Najdi forum

kompulzivno prenajedanje

Na spletni strani sem opazila članek dr. Sernec, ki piše, da kompulzivnemu pranajedanju ne sledijo vzorci za znižanje telesne teže. To ja napačno. Sem tipična kompulzivna jedka, že 6 let se uspešno zdravim, okrevam od te motnje, in je njena trditev napačna. Za kompulzivno prenajedanje so značilna obdobja prenajedanja, ki jim sledijo obdobja, ko kompulzivni jedec skuša znižati telesne težo: uporaba odvajal, prekomerna telovadba, različne diete, slednje sem jaz vse počela. Naj zdravniki, ki mislijo, da poznajo te motnje rajši prej malo poizvedujejo in raziskujejo, ne pa da se delajo pametne za stvari, ki jih ne poznajo.

Pozdravljeni, tudi sama imam podobne težave kot jih opisujete vi (torej obdobja prenajedanja in nato obdobja stradanja) nihanja teže med temi obdobji so tudi 10-15 kg (npr. v dveh do treh mesecih). Zanima me na koga naj se obrnem, oz. na koga ste se obrnili vi – (na svojega osebnega zdravnika?)?

se popoloma strinjam s tabo, saj se tudi sama ze nekaj let borim s kompulzivnim prenajedanjem, ki mu sledijo obdobja hujšanja. Dve popolni skrajnosti skratka.
Kako pa ti je uspelo nehat s tem?

Lahko se obrnete na svojega osebnega zdravnika, lahko na psihiatra, ki se ukvarja tudi s to problematiko, lahko tudi na katero od samopomočnih skupin.

a

Pozdravljena!
jaz sem se obrnila na tole skupino za samopomoc:
Overeaters Anonymous
OA – Slovenska skupnost
p. p. 4244
1001 Ljubljana

Skupine se srečujejo v naslednjih krajih:

LJUBLJANA:
Mirje 7, Ljubljana, kontaktni telefon: 041 762 049 (Jelka)

– vsako sredo od 16.30 do 18.30 – srečanja so odprta tudi za nove člane in svojce, prijatelje, zainteresirane, strokovnjake,..

– vsako nedeljo od 16.30 do 18.30 – srečanja zaprtega tipa

CELJE (na tem naslovu potekajo le srečanja, pišete pa jim lahko na skupni naslov-glej zgoraj)
Slomškov trg 4, Celje, kontaktni telefon: 041 563 356 (Linka)

– vsak četrtek od 18:00 do 19:30
KJE NAJDETE OA?

Naslov združenja vseh v Sloveniji delujočih skupin je:

Overeaters Anonymous
OA – Slovenska skupnost
p. p. 4244
1001 Ljubljana

Skupine se srečujejo v naslednjih krajih:

LJUBLJANA:
Mirje 7, Ljubljana, kontaktni telefon: 041 762 049 (Jelka)

– vsako sredo od 16.30 do 18.30 – srečanja so odprta tudi za nove člane in svojce, prijatelje, zainteresirane, strokovnjake,..

– vsako nedeljo od 16.30 do 18.30 – srečanja zaprtega tipa

CELJE (na tem naslovu potekajo le srečanja, pišete pa jim lahko na skupni naslov-glej zgoraj)
Slomškov trg 4, Celje, kontaktni telefon: 041 563 356 (Linka)

– vsak četrtek od 18:00 do 19:30

Če imate kakršnokoli vprašanje v zvezi s programom OA, lahko pišete na gornji naslov ali preko elektronske pošte. Člani bomo radi odgovorili na vsako pismo.

naša E-pošta: [email protected]

New Report

Close