Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina mali muc Strahec Letališki išče nov dom

mali muc Strahec Letališki išče nov dom

Strahec Letališki

Mogoče se bo še kdo spomnil lanskega septembra in reševalne akcije muckov na Brniku! Tole je slikica enega izmed njih!

Na las podobnega njegovega spomladanskega bratca sem pobrala včeraj zvečer! (slikice bom objavila upam da še danes) Muc je star kakšne 4 mesece, izjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemno prestrašen in lep kot slika! Zanj iščemo nov domek! Predvsem pa nekoga, ki mu bo pokazal, da smo ljudje prav prijazna bitja! Mišek bi se najraje vdrl v steno, ko ga pridem pobožat…

ostržka 🙂

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Če sem prav razumela imaš dva majhna mucka. Če še nista oddana bi našla topel dom pri nas.
Upam, da si iz Ljubljane.
lp

Hoj!
Imam enega zelo zelo zelo plašnega mucka… Slikice bom prilepila danes. Je čisto podoben temu na sliki, vendar malce večji (ima kakšne 4 mesece). Še enkrat pa pravim, da ta mucek potrebuje še kar nekaj potrpljenja in socializacije…
Sem pa iz Kranja!

lp ostržka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Zivjo!
Sploh ne potrebujem slikic. Verjamem, da je mucek cukrcek. Sem iz Ljubljane, in sem se pripravljena pripeljati v Kranj po mucka. Imam tudi transportno kletko za mucke, tako da bo lepo potoval v nov topel dom. Za mucko imam pripravljeno ze vse: posteljico, hrano, macje stranisce, na kup igrack… predvsem pa svojo ljubezen do teh malih kepic!!! Upam, da sem se javila dovolj zgodaj. Prosim!!! Moja tel. stevilka je 041-540-285 Vesna. Ze dolgo iscem tako malo kepico in sedaj se je zgodil cudez!! Pomagaj mi, da bom lahko malemu nudila topel dom. Sem zelo potrpezljiva in ljubezen do vseh zivali, predvsem do muck je velika. V mojem srcku je prostora veliko!!! Peljala ga bom na pregled, cepljenje, vse, vse… Obljubim… Javi se mi cimprej…

Strahec drzi se, prihajamo po tebe:))

Vesna

[email protected]

Ta ni zate,ker rabi SOCIALIZACIJO,če sem prav razumela in ni kar za cartat.Ostržika bodi pozorna in dobro preveri,če ga boš oddala vesni.Pa brez zamere.

Vesna206, si pogledala tudi “ponudbe”, ki sem jih zbrala po forumih pod naslovom: “za tiste, ki iscete muco”? Ce bo to tvoje prvo mace, bi mogoce bilo boljse vzeti muco, ki bo ze od malega vajena cloveske blizine. Ni pa nujno…

mimika zakaj???

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Išče muco že dalj časa in znanka je bila z njo v kontaktu glede muce in ni bila primerna za brezdomo divjo muco,mogoče kakšno ki je že navajena človeške roke in je udomačana.Mogoče ji delam krivico,ampak takrat je izpadla za posvojiteljico.Ker take prestaršene muce rabijo človeka ki ne bo v njih silil in je mogoče par tednov ne bo mogel v naročje stisnit.Jaz sem že večrat socializirala divje mladiče in odrasle in vem koliko potrpljenja je potrebno da se muca privadi.Seveda vse dobiš povrnjeno,ko prvič pride do tebe in ti skoči v naročje.Žal ljudje prevečrat po parih dneh potem tako divjo muco zavržejo.
Vesna raje poglej kdo oddaja že socializirano muco,ki se bo že po 2.3 dneh navadila novega doma in tebe,To govorim v dobro muce in tebe.

Ne jemati upanja Vesni, če je tako pripravljena, potem ji je treba tudi malo zaupati. Mucko si želi in ji je pripravljena nuditi pozornost in skrb. Mislim, da je to resna stvar, sploh pa, ko ni ni ni posvojiteljev, je treba vsakega ceniti, čeprav nima izkušenj. Saj zato pa rabi izkušnje, da bo tudi še drugič raje pomagala.

V Ljubljani sta menda dva mlada mucka, brezdomna, ki sta bila na drugem oglasu. Mogoče je to za Vesno?

Počasi mi gredo vaši “dobronamerni” nasveti že na k….
Ma kdo sploh ste da se vtikate v vsakega. Jaz pa menim da je Vesna prava in da premore vso odgovornost, toplino in potrpežljivost katero muc potrebuje.
Sigurno bo mucku veliko boljše in lepše kot mu je bilo do sedaj.
Skratka ste ene avše ki nimate kaj početi in ki vsakega spljuvate če hoče nekomu nuditi dom.

samba,
s(m)o ljudje, ki hočemo preprečiti, da bi nekdo mucka, ki se ne bo absolutno takoj naavadil nanj, zabrisal v kanto za smeti, spustil na njivo ali celo kaj hujšega……
Morda bi bilo dobro, da malo pregledaš poste za nazaj in ugotovila boš zakaj tak skepticizem……
Ti pa očitno to gospo Vesno odlično poznaš (odgovornost, toplina, potrpežljivost)……ali si pa sama ena velika avša!
Upam, da bo Vesna dobila tako mucko, kot bi jo rada – če pa je pripravljena vložiti še nekaj truda in mucko socializirati, pa še toliko bolje!

ste ljudje ki preje preprečujete mucam topel dom kot pa pomagate.
Ja sem pogledala poste za nazaj in skoraj vsa prijazna vprašanja ali prošnja za pomoč se je izrodila v obtoževanje in v dokazovanje zakaj ta in ta ni dober za to in to mucko ali psa.
Očitno pa je da na tem forumu kraljuje 10 pametnih oziroma prepametnih in prepotentnih žensk ki si domišljajo da so rešiteljice ubogih mačk in da so pojedle vso pamet.
Vsi ostali pa smo nevedneži in kruteži ki mačke samo mučimo in se jim ne posvečamo.
In kje je sredina? Po vašem je ni. Ve ste bele mi smo črni.

Vsem pa naj bi šlo za dobrobit živali, kajne? No, pa se dostikrat izkaže, da so ljudje želeli imeti muckico, ki pa se je kaj kmalu znašla na cesti, ko ni bila več majhna prisrčna igračka, ampak je zrasla v veliiiiiko mačko.
Nikdar ni nihče trdil, da bo pri Vesni tako – rečeno je bilo le, da naj Vesna raje vzame socializiranega mačka, takega, ki bo vajen WC-ja, človeške roke in ostalega, ne pa kakšnega divjega mucka, ki potrebuje veliko mero potrpežljivosti……
Ko bodo prišli spomladanski mladiči (oz.bolje rečeno “poplava mladičev”), me pa prav zanima, če se bo kdo javil za začasno varstvo oz. ali bo tudi sam rešil kakšnega mladiča pred kruto usodo. Ja, takrat bodo prišle na plano “prepametne in prepotentne ženske”, ki bodo ubogim dušicam iskale boljše življenje……

s čim pa lahko dokažeš da si primeren oziroma neprimeren. Vesna je lepo napisala in tudi pismena je tako da je prebrala, da je muca boječa……
Ne vendar navali narod in popljuvajmo vse……..
Punce verjamem da vas skrbi kako bo z živalmi, vendar napadate napačne ljudi. Prepričana sem, da tisti ki je na tem forumu in ki je pripravljen vzeti ubogo mucko ve kaj ga čaka in je pripravljen marsikaj storiti. Skratka spravljate se na napačne ljudi in to neupravičeno.

Živjo!

Ves čas že spremljam vaš forum. Punce kot so ostržka, bradačka in podobne mi resnično vračajo zaupanje u ljudi. In ker verjamem, da so videle že marsikaj, se mi zdi, da jim ne gre zameriti, če živalce ne dajo vsaki prvi osebi, ki bi rada takega in takega mucka- če ji bo všeč, seveda. Sploh za take nesocializirane živalce je treba imeti na začetku veliko časa, potrpljenja in volje. In če bi nekdo rad samo majhno mehko kepico za mečkat, potem živalca res ni zanj.
Kljub temu pa se mi zdi, da Vesni lahko daste vsaj možnost. Naj gre mucka pogledat, saj vam bo po pogovoru z njo najbrž takoj jasno iz kakšnega testa je. Pa lep pozdrav in upam, da bo Strahec našel topel dom.

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Ali pa tudi ne. Pred kratkim sem brala, da se oddaja kužek (mislim, da mu je ime Jaka)….kar dolga zgodbica se je pletla okoli njega. Punca ga je vzela k sebi (sicer ne vem, kje je slišala zanj, a če preko foruma je mogla vedeti, kako je živel do tedaj), kakšne 14 dni nazaj, morda malo dlje, pa je začela pisati, da ga ne more imeti, groziti, da ga bo uspavala, če ga ne pride kdo iskat, itd…….Sedaj je sicer zadeva potuhnila, a močno upam, da se je kužek navadil ali pa vsaj, da se navaja….
Upam, da razumeš, kaj hočem povedati.
Zgodbica leti predvsem na tvoj zadnji odstavek.
Nihče ne pljuva – so le nasveti, pa jih vzemi slabonamerno če hočeš! Tvoja stvar!

Pa ste punco verjetno preje preverile tako kot storite z vsakim pa se vseeno ni obneslo. Nekdo zna prav lepo govoriti in vas prepričati z lepimi besedami pa morda ne bo lepo skrbel za živalco in se je kmalu naveličal, drugi pa ne zna tako dobro govoriti zna pa ljubiti in ima občutek za živali…..
Nikoli ne moremo vedeti, vendar nekoga obsoditi in že v naprej določiti da ni primeren je krivično.
Vsi želimo in upamo, da živali živijo lepo. Vendar tako kot vidiš kako eni grdo delajo s svojimi lastnimi otroci tako se tudi najdejo brezbrižneži in brezsrčnosti do živali…
Zato vas še enkrat prosim in pozivam da ste malo strpne in da ne napadete vsakogar. Včasih imam občutek da komaj čakate da se na nekoga znesete in da se malo olajšate za ves gnev ki ste ga videle in doživele. Pa to ni prav.
Veliko več je ljudi ki lepo ravnajo z ljubljenčki zato ne bodite krute in ne obsojajte vse po vrsti.
LP

Ne bi raje izbira lastnika prepustile ostržki? Konec koncev bo ona dobro preverila vsakega kandidata in bo verjetno bolje ocenila osebo, kot se jo da tukaj na forumu.

ostrzka, kako je z mucem? ze imas potencialnega novega lastnika? 🙂

Strahec je v novem domu.

Malo prenahitro sva se z ostržko zmenili in ne točno pa je med tem strahec že odromal v nov dom.

Strahec je namreč na las podoben našemu pokojnemu Dolfiju( razen lise na nosu, je imel Dolfi mini liso pod noskom)Dolfi je bil z nami 15 let, in ko je prišel k nam je bil tudi zelo bogi ( našli smo ga ob cesti).

In ko sem videla strahcovo slikico…….. je bila urgencal v hiši( takoj ponj) …. ampak kot sem že omenila ,sem bila prepozna .

New Report

Close