Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam problem kaj posaditi ali posjati na tisti del vrta, ki je od 12 ure dalje v senci in je zato tudi zemlja malo bolj kisla in težka.
Po nasvetih raznih ljudi sem poskušala posaditi krompir, ki je še kar uspel aga je bilo zelo malo in nato sem posadila čebulo, ki se sploh ni odebelila pa solato sem posejala pa nič.
Zato vas prosim za kakšen nasvet, kaj naj posadim na ta del vrta v polsenco.
Sem bolj začetnica, kar se vrtnarjenja tiče in sem zato toliko bolj vesela vaših nasvetov.
Vesela bom tudi nasveta, kako zemljo, ki je bolj kisla in težka zrahljati razen vskoletnega jesenskega štihanja?

Lep pozdrav!
Mojca

Svetujem ti, da ta del vrta spremeniš v cvetlični vrt. Nima smisla, da vztrajaš pri zelenjavi, če le-ta ne uspeva. Od cvetlic bi tam ugajalo: rododendronu, azaleji, hostam,…
Če pa vrt nujno potrebuješ za zelenjavo, ti pa ne znam svetovat.
deka

Deka hvala za nasvet, ker pa nimam prav veliko vrta ga poskušam, kar najbolje izkoristiti.
Problem je v tem, da meji na sosedovo parcelo in ob meji raste hruška, ki dela delno senco na moj vrt ampak to bi še bilo vredu se je pa poleg pred nekaj leti zasejal bezeg in ga je sosed pustil sedaj pa je ratalo pravo veliko grmovje in seveda še senca.
S sosedi se dobro razumem pa jim nočem težiti, čeprav sem včasih tako jezna.

lp

Zemljo se razkisa če jo apniš. Kupiš tak bel prah, ki ga posuješ en mesec pred gnojenjem. Vprašaj v vrtnariji oz. si malo oglej na .

Če imaš pretežko zemljo jo lahko zrahljaš z dodajanjem šote. Šota je nevtralna in brez gnojil in ni draga.

V senci bi najbrž rasel fižol. Če še nimaš prekel (kupi se lahko plastične) posadi nizkega. Mislim, da bi moral rasti, ker pri nas zg. Gorenjskem imamo skoz dež, fižol pa edini raste brez problemov. Fižol sicer ne rabi preveč dobre zemlje, raste na bolj skromni. Probej!

Jaz imam ravno tako polovico vrta popoldne v senci. Naredi tako kot ti je
svetoval predhodnik. Pri meni na tem delu vrta izredno dobro uspeva
solata. Lansko leto zaradi suše bolj slabo. Saj to je bilo povsod.

Rastline v popoldanski polsenci so se krasno razrasle, ker jih ni peklo
sonce. Tudi paradižniku je lansko leto zelo ugajalo tam, celo bolj kot na soncu.

Meni so pa lani v senci uspele lubenice. Niso bil velikanske, bile so pa dobre. Podložila sem jih s slamo, da niso gnile.

New Report

Close