Najdi forum

3.razred osemletke

Sodelavka nam je povedala, da njena hčerka porabi vsaki dan za pisanje domačih nalog in učenjein letos obiskuje 3.razred osemletke, 2-3 ure na dan. Mamica je ves čas ob svoji hčerki. Ali je to potrebno oz. ali res porabijo toliko časa tretješolci?

na konkretno vprašanje ti bo najbrž odgovorila kakšna, ki ima izkušnje iz osmeletke, mi smo v devetletki (4 r) a rekli bi le zraven, da takole ko malo klepetam okoli, opažam kako zares so si otroci različni. Preprosto človek ne sme preveč “verjeti” oz. misliti, da bo to veljalo tudi za njegovega…..Recimo, v glasbeni šoli sem poslušala mamo 3 leta starejše hčere kot je moja, kako lahko poleg šole dela le glasbeno, še to je kriza………..kar malo sem se za glavo prijela, ker se mi zdi, da je fino, da se otroci, najstniki ukvarjajo še s kakšno športno aktivnostjo.
Hja, pa mi je vrstnica tiste deklice lepo pojasnila, da se ona ukvaja še z 2 tečajema, v šoli pa je odlična……….enako tudi od sedelavke hčer, ki v bistvu prosi za še kaj dodatnega. Pri njej se je zgodil tisti fenomen, ko manj ko imaš časa, bolj si učinkovit in samoorganiziran.
Skratka, počasi se neham primerjati, ker nima smisla. Nekateri otroci so počasnejši, nekaterim matematika ne leži in potrebujejo dodatne vaje, nekateri vaje za branje, kakor kdo.

moja hci obiskuje 3.razred osemletke in mogoce porabi najvec 1 uro na dan za naloge in da ponovi snov, ce cesa ne zna. res pa je , da med poukom pazljivo in zbrano poslusa in sodeluje, tako da doma resnicno potem dela samo nalogo, ucenja skoraj ni potrebno le zaradi delovnih navad jo sem in tja opomnimo naj mal pokuka za nazaj.
Ampak ne jemlji sedaj tole moje pisanje, da to pač mora povsod biti tako, imam tudi sina, pri njemu je vse bolj pocasi, tako da vse je stvar posameznika, ampak kljub vsemu ze v tem razredu porabiti toliko ur za naloge se mi zdi pretirano, nekaj tu ne stima

Moja hči prav tako obiskuje 3. razred osemletke. Del naloge nredi že v šoli v varstvu, ko čaka avtobus, preostanek pa doma. Praviloma ne porabi več kot eno uro na dan in nalogo naredi popolnoma samostojno. Ko pridem iz službe, skupaj pregledava in popraviva napake (ki jih običajno ni). Poleg šole ima tudi številne druge aktivnosti (verouk, treningi minimalno 3krat tedensko, pozimi pa 5krat, razni krožki v šoli…). Trdno sem prepričana, da mora otrok poleg šole imeti tudi druge aktivnosti, s tem se nauči veliko bolje razpolagati s svojim prostim časom.

Ja. Zelo dober odgovor. Otroci so pa zelo različni, tako kot odrasli. Vsak starš mora spoznati v bistvo svojega otroka in ga obremeniti, kolikor je realno možno na otrokove sposobnosti. Pri dejavnostih, za katere se otrok odloči, pa vztrajati dogleden čas. Koliko časa otrok porabi za naloge in učenje, pa ni odvisno samo od otrokovih sposobnosti, ampak tudi od tega, koliko nalog dobijo v šoli.

Lep pozdrav! Pa še nekaj. Zelo važen je miren in vzpodbujajoč pogovor z otrokom pri doseganju boljših rezultatov. Pa saj to vsi vemo.

LP Maria

New Report

Close