Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zamašen nos in vneta ušesa

zamašen nos in vneta ušesa

Moj najmlajši obiskuje jasli od začetka letošnjega leta. Že od prvega dne dalje se mu poceja iz nosa, oz. je nos zamašen in zelo težko diha skozenj. Pri čiščenju nosu smo si seveda pomagali s pumpico in tisto morsko raztopino, ampak vse zamann. Odraz tega in prav ničesar drugega je to, da je danes že drugič v treh tednih zakuhal in zopet je zdravnica lahko ugotovila le to, da so vneta ušesa kot odraz zamašenega nosu. Ali mi lahko kdo svetuje kako naj mu omogočim in ohranim prehodnost nosu, saj ponavljajoča vnetja ušes vsekakor niso v redu.
Mojca

Saj najbrž ni najboljša izbira (če bereš stare poste na to temo), ampak vseeno me zanima – ali vam zdravnica še ni predpisala Operila? Nam ga je “za vsak slučaj” že 2x (na srečo ga še ni bilo treba uporabiti)…

Maxi

Operil je res dar božji.
Naša zdravnica je predlagala kombinacijo sterimara, operila (največ 3 dni naenkrat) in pa vroče kopeli. Izgledalo je nekako takole. V kopalnico smo nanosili igrače, slikanice, kocke..vse postavili lepo po tleh, v banjo pa do roba nalili vrelo vodo. Vse se je kadilo od pare med katero smo se goli igrali. Kakšno urico, potem smo se še skopali in od noska je pošteno teklo. Zvečer smo pa namazali po pižamici še tisto kremo…zelen gel, ne morm se spomnit ta hip naziva..(če te zanima preverim ko pridem domov), in nakapljali po rjuhici še smrekovega olja.
Pri nas je bilo tako:)
LP

Pri nas pa stvar rešujemo (že 5 mesecev odkar je v jaslih dokaj uspešno) z fiziološko raztopino. In sicer brizgo (5 ml) zjutraj in zvečer v nos. Zdravnica nam je rekla – da ga naj dobesedno zalivamo s fiziološko. Sterimar je imel za nas premočan curek Aquamaris pa premalo. Sicer se moj mali zelo brani in se mi včasih že prav smili – efekt pa je!
Ko je najhjuše pa tri dni zaporedoma še zvečer Operil. Skoraj vse dni odkar je v jaslih ima zamašen nos – antibiotikov pa še nismo imeli.

New Report

Close