Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Esej lažji in manj stresen od matematike?

Esej lažji in manj stresen od matematike?

Oglašam se na članek v časopisu Dnevnik z dne 6.5.2003. Zmotilo me je, da piše, da je esej še ajmanj stresen del mature. Sem študent 4. letnika fakultete, in ko sem jaz pred 4 leti delal maturo, je bil esej NAJSTRESNEJŠI del mature. Torej, kako je možno, da je zdaj esej še najmanj stresen? Esej primerjajo z matematiko? Matematike sem se na hitro naučil v 14 dneh, za esej sem se pa matral celo leto in bil po preizkusni maturi živčno zlomljen, ker je bil esej tam težji kot sem si mislil. Šolske naloge sem pisal vedno 4 (to so bili šolski eseji za vajo), esej na poskusni maturi pa CVEK!!! Matematiko sem imel 5 tudi brez zloma živcev na poskusni maturi, isto velja za oba izbirna predmeta in angleščino. Esej je bil najtežji.

Se ne bi mogla bolj strinjat. Matematika je bila zame malenkost, esej pa najhujša nočna mora. Sem pač tak tip človeka, da mi pisanje spisov in esejev nikoli ni najbolj odgovarjalo. Moram reči, da bi imela na maturi raje katerikoli drug prednet, kot pa pisanje eseja. Razen mogoče filozofije. To tudi nikoli ni bilo moje področje. Kemija, biologiji, fizika,… učenje tega je užitek v primerjavi z esejem.

Zelo zanimivo! Meni je npr. bil esej najlažji del mature, medtem ko matematika najtežji in za esej se sploh nisem kaj dosti pripravljala, medtem ko sem za matematiko porabila kar veliko časa za vaje pa vse to.

Popolnoma brez veze je posploševati in deliti sodbe kar tako, vse je odvisno do človeka.
moj primer:
matematika – nočna mora, travma, groza, neprespane noči, čeprav je bil končni rezultat čisto lep
esej – če ne bi bilo tako debilnega izbora literature, bi bil čisti užitek; odprla sem polo in nisem vedela, ali naj se jokam ali smejem ob tako idiotskem naslovu, res, mislim, da smo jo tistega leta najhuje odnesli z izborom, katastrofa, ampak ni bil nikakršen problem naložiti osem strani

In take variante objavljajo v delu? Da je esej najmanj stresen? Kako lahko kaj takega trdijo – ja, za nekoga, ki mu gre pisanje in ki se mu je lahko izražati z besedo; so pa ljudje, ki imajo bolj matematično plat poudarjeno, jaz jih poznam veliko, tem gredo nalogice kot po maslu, lepe stavke tvorit pa joj, groza!

Kdaj bojo že enkrat dojeli, da smo si ljudje različni!!

V našem razredu (v SŠ) fantom nikakor ni šlo pisanje esejev (sami šuti), punce pa so imele full lepe ocene pri njih. Mislim, da so ti eseji malo pristranski do fantov. Znano je, da slovenščino študirajo predvsem dekleta…

matematko se da nauciti v 14 dneh uhh…potem so leta in leta mojih frustracij ocitno za brezveze..esej se sicer ne da nauciti v 14 dneh..moras biti talent…poglej to..esej sm pisala 5 matematiko 1…..kaj ti to pove? Matematiko sem se ucila vec kot vse predmete skupaj…

New Report

Close