Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF & Hormoni & bolezni

IVF & Hormoni & bolezni

Pozdravljene,

IVF-ovke. Zanima me,a li vam je kateri od zdravnikov kdaj dejal, da imamo povečan riziko za npr. raka na jajcnikih, maternicnem vratu ali dojkah?
Ali ste na svojih “rednih” pregledih od ginekologov zahtevale kaksne dodatne UZ ali podobno.
Ne vem, ali naj danes, an rednem pregledu, aztezim moji G se za kaj vec kot samo PAP test…

Ko sem po postopku IVF zanosila in srečno rodila,se je moje zdravstveno stanje močno poslabšalo,kar pripisujem velikemu številu dodatnih hormonov,ker pa sem že v letih mi poslabšanju stanje pripisujejo večjemu EMŠO-ju,jaz pa mislim,da ni res,da so krivi hormoni,ki sem jih dobivala.Sicer pa zdravnike nisem kaj dosti spraševala,saj je to odločitev vsake posameznice, nihče te ne sili v to.
Vprašaj in sporoči.
l.p.

Tudi jaz sem brala da dodatni hormoni povečajo faktor rizika. Saj zato tudi niso priporočljivi postopki tja v nedogled, a ne? Prav tako menim, da je dolžnost zdravnika, da te s tem seznani. Res je, da vsak zase prevzame riziko, ampak če riziko JE večji, potem ti pripada tudi kakšen dodatni pregled, mar ne?

Da pa se z določenim postopkom strinjaš, pa je potrebna tudi seznanjenost s stranskimi učinki, saj v nasprotnem primeru ob pojavu bolezni, lahko (recimo teoretično) tožiš zdravnika ker ti je nekaj prikrival.

Ne vem sicer kako je stvar urejena pri privatnikih, saj jih motivira zaslužek, da postopke ponavljajo in ponavljajo. Ali ženske seznanijo s tveganjem? Ne vem, najbrž ne. Res je, da je marsikdo pripravljen prestati dobesedno vse, s tem se strinjam, ampak upoštevati je potrebno tudi seznanjenost s tveganji – šele takrat lahko odločitvi rečemo da je sprejeta po premisleku. In to, da lahko zaradi dodatkov hormonov resno zboliš in celo umreš. je potrebno razmisliti.

No tako.
Bila na “rednem letnem remontu” pri ginekologinji v mojem kraju.
1. Vzela je vzorec za PAP, ker ve, da ga je treba imeti pri IVF-u in itak meni, da je to pametno.
2. Bolecine v jajcnikih, ki jih imam, so zgleda fantomske. Ker je vse O.K.
3. UZ jajcnikov priporoca, vendar sele potem , ko bom rodila. Ker prej nima smisla, ker itak nic ne morejo narediti. Meni, da so UZ jajcnikov v postopku IVF-a dovolj.
4. Pregled dojk: ker sem relativno mlada, sva se dogovorili, da bo 12 dan po naslendji M naredila “rocni pregled”. Slikanje bo dala le, ce bo kaj narobe zatipala.
5. Rekla je, da pac riziki za zdravje so, a se moram odlociti, kaj zelim…
6. Opozorila me je, da hormoni delajo “svinjarije v glavi”. In, da ce bom mnenja, da ne zmorem vec sama, naj poiscem (strokovno) pomoc.
7. Otok z zdravilnim blatom je Susak in ne Unije.
8. Predlagala je, da se cim vec gibljem, saj naj bi bil eden od vzrokov (nove teorije) za neplodnost, tudi prevec sedenja – prisilna drza – slabsa prekrvavitev – itd.
9. Naj zivimi in jem zdravo, naj naredim kaj samo za sebe, k vragu vsi ostali (in naj koncno spravim tiste odvecne kile dol).
10. Lahko pijem krvomocnico vendar samo znotraj navodil (1 scepec). Ce zanosim, naj takoj preneham.
11. Naj uzivam poletje, kolikor se da! Ce jor abim, naj poklicem…

Dobra je, ni kaj. Ce pomislim, da jih ima krepko cez 50…

Kaj naj rečem? Dobro ginekologinjo imaš.
Krvomočnica ji je znana?
Da so nove teorije glede neplodnosti? Mislim, da bodo vedno.
Tisto o kilah ne vem, če drži (tudi jaz jih imam krepko čez normalo). Mogoče pri porodu, ampak zakaj bi morale ženske biti suhice, če hočemo otroka?

Drži se svoje ginekologinje. Po izjavah punc tukaj gori, je ena redkih, ki ti pove, kar te zanima.

Ne razumem,kaj pomeni,”hormoni delajo svinjarijo v glavi”.
Hvala za odgovor.
l.p.

Pomeni, da se velikokrat nimas popolnoma v oblasti, da jokas, ko se vsi smejejo ali obratno. Da nihas v razpolozenju, enkatere pa celo zapadejo v deprsije. Lahko – a ni nujno.

Hvala!
A to pomeni v času jemanja (injekcij),ali tudi pozneje,če se ne vspostavi ravnovesje.

Upam, da samo v času injekcij…

New Report

Close