Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vrtoglavica, slabo počutje

vrtoglavica, slabo počutje

Pozdravljeni!
Imam vprašanje, ki zadeva moje počutje. Stara sem 22 let, študentka, brez zdravstvenih težav – pa vendar … Vsak mesec pride kakšen teden, ko sem popolnoma omotična, imam neprestano vrtoglavico, stemni se mi pred očmi, padem na tla, se zavem, vstanem in je zopet vse v redu, občutim le topi glavobol, nobene močne bolečine. Druga stvar je v tem, da mi pritisk grozno niha, nizek-visok-nizek, čeprav imam načeloma bolj nizek pritisk. Še tretja zadeva, po obrazu mi pokajo kapilare, letos so mi počile 4 žilice, zato imam na obrazu štiri 2-3 mm velike rdeče “packe”, ki se širijo. Zanima me ali je so vrtoglavica, pritisk in kapilare v kakšni povezave oziroma ali obstaja dejavnik, ki povzroča vse troje in kaj to je? Bila sem pri zdravniku, pa je rekel, da je to od stresa, pravzaprav mi zdravniki že od male šole govorijo, da je za vse kriv stres. ( od glavobola, občutka dušenja, “stiskanja” pri srcu, do nezbranosti…)
Zavedam se, da omenjene težave niso življenjskega pomena, vendar slabo počutje močno vpliva na moje vsakodnevno normalno funkcioniranje in delovanje.
Hvala lepa!

Draga Ina!

Strinjam se, da vaše počutje ni nič kaj prijetno. Najprej se lotiva kapilar, ki niso povezane z ostalimi navedbami. Bolj ali manj pogosto se pojavljajo pri vsakemu izmed nas. Predlagam vam, da se dogovorite za pregled pri dermatologu, ki jih lahko odstrani.
Navajate tudi, da že od malče šole dalje poslušate, da so glavobol, občutka dušenja, “stiskanja” pri srcu, nezbranost, posledice stresa.
Verjetno so izvidi krvi normalni in ni prisotna slabokrvnost.

Največkrat se težave, ki jih navajate posledica večkratnega in dolgotrajnega doživljanja napetosti. Morda ste izkusili kakšno neprijetno doživetje – ločitevstaršerv, stalne prepire, čustveno hladnost? Morda zaradi izkušenj v preteklosti nimate pravšnjega spoštovanja do sebe in vam primanjkuje samozaupanja.
Poskusite najti razlago in “zgrabite bika za roge”. Pri vsem skupaj vam bo koristilo, če se boste redno gibali na svežem zraku in ukvarjali z enim izmed hobijev.

Želim vam, da bi v življenju uspeli.

Danica

IMAM natanko isti problem, brez pokajocih kapilar,, morda imam res malce stresa v sluzbi pa se faks ampak naceloma sem zelo srecna, gibam se veliko zdravo jem, sem malce slabokrvna, vendar probam ta problem resiti z pitjem soka rdece pese in rdecim mesom,
torej izgleda da bo vedno tako,, ni prijetno zutraj ustati z glavobolom in po sluzbi spati cel dan, utrujenost otezuje vsakodnevne aktivnosti in tako zivljenje ni za nikamor, in da poudarim nimam nikakrsnih nekih custvenih primankljajev ali kaj podobnega..
ocitno se bom morala navaditi, ker nevem kaj nej drugega storim se zase,

New Report

Close