Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kengurujček – katerega izbrati

kengurujček – katerega izbrati

Razmišljam o nakupu kengurujčka za našega Martina, pa ne vem katerega izbrati, ker nimam nobenih izkušenj. Doma imam prospekt o kengrujčkih firme Baby Bjorn, zgledajo cool. Ali jih mogoče katera pozna, kje se jih da kupiti, razen seveda v tujini.
LP Vesna

mi ga imamo od Tommya. super, ga ne prodam za noben denar, dokler ga še potrebujemo
stari smo 6 mesecev, težki 7 kilogramov, pa miško še vedno prenašamo v njem, tudi v bundici

Definitivno Tommyevega. Mi smo ga neverjetno veliko uporabljali. Za v gozd, kjer smo nabirali gobe, za po šmarnice, za na Gorjance, za v trgovine, skratka povsod. Tommyev ima odlično oporo za hrbtenico, pa še topel je, kar bo zdajle prav prišlo.

Stroka pravi, da noben kengorujček ne spodbuja narvne lege otroka, saj otrok v njem nenaravno “visi” pri čemer se obremnjuje njegova hrbtenica, ki nikakor ni še zadosti “zrela” za pokončno držo. Verjamem pa, da olajša marsikatero težavo staršem, ne dojenčku. Priporočajo pa no ja, skoraj podobno zadevo, ki “razbremeni roke staršem, ki se ji reče štorklja, vendar pa moram, priznati, da naš ta mali ni hotel biti v njej do 1 leta, pol pa se mu je zdelo blazno fein. Punčka od prijateljice pa je bila v štorklji praktično od rojstva naprej, tako na sprehodih kot v trgovinah. Pa veliko sreče pri izbiri. To je bilo samo moje mnjenje in moje izkušnje. LP

Priporočam Chicco.
Za glavico ima dovolj visoko oporo in ob straneh “trakove” , na katerega lahko dojenček, ki še nima čvrstih vratnih mišic, lepo nasloni glavico, da mu ne opleta. Tako je glavica podprta zadaj in ob obeh straneh.
Poleg tega lahko otroka, ko je večji obrneš in gleda naprej v beli svet.
Mi smo bili z njim zelo zadovoljni, ker se lepo prilagodi otrokovi hrbtenički.

Pa tudi cena je primerna – 7.000,00 SIT

Nataša

Po izkušnjah prijateljic iz tujine je Baby Bjorn daleč najboljši in se vsi ostali kengurujčki lahko skrijejo pred njim. Je kar drag, ne vem pa, če ga pri nas sploh kdo prodaja.

Nina

Mi smo uporabljali Baby Bjorn. In prisegamo nanj. Sama sem si res vzela čas in v trgovini sprobala kar nekaj kengrujčkov, pa je bilo pri vseh nekaj narobe (mala je bila grozno potrpežljiva). Edino v Baby Bjornu me ni bolel niti križ, niti vrat. Imela sem dober občutek, da je mala na varnem tudi, če imam jaz popolnoma proste roke. V petih minutah je zaspala, še v trgovini.
Ko ga je naša prerasla, sem ga posodila naprej (zdaj ga ima svakinja) in prav vsi ga hvalijo.
Torej jaz sem absolutno za. Je precej drag in mislim, da se ga pri nas ne dobi, ampak se splača.

Kje se ga pa dobi in cena?

Če imaš možnost dobiti baby bjorn….kupi! Je neprimerljiv z ostalimi. Ne vem pa kje bi se ga dalo dobiti…jaz sem ga dibula iz Švedske, ker imam tam žlahto. Seveda se ga da naročiti tudi prek interneta, vendar je draga poštnina pa še nekaj časa verjetno traja.

New Report

Close