Najdi forum

muc liže tepih

Pozdrav vsem!

Upam, da ima kdo razlago za tole:
našega muca (star je tri mesece in pol) pogosto zalotim, kako v kopalnici leži na tepihu pred lijakom in ga liže. Nekaj časa liže na enem mestu, potem glavo premakne malo stran in začne znova. Tako da, ko neha, na tepihu ostane kakih 6-8 majnih mokrih madežkov. Zraven glasno prede. Nasploh se zelo rad zadržuje v kopalnici, tudi spi na košari za perilo.
Naj povem še, da ven ne hodi, imamo ga v stanovanju.

Hvala za odgovore!

Maja

V kopalnici je toplo in je idealen kotiček za muce. Tepih pa je lahko nadomestna muca (mama ali sovrstnik). Muce se medsebojno ližejo in negujejo. Mogoče vaš mucek pogreša družbo, zlasti, če je odšel iz gnezda zelo zgodaj. Običajno je manj travme, če ga vzamemo v starosti 3-4 mesecev. Čimveč ga crkljajte. Košara za perilo je tudi idealno mačje mesto za zadrževanje. Da se dobro praskati, če je pletena, iz nje pa močno diši po umazanem perilu (čudovito).

Irena,

hvala za odgovor!

Mucek je k nam prišel pri starosti 8 tednov. Vem, da je imel bratce in sestrice in mogoče je bilo res malo prezgodaj. Ampak sama nisem mogla nič vplivat.
Muca dosti crkljamo, res pa je, da je včasih sam doma, vendar ne več kot 7-8 ur skupaj, pa še to ne vsak dan. Včasih pa, ko ga hočem pestovat in božat, me grize po rokah.

LP
maja

Moja psica včasih liže tepih, kadar ne more do trave in se pripravlja na bruhanje. Takrat liže tepih na tistem koncu kjer je največ njenih dlak in očitno ji pomaga, ker kmalu potem začne bruhati. Mogoče bi svojemu mucku kupili seme mačje trave in mu jo nastavili v stanovanje. lp

Tanja,

hvala za nasvet, travo sem že kupila, ampak je šele dobro vzkalila. Muc nikoli po lizanju ne bruha, videti je, da se, potem ko neha, prav imenitno počuti.

Lep pozdrav!

maja

Mladi mucki radi napadajo roke, ki jih božajo. Seveda v igri in ne prehudo. Vendar pa ga nikar dodatno k temu ne vzpodbujajte, sicer boste imeli kasneje težave, saj ga ne boste mogli negovati ali božati, ne da bi se vznemiril. Če začne preveč gristi, naj bo crkljanja konec. Nikoli naj se ne igra z vašimi prsti, vselej za to uporabljajte primerne predmete (ne premajhnih, da jih ne bi požrl). Vidim pa, da zelo zelo lepo skrbite za mucka! Le tako naprej! Travo nenehno kalite in sicer tako, da date polovičko stare ven iz posode in novo seme tja. Po travi se včasih zdi, da muca še bolj bruha, v resnici pa trava zelo dobro ureja težave s požrto dlako. Bruhanje pač počistimo, pa je.

Moj nasvet : priskrbite mu kakšno igračko. Naš mačkon ima celo košaro ( v kateri ne spi) malih plišastih živalic, od vseh najraje pa malega oranžnega levčka, ki ga naravnost obožuje ( tudi on je oranžen tigrček). Nosi ga v gobčku po hiši , ga objema, brca in grize, zjutraj ga prinese pred vrata naše spalnice, kar pomeni : igrajte se z mano! Strašno rad se igra, čeprav je star že več kot eno leto. Če mu vržemo igračko, jo kot kuža prinese nazaj. Najbolj všeč pa mu je, če igračko privežemo na vrvico in jo vlečemo po tleh, on pa dirka za njo.
Tudi on se ne pusti božati ( samo izjemoma), igral bi se pa ves dan.
Poskusite!

LP, Lenja

Naš muc je star zdaj že sedem mesecev in ne grize več toliko. Očitno je, da imajo obdobje praskanja in grizenja, konec koncev je to tudi učenje. Mi smo mu dali za igranje manjšega plišastega zajčka in medvedka, tako da, ko je bil hudo razigran in je praskal in grizel, smo mu ga vrgli in ga je potem “obdeloval”, prenašal, valjal,…, mi smo se pa nasmejali. Pa od kinderjajčk žogico obožuje in se podi za njo po vsem stanovanju (notri sem pustila košček igračke da ropota). Je pa tudi res, da rabi v tej starosi veliko pozornosti (kot otrok), ker pogreša mamo.

Ne skrbi, nekaj mesecev boš hodila okoli popraskana, potem ga bo pa minilo. Seveda pa to ne pomeni, da mu pri tem popuščaš, ko je preveč, mu jasno reči ne, ga grdo poglej in ga odstrani (oz. mu daj igračko).

Lep dan,

Vesna

Punce,

hvala vsem za nasvete.
V glavnem vse, kar ste napisale, že počnemo. Crkljamo ga 100 na uro, če mu paše, se pusti nosit okrog kot dojenček (pestujem ga na rokah tako, da leži na hrbtu, tačke pri tem prav luštno sproščeno drži v zrak). Tudi igračk ima dovolj, ali pa si kar sam kaj poišče. Itak vsaka stvar, ki se vsaj malo da premikat, pride prav kot igrača.
Smili se mi edino, ker je neprestano notri – živimo pač v bloku ob glavni cesti. Razmišljam, da bi mu kupila povodec in bi ga vodila na sprehode. Kaj menite o tem? Je že zadosti star (22.10. bo 4 mesece) in ali ne bo potem težko zdržal noter, ko bo enkrat okusil slast Zunaja?

Lep pozdrav in veliko veselja z vašimi mačkoni!

Maja

Če ga boš vodila ven, ga moraš nujno cepiti. Katera cepljenja mora muc pri tej starosti opraviti pa vprašaj veterinarja.

Kupi mu oprsnico za muce in dolg povodec. Vaditi začnita zvečer, ko ne bo zunaj gneče. Še najbolj nevarni so mucku na povodcu, spuščeni psi, zato se jih izogibaj. Gospa, ki vozi svojega muca že nekaj let na sprehod mi je povedala kako je maček reagiral ko je videl prvega psa. Kot strela se je pognal svoji gospodarici na glavo in z varne višine pihal na psa. Pes pa je seveda kot nor skakal po gospe in jo čisto umazal in raztrgal. K sreči hujših poškodb ni bilo. Imela je le uničeno frizuro in nekaj prask po glavi. 🙂

Poznam pa ogromno mačkov, ki v svojem življenju niso pomolili smrčka iz stanovanja in jim ni hudega. Če se dovolj ukvarjaš z njim mu ne bo dolgčas. Izbira pa je seveda tvoja.

Cepljenje je priporočljivo tudi, če mucek ne bo šel ven, saj viruse prinašamo domov tudi na čevljih.

Za prvič je bolje izbrati kraj, kjer muc ne bo srečal psa (npr. kakšen ograjen vrt in podobno). Prvič se bo mucek tudi zunanjosti bal in bo silil nazaj v hišo, tako da prvi sprehod itak ne bo dolg. Že drugič pa se bo poznalo, da je pogumnejši, a bo še vedno hotel nazaj. Postopoma pa ga boste privadili na povodec. Spustite ga pa le v popolnoma zavarovanem zunanjem prostoru, kjer ne more nikamor. Sicer lahko pobegne, ali pa mu šine v glavo kakšno drevo, s katerega revež ne bo mogel (tudi sekanja dreves zaradi tega so se že zgodila).

New Report

Close