Najdi forum

psicka ima manjso ranico na trebuhu. kako naj jo oskrbim in kaj naj naredim, da pride v stik s cim manj svinjarije. kaj pa kaksen bivacin ipd? jo lahko s im namazem? zanima me predvsem kaj lahko narerdim sama. ce bi se kaj zakompliciralo, gremo itak k vetu.

hvala in lep pozdravcek

Kolikšna pa je ta ranica? Imaš kakšno razkužilo?

ranica je premera cca 1 cm, razkuzila sem ji veckrat, me bolj skrbi umazanija ipd, ker je ravno na trebuhu.

Kakšno razkužilo???

Nekatera razkužila so čisto preveč agresivna in jih ni za uporabljati čisto na vseh ranah.

Lahko fizično poskrbiš, da psička ne bo pršila v stik z umazanijo. Ranico opazuj, če se ne bo lepo celila, pojdi k veterinarju.

Tinkica, ranico lahko oskrbiš sama, če je površinska. Lahko jo razkužiš z jodom ali s kakim drugim razkužilom, lahko uporabiš tudi bivacin. Če je pa ranica globoka (pozor, lahko je tudi majhna!)- npr. ugriznina, globlja ureznina in podobno – jo pa naj oskrbi veterinar,sicer se rado zgodi, da se na površini zaceli, spodaj pa nabira gnoj.
Lp, Breda

Jod, na primer?

Če bi tako mislila, bi napisala imaš jod, ne?

Maja. napisal:

> Če bi tako mislila, bi napisala imaš jod, ne?

Hehehe, Maja, svojih frustracij zaradi ene druge teme pa res ni treba prenašati na osebne zamere in tega razkrivati v vseh temah. :-)))

Nisem prenašala frustracij, ti si preveč posplošila vse skupaj.

Gre se konec koncev za zdravljenje ranice kajne? In če bi te tinkica vzela dobesedno, ne bi bilo ravno v redu.

Maja. napisal:

> Gre se konec koncev za zdravljenje ranice kajne? In če bi te
> tinkica vzela dobesedno, ne bi bilo ravno v redu.

A ti nisi videla vprašaja na koncu?

Tinkica, se opravičujem za smetenje (ki ga spet nisem jaz začela). Bom pa jaz končala.

“Imaš kakšno razkužilo?”
Kako si že to razlagamo???

Pa saj ni važno. Važno da tinkica ve, da vsako razkužilo tudi ni v redu!

Tinkica, mi smo imeli težave z majhno ranico, za katero se je potem izkazalo, da je v bistvu travno seme izvrtalo luknjico v kožo in se začelo pod kožo riniti globlje (ranica je bila pod pazduho sprednje tace). Navzven ni zgledalo nič posebnega, samo zaceliti se ni hotela, ko so jo odprli, je bilo tisto seme, tisti ostri klasek 5 cm globoko, veterinar je povedal, da take klaske vlečejo tudi iz pljuč, ker se zgodi, da se prevrtajo do tja.

pazi na ranico, v kolikor v 3 dneh ni bolje, k vetu. Če je globoka /četudi majhna/ k vetu.

hvala punce!

jod je ze v nabavi, ranica je sicer povrsinska. upam, da bo OK! trenutno je najvecji problem, kako ukrotit to hiperaktivno otrocad 🙂 nje ocitno nic ne moti…

LP

Če bo pustila vsaj približno pri miru ji lahko pokusiš nalepit gor eno gazo, da se ne bo svinjalo. Drugače se bo pa itak na zraku lepše celilo. Tudi če se zasvinja, pač očisti in razkuži, pa se bo celilo naprej.

Maja. napisal:

> “Imaš kakšno razkužilo?”
> Kako si že to razlagamo???

Kot vprašanje, ali ima oseba doma kakšno razkužilo. Potrebuješ razlago še v kakšnem drugem jeziku?

nasa ranica se je lepo zacelila, se enkrat hvala vsem, ki ste pomagali z nasveti!

lep pozdravcek

New Report

Close