali jih kupite v lekarni ,ena s.c. iglica stane osem tolarjev.,za brizge pa nevem.
Mimogrede v nedeljo začnem tudi jaz akcijo pri Rešu in si bom gonal dajala sama.
Želim vsem,ki bomo začele s postopki in seveda tistim,ki so že,da junija zibamo:))))
Katja

Jap prav imata! Gonal se lahko daje v trebuh ali pa v stegno mi je povedala ta ista sestra danes, katera praviš ti Emi.
Pergonal pa se ne sme dajati sam ampak se daje v tazadnjo je še povedala. Tako, da če dobim gonal mi bo dajal mož, ker mi daje tudi suprefact!
TAkooooo!!!!!

Lep vikend, Bianca

Tako.Super,tako nam bo precej olajšano.Vsaj to ,če že drugo ne more.
Katja

New Report

Close