Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina navidezna brejost -rezultat so tu

navidezna brejost -rezultat so tu

Pred nekaj meseci sem pisala, da mi je ušla zlata prinašalka in ima vse znake prave brejosti. ĆaKam, pripravljamo se, kajti prepričani smo bili, da bomo sprejeli tudi mešančke, če se je to zgodilo. Pa nič, naša Koli je bila navidezno breja. Kar malce mi je bilo nerodno sosedom razlagat, kaj se z njo dogaja.
Zdaj se je zgodba v seprembru ponovila. Naša žlahtna Collete de Este, s plemenitim rodovnikom, jo je en dva tri pobrisala s sosedovim sicer lepim psičkom, ki ima po vsej verjetnosti tudi gene zlatega prinašalca. Klatila sta se ene dve uri, ko jo je sin privlekel domov z avtom. Pa si mislim, saj ta pesjan je tako strahopeten, da ne bo nič ušpičil. Minevajo tedni in naši zlati prinašalki se je spet pričelo nabirati mleko, pa še zdelo se mi je, da tipam neke zatrdline, pred kakimi tremi tedni sem bila vedno bolj prepričana, da bo skotila, potem pa nič. Ravno včeraj sem znanemu vzgojitelju psov dopovedovala, da je spet navidezno breja in mi je ta dejal, da se to rado ponavlja.
Potem sem šla ponoči nakladat piščance. Ko sem jih zvečer zaprla skupaj s psičko mešanko sem jo videla, da je šla takoj v pasjo uto in ni nič jedla.
Pridem zjutraj in vidim obe psički zunaj. Kakšno presenećenje pa me šele čaka. Naša plemenita Koli je čisto sama ob pomoči 3 mesečne mešanke Eli povila (skotila) štiri brezhibne zlate prinašalke, ki bi bile čisto ta prave, samo zdi se mi da bosta imeli dve na nosu belo liso po vaškem očku Tiku.
Pa nič zato. Ko sem jih stehtala so imele od 50 – 80 gramov (normalna teža je od 25-50 gramov. Morda so bile tudi prenošene, so pa dejansko zelo ćvrste in vztrajne. Upam, da jim ne bo škodil jutranji mraz, saj sem jih našla, ko so bile še vse mokre. Potem sem jih ogrela ob termoforju. Koli in mladičke sem hotela preseliti v kotlovnico, pa je mamica vsa nervozna odvlekla eno hčerkico v pesjak. Dala sem jih domač ovčji kožuh, pokrila in molim Boga, da bodo ostale zdrave. Ker so pač brez rodovnika, jih ne bom mogla prodati, morda ba bodo prinesle komu srečo. Verjetno pa bi jih skoraj brez težav ponudila kot čistokrvne prinašalke.
Zdaj jim moram izbrati še imena. Imate kaj idej za štiri pasje deklice, po možnosti vse na isto črko.
No tako, nikoli se ne ve, če je po sredi prava ali navidezna brejost.
Jaz sem bila tokrat zelo previdna, pa sem še bolj vesela. Morda bo tudi mož našel še kakšno primerno kandidatko za reševanje, tako da bo tudi mešanka Eli imela konkurenco. Eli smo dobili pri sosedovih, ko še nismo vedeli, da je Koli breja.
Zdaj imamo pri hiši pravo posestvo: dva papagaja, 3 mačkone, eno našo mačko z mucko, pa še nekdanja naša muca, ki se je priselila k sosedom je pripeljala k nam svoja dva mladička. Sveta groza, zdaj pa še šest pasjih deklet. Lahko odprem kar živalski vrt. In vse živali se zelo lepo razumejo.

Najbolj nastrada mož, ki mora kupovati hrano za pse, sosedje pa so itak navajeni , da se vse mačke gostijo na tujem dvorišču.

Tako, nikoli se ne ve, kaj nas bodo presenetili naši dragi pasji ali mačji prijatelji. Imamo jih radi, take kot so.Tako, zdaj pa grem nafutrat mamico Koli in njeno družinico, pa še “teto” Eli, ki jih vafuje, da ne bodo ušle na mraz.

Ganljiva zgodba. Upam, da boste pse oddali nekam, kjer bodo poskrbeli za sterilizacijo. Muce pa tudi.

Maša

Draga Aska – sicer ganljiva zgodba – ampak obstajajo tudi načini, da ugotoviš ali je psica resnično breja (UZ) in lahko potem pravilno pričakuješ mladiče. A ja, pa v pesjaku jim verjetno ne bo prav fino, poskusite jih vseeno spravit v kurilnico ali vsaj garažo (nekam kjer vsaj malo ogrevate) – mladiči bodo na minusu težko preživeli…

Imate čisto prav, da se lahko brejost ugotavlja z ultrazvokom, pač bomo drugič bolj pozorni. No v pesjaku imamo toplotno izolirano pasjo uto, mamica jih stalno greje in poleg jim stavim tudi termofor. Podložila sem jim ovčje krzno in prekrila pesjak še z šotorskim platnom, tako, da skoraj ne pride mrzli zrak do njih. No veterinarka pravi, da je pomembno zavetje in da jih itak greje psička. Preveč mehkužni psički pa so itak še večji problem. Nič ne pomaga, če jih dam notri, jih bo psica čez pet minut vlekla v pesjak. Narava že ve, kaj dela. Bomo videli, kakšni bodo ti zakladi narave.

khm … bodite naslednjic rajsi pozorni na to, kdaj se psica goni in jo – vsaj takrat – imejte malo bolj pod nadzorom, pa se vam ne bo potrebno ukvarjati z ultrazvokom.
m.

------- www.kosovir.si

No, sicer je bila ves čas pod nadzorom, tam okrog 17 dneva, pa sem jo peljala na potrebo, ker tega ni hotela storiti privezana, sem jo za trenutek spustila, kar pridrvi izza vogala njen pasji princ in takrat ni več pomagala nobena beseda. Baje pa obstajajo tudi pasje hlačke,ki jih oblečeš psički.

Zdaj kar je je, naše punce tako cmokajo in godejo, da mi ni zal za dodatno delo in stroške. Eno psičko so mi ze rezervirali. Upam, da bodo zdrave in tako čvrste kot mamica. Raje mi napišite kakšno bolj prijetno misel, kot da me skušate tolaziti na ta način.

Želim ti veliko veselja z leglom in seveda da bi bili babnice zdrave in močne 🙂

LPK

Pha, narava že ve…. Zakaj jih pa imate potem v pasji utici?? Postavite jih na mraz, ven, pa bomo videla, ali bodo preživeli ali ne… in ali bo narava naredila prav ali ne….

Madički morajo biti prvih 14 dni na toplem… Na približno 22 stopinj… To, da jih psica nosi nazaj v utico, ste sami krivi, ker niste psico navajali na kotišče, še preden je skotila….

Sicer pa take in podobne zgodbe kažejo slovenski odnos do psov…. za bruhat….

Mene pa zanima, kako se vam zdi taka porodna teža prava oz. celo prevelika za kao zlate prinašalce??? Saj niste normalni, o vsem ostalem sploh komentirala ne bom…

Koliko pa ponavadi tehtajo mladicki goldijev? Jana, koliko so tehtali tvoji (mislim od Bine hehe)?

Od Bine tamali so imeli od 530 do 750 gramov. Od Dunje boksreji so tudi imeli 600 do 700 gramov.

Jezes so bili mickeni. :-)))

mogoce je aska pri tezi pozabila kaksno nulo ali pa je zgresila mersko enoto… Aska sej nimas morskih prasickov.
V ostalo se pa raje ne vtikujem, ker nimam nobenih prijetnih misli za napisat! Ste se dalec od tega, da bi si jih zasluzili.

Opsa, oprostite, sem pa res eno ničlo pozabila, v tem trenutku sem bila tako presenečena, da sem mislila v dkg, torej bi bilo pravilno 500- 800 gramov, ne vem pa kaj vam gre toliko v nos, moje veselje, presenečenje ali kakšno veliko moralno usmiljenje- Moj namen je bil le povedati, da se mi je ob prvi brejosti , ki se je izkazala za navidezno, ob enakih znakih pri sedanjem dogodku porodila kopica živahnih in vitalnih psičk. Preprosto, veselje in malce zanimivega dogajanja ste nekateri skritizirali, kot da sem storila največji greh. Tisti, ki imamo radi živali, ne razmišljamo v tem trenutku ne o pobijanju mladičkov psov ali mačk, ampak o vsakem dnevu, ki ga bomo z njimi preživeli. Če ne zmorete deliti veselja z mano, ne vem zakaj ste potem ljubitelji živali in kaj bolj pametni od mene. Prav gotovo ne moje psičke niti mucki ne bodo pristali v azilu, toliko pa še zmoremo za preživetje našega živalskega vrta, ki nas vsak dan znova preseneča. Kajti n aše mucke in psičke so pravi prijatelji ne glede na raso ali živalsko pripadnost. Mi, ljudje, pa smo kot potomci iste generacije bolj podobni volkovom kot ljudjem z občutkom deliti veselje in skrbi. Hvala za sodelovanje. Moje druženje z vami zaključujem, saj očitno znate zatreti v kali še tisti drobec veselja do življenja, ki bi ga lahko delili ob tem branju.
Ljubiti živali pomeni tudi imeti rad ljudi, ne glede na njihove značilnosti.
Tako, zdaj ko je noč, moja mladina spi, vi pa lahko tudi vsak pri sebi razmislite, če ni v tem kanček resnice.

Kimi,hvala za lepe besede, ene redkih od vseh odgovorov, vidim, da je veliko lažje kritizirati, kot v miru prebrati o tem, kar sem nameravala povedati. Vse imajo po svoje prav, a zgodilo se je pač tako, kot sem najmanj pričakovala. Navidezna brejost je vedno bolj pogost pojav, za katerega tudi veterinarji ne vejo pravega vzroka. Ob vsaki mogoči navidezi brejosti tudi drugi lastniki niso vedno vozili psice na ultrazvok. Ne nazadnje se je zmotil tudi omenjeni kinolog, ki je bil dolgoletni vzreditelj, pa mu je psička namesto poroda pripravila navidezno brejost.
Ob treh leglih, ki sem jim bila priča v povsem drugih okoliščinah, bi tudi zdaj ravnala enako. Če so pač zdaj mladički v varnem zavetjju ute, pa ni zgolj v moji moči, ne nazadnje ima tudi veterinarka svoj prav.
Kimi, mogoče bom imela kdaj priliko, da ti bom pokazala slike, seveda,če mi boš zaupala svoje e-mail.

Ne, ljubiti zivali se ne pomeni imeti rad ljudi, kristus, pa kje take pobirate?

Po tem leglu pa upam, da gre psicka na sterilizacijo?

Se tudi jaz opravicujem, da ob poplavi mladicev taksnih in drugacnih, ki tezko najdejo dobre domove, ne vzdihujem od srece ob se enem leglu.
Da pa imate mladicke svoje tako ljubljene psicke v pasji uti pa raje ne bom komentirala.

Zakaj pa, o tem bomo odločali mi ali pa veterinar, će se bomo tako odločili. Ne nazadnje imamo še vedno možnost da jo ocenimo za vzrejo in jo parimo s plemenjakom (če bo dobila dovoljenje) ali pa načrtno. Kot mama se je zdaj odlično izkazala in verjamem, da bo vse v redu.
Če je za vas to mučenje, ker imamo psičko v zavarovanem pesjaku, ki je toplotno izoliran in je znotraje več kot 15 stopinj nad ničlo, potem raje poskrbite za kakšno drugo bitje ali brezdomce, ki živijo v veliko slabših razmerah. Še to, leglo je po mnenju veterinarja na varnem in se ne splača več debatirat o tem. Mislim, da imam dovolj rada tudi ljudi, tudi vaša mnenja, ki pa so sicer malce drugačna od mojih. Malo manj kritičnosti pa vam ne bo škodilo.

Veš, tudi veti niso bogovi, ki bi vse vedeli in znali…. Včasih je bolje uporabit lastno pamet, kot pa poslušat druge ljudi. Jaz sem lansko leto merila temperaturo v utici (ki ima 2 prostora, je zelo dobro izolirana). Ko je bilo zunaj 0 stopinj, je imela psica notri 5 stopinj!!!!!!!!!!!! Pa je imela prav tako čisto pokrit vhod (z deko). Kje ti govoriš o 15 stopinjah?!?! In danes dežuje: upam, da tvoja psica ne hodi mokra k mladičem….

No, saj ko se bo pa kakšen prehladil in poginil, ne se čudit… Mladičko so pač zelo občutljivi….

To sem že enkrat napisala, pa bom še enkrat: V takih primerih se pa vidi razlika med rodovniškimi in nerodovniškimi legli!!

New Report

Close