Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija ogrci?

ogrci?

Lep pozdrav!
Že čas nazaj sem vam pisala o zdr.problemih sinčka.Sin je star 8 let.Sedaj pa bi imela še eno vprašanje.Sin jemlje aspirin ker ima zdr.težave.Redko anomalijo.Na zadnje sem vas spraševala o mozoljčkih,ki jih ima na licih.Svetovala ste mi ,da naj mu mažem vendar nič ne pomaga.Pedjatrinja mi je že pred leti rekla naj jemlje vitaminče in naj mu mažem z bepantenom vendar nič ne pomaga.Ta nadloga traja že 4 leta.Ti mozolji izgledajo v bistvu kot ogrci.Bojim se namreč da ni kej hormonskega izvora.V bistvu se jih skoraj ne vidi vendar ,ko mu pogledam na svetlobi se jih dobro vidi pod kožo.Kaj mi svetujete saj drugače nisem paničarka vendar to se mi zdi pa da traja že preveč časa.Drugače pa je sinček zdrav.
Hvala za vaš odgovor

Spoštovana Martinapr,
ali lahko še enkrat poveste, za katero anomalijo gre.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zožanje arterie vertebralis in stranskih arterij.Bil je podan sum na vaskulitis pa pol je bil ovržen.Tako da se sumi na prirojeno napako.Zato jemlje aspirin.Sigurne diagnoze pa še nimamo.Na netu sem prebrala,da določene bolezni žilja povzročajo akne in sor v ustih zato sem se mal prestrašila glede na to da ti izpuščaji so kot ogrci.

Dober večer, Martinapr,
če mi lahko napišete link, da si ogledam to povezavo.

Rekla bi, da bi morda bilo bolje, da te izpuščaje vidi dermatolog. Pa kontrolo holesterola morebiti.
res si ne predstavljam, kaj bi to bilo.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lep pozdrav!

Šlo se je o Behcetovi bolezni.To sem brala na italjanskih straneh.Bom probala poiskati link(ne vem pa, če razumete italijansko) na naših straneh o tem ne piše nič.Holesterol ima v mejah normale.
Vsekakor bom sina peljala k dermatologu.

Najlepša hvala za vašo pomoč.

Pozdravljeni, martinapr,
o kožnih spremembah pri Behcetovi bolezni je napisano za akne: akne pri popubertetnih osebah, ki ne jemljejo kortikosteroidov (ker sicer sami kortikosteroidi povzročajo akne).
Tako, da povsem temu kriteriju ne ustreza, je pa o tej bolezni še toliko neznanega, da je vseeno bolje, da ga nekdo pogleda, ki se na kožo spozna.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close