Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Dokumenti za prestop meje

Dokumenti za prestop meje

Zivjo!

Ker je cas dopustov, nas poleg novih zdravstvenih kartic, verjetno caka tudi kaj novega pri prestopu meje nasih kosmatincev?!?!?
Torej ali se veljajo zigi veterinarjev, da je z nasimi psi vse v redu ali potrebujemo ze kaj novega? Koliko casa zigi veljajo? Karkoli novega, da ne bomo imeli problemov?

Stvar je bila napisana že 100x, tako da bi lahko malo pobrskala za nazaj, ampak vseeno do oktobra ni nobenih sprememb, prehod meje je isti kot lani!

LP nina

Le ena sprememba!

Potrdilo velja en mesec (lani je 6 mesecev) in mladički morajo biti cepljeni prosti steklini pri 3 mesecih!

Hvala OBEMA za odgovor.

Sem svoj odgovor podala kar v tole temo – jih je toliko, da se mi ni dalo vec iskati bolj primerne!

Ravno smo se vrnili iz Hrvaske! V apartmaju nas je cakal prospekt na katerem je pisalo:

PES MORA BITI CEPLJEN PROTI STEKLINO VSAJ 15 DNI IN NE VEC KOT POL LETA, da lahko obisce Hrvasko!
To je bilo vse!

Upam, da vam bo kaj pomagalo!

Mi sicer na meji nismo imeli problemov (razen z nalepko SLO!), knjizice o psih sploh niso pregledali, samo vprasali so me koliko psov imam sabo! Malo neumno vprasanje, pa vseeno!

Lp, U.

Lp, U.

Mejo lahko prečkate z starim potnim listom (rumena knjižica) do 1. oktobra, ampak jo mora vet. prej poštemplati, da je pes zdrav. Pritem plačate nekaj čez 1000 sit takse. Skratka isto kot leta nazaj.

Lahko pa vzamete novi potni list (modra knižica) in z njim prečkate mejo, pri tem ne potrebujete nobenih pregledov/štemplov. Pes mora biti samo cepljen proti steklini. Podatke iz stare knižice pa se prepiše. Cena novega potnega lista pa je 660 sit.

Torej, najbolje je kupiti nov potni list in problem je rešen.

Lp

simi-alenka: Ne širiti dezinformacij. Psi morajo po zakonu o veterinarstvu biti cepljeni pri štirih mesecih in nič prej.

Draga moja zvezdica, to kar si napisala drži za Slovenijo, jaz pa opozarjam, da so hrvatje spremenili zakon in so zaradi razširjenosti stekline v njihovi državi zakonsko prepisano starot premaknili na 3 mesece.

Če imaš preverjeno informacijo, da so zakon spremenili me obvesti, da to posredujem ljudem iz VURSA, ki o tvoji obtožitvi, da jaz zavajam ljudi ne vedo nič (oziroma ne vidijo zavajanja, ker pač opozarjam na točno informacijo). Tudi oni namerč vedo le to, da morajo biti na Hrvaškem mladički cepljeni pri 3 mesecih.
Lepo sij na nebu,
Lp
Alenka

simi alenka: Iz tvojega prejšnjega odgovora ni bilo razvidno, da si osredotočena le na Hrvaško, zato se ti ni potrebno po nepotrebnem razburjati. Hvala!

Ne vec kot pol leta? Kako je pa to mozno?:(

Sem malce zaskrbljena…

Elle:)

Ne vem, to je bilo napisano na prospektu – ce bi mene pregledali in upostevali zgornja navodila, bi psa ostala v Sloveniji, no, pa jaz tudi 🙁 !

Lp, U.

Lp, U.

To pomeni v bistvu, da 6 mesecev na leto pes ne more iz Slovenije? Glede na cepljenje pa to….
Cist mim.

New Report

Close