Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Tablete proti glavobolu

Tablete proti glavobolu

Ponovno imam vprašanje za vas, drage moje.

Mene zaradi preobremenjenosti s še kar stresno službo in izrednim študijem ter seveda skrbi povezanih s službo, študijem in neplodnostjo velikokrat ful boli glava. Že zbudim se z glavobolom. Točno vem, da je zadeva popolnoma na živčni osnovi, kajti bolečine so izrazitejše v obdobjih, ko sem “down”.
In tu se pojavi problem. Velikokrat si ne upam vzeti tablet proti glavobolu, ker si stalno mislim: “Kaj pa če sem noseča in bom s tabletami že v štartu uničila plod.”
In tako trpim in se takrat sekiram še zaradi tega. Trudim se, da grem v naravo, da bi se preluftala… Skratka, domišljam si vse sorte “naravnih metod” odganjanja bolečine iz glave.
Ugotovila sem tudi, da mi moja omiljena pijača – kofi – tudi povzroča glavobol. Prenesem samo eno kavico. Če sta dve, je že tu mač. Hvala bogu, da sem pred skoraj letom dni nehala kaditi, saj bi mi sicer “odprlo” betico.
Torej…. kako pa ve preganjate glavobole in ostale bolečine? OK, med M se tudi jaz zatabletam, ampak pred M je kriza…..

Živjo!

Mislim, da ni nič narobe, če ob hudem glavobolu vzameš kakšen Lekadol. V primeru, da bi bila noseča lahko tvoje bolečine in slabo počutje plodu škodijo bolj kot kak tablet na dan. Vsaj tako je meni svetovala ginekologinja.

Lp,
Barbara

Hvala za nasvet. Ful sem ga vesela.

Čau, Taja

Lekadol, Panadon in sploh vse tablete, ki vsebujejo samo Paracetamol niso problematične. Tudi kakšne močnejše ne, če jih ravno ne goltaš. Meni pomaga kambinacija Lekadola in Coca cole, se mi zdi, da tablete bolj primejo.

New Report

Close