Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija kako ublažiti nočni kašelj

kako ublažiti nočni kašelj

Tanč, lepo pozdravljena!

Moje pišče, staro dve leti in pol, je že nekaj dni bolno, z vročino okrog 38 stopinj. Ne je in zelo malo pije. Iz dneva v dan hujše kašlja, iz nosa se mu cedi (sicer prozoren smrkelj), ponoči pa revček sploh ne spi. Današnjo noč sva preživela tako, da sem sedela v postelji, on pa na meni. Ko se uleže je namreč stvar še hujša. Kako mu naj ublažim kašelj, če panatus in trpotčev sirup ne zaleže?

Vsi v družini že tri tedne in več prebolevamo virozo za virozo, zdaj pa je fasal še tamali…

Hvala za odgovor, lep pozdrav, K

Draga koka,
sirupi itak ne pomagajo pri teh kašljih. Vzrok kašlja je vnetje sluznice dihal, kašelj dihala čisti.
Dvignite mu vzglavje (blazina), preostor naj bo hladnejši, zrak malce vlažen, pred spanjem mu dobro očistite nosek in vkapajte Operil. Na prsni koš mu dajte tople obkladke.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Če smem pripisati.
Jaz mojima malčkoma, ko imamo kake podobne težave, na žlici olja pogrejem-spražim, da začne dišati, žlico kamiličnih cvetov in ta topli obkladek dam na prsni koš, v kako vrečko iz gaze.(malo previdnosti, saj kamilice oddajo eterična olja in barvilo, da se ne bo uničila kaka dragocena pižama. )Pravidno pri temperaturi obkladka!
K posteljici pa večkrat v noči poparek iz kamilic.
Očitno nam običajno pomaga tudi to
in upoštevanje vseh nasvetov Dr.Tanč.

New Report

Close